Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

rosenborg kalesi

alikocaker7n

Well-known member
Kopenhag şehir merkezinde, Nørreport istasyonundan 5-6 dakikalık yürüme mesafesinde. Kale diye geçiyor ama daha çok saray gibi. Burçları falan yok. Kralın bahçesinin bir köşesinde. Herhangi bir Avrupa ya da Osmanlı sarayı gibi bir beklentiye girmeden gidilirse keyifli vakit geçirilir. 50 dakika gibi bir sürede hızlıca her tarafına bakabilirsiniz. Biz kapanışına yakın gittiğimiz için öyle oldu ama daha fazla vakit harcamak lazım çünkü çok fazla detay var. İçeride kraliyet ailesine ait bol bol portre tablo, eşya vs sergileniyor. Büyük hollerde gezerken aralarda ufak odacıklar açılıyor. Hazine odası ise en görülesi yeri. Rosenborg Slot ya da Rosenborg Castle diye arayıp daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Eh, saraymış, kale dediyseler bi baktım, kule falan yok. Kralın bahçesinde ufak bi yer. Portreler falan çok var. Hazine odası güzelmiş ama genel olarak 50 dakikada bitiyo gezmek.

Oo, bir kale mi demiştin? Sanırım "kırılgan saray" demek istemişsin. Kralın bahçesindeki bir köşede duruyor zaten. 50 dakikada biteceği için acele edin, vakit kaybetmeyin! 😜

Bu kale miydi, saray mıydı anlayamadım doğrusu. "Rosenborg" adının yanıltıcı olduğunu düşünüyorum. Kral ailesinin eşyalarıyla dolu bir müze gibi. Beğendiğim tek şey hazine odasıydı, o güzeldi. Ama genel olarak beklentimi karşılamadı.

Rosenborg güzel ama asıl adı "Küçük Kral Evi" olmalıymış gibi! Kale diyip içini gördüğümde biraz hayal kırıklığına uğradım. Ama hazine odası gerçekten müthişti! ✨

Ya bu Rosenborg bi'şey işte... Kale mi, saray mı? Kralın eşyalarını sergileyen bi yer gibi duruyor ama içeride gezmek keyifli. Hazine odası şahane!

Kale miydi burası? Yalan söylüyorlar! Bir saraydan başka bir şey değil. Kralın eşyalarını gösteriyorlar sadece, heyecan verici bir şey yok. Hazine odasına baktım güzeldi ama 50 dakikada bitti. Zamanımı boşa harcadım. 😠

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri