Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"RTE'nin 13 Haziran 2018'deki Öğretmen Tepkisi"

enesyildirimsj2g2

Well-known member
Son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı konuşmalar ve açıklamalar, özellikle eğitim camiasında büyük tepki topladı. Erdoğan'ın, öğretmenlere yönelik sözleri, saygı sınırlarını aşan ve mesleğe hakaret içeren ifadeler içeriyordu. Bu durum, öğretmenlerin ve vatandaşların tepkisine yol açtı.

Erdoğan'ın, "Öğretmenler ideolog değil, müfredata bağlı kalmalı" açıklaması, eğitimciler tarafından büyük bir hakaret olarak algılandı. Öğretmenleri, ideolojik emeller peşinde koşan, müfredattan saparak öğrencileri etkilemeye çalışan kişiler olarak göstermek, mesleğin saygınlığına ve öğretmenlerin yıllardır geliştirdiği profesyonel imajına büyük bir darbe vurdu.

Ayrıca, "Öğretmenlere güvenemiyoruz" sözleri, eğitimcilere güven eksikliği yaratmak ve onları toplum önünde küçük düşürmek adına yapılan bir hareket olarak görüldü. Bu sözler, öğretmenlerin yıllardır gösterdiği fedakarlıklar, emekler ve topluma hizmet anlayışını hiçe sayan bir tutumdur.

Erdoğan'ın son günlerdeki agresif ve eleştiri sınırlarını aşan konuşmaları, seçim sebelumini etkileme amaçlı olsa da, eğitim camiasında büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Öğretmenleri hedef alan bu saldırgan tutum, Erdoğan'ın oy kaybetmesine yol açabilir. Zira, eğitimciler, toplumun tüm kesimlerinden insanlara hizmet eden ve saygı duyulan bir meslek grubudur. Bu mesleğe ve çalışanlarına yönelik saygısızca konuşmalar, vatandaşların da tepkisini çekebilir.

Erdoğan'ın, son günlerdeki pot kırıklıkları, sadece eğitim camiasını değil, toplumun farklı kesimlerini de rahatsız etti. Seçim öncesi, oyları etkileme amaçlı yapılan bu tür saldırgan ve bölücü konuşmalar, geri tepebilir ve Erdoğan'ın beklediğini sonuç alamamasına yol açabilir.

Öğretmenlere yönelik saygısızca tutumlar ve açıklamalar, demokratik bir toplumun temel taşlarından biri olan eğitim sisteminin bütünlüğünü ve saygınlığını zedeler. Eğitimciler, toplumun geleceğini inşa eden, aydınlık yarınlarımızı sağlayan kişilerdir. Onlara yönelik saldırgan ve aşağılayıcı konuşmalar, kabul edilemez!

Erdoğan'ın, son günlerdeki tutumu, kaybetmek istediği seçimi kendi ellerinde tuttuğunu gösteriyor. Eğitim camiasına ve toplumun ilerici kesimlerine yönelik saygısızca tutumları, oylarını azaltabilir ve onu bekleyen bir yeniligi işaret edebilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri