Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rus ev sahibi, kiracısını çıkaramayınca aynı binanın deposunda yaşamaya başladı

Antalya_sondakika

Well-known member
Rus ev sahibi, kiracısını çıkaramayınca aynı binanın deposunda yaşamaya başladı İhlas Haber Ajansı

Rus ev sahibi, kiracısını çıkaramayınca aynı binanın deposunda yaşamaya başladı: Ihlas Haber Ajansı

Rus vatandaşı Zhanna Khudiakova, Antalya'nın Konyaaltı ilçesinden dubleks bir daire alarak yaklaşık 2 yıl önce Türkiye'de yaşamı sürdürmek karar verdi. Ancak emlakçı aracılığıyla kiraya verdiği evindeki kiracı kontrat evi boşaltmadı. Bu durum, mahkeme kararında tahliye işlemine neden olan bir adamın yaşayacağı bir dava başlattı. 1 yıl süren dava sonucu, mahkeme kiracının evi tahliye etmesine karar verdi; ancak bu karar istinafa taşındı.

Khudiakova, konuyu yargıya taşıdı ve 1.5 yıl süren süre boyunca evin tahliyesi için hukuki mücadele yürüdü. İstinafadan geçerek kiracısı lüks içinde, kendisi deposunda yaşayan Khudiakova 1.5 yıl geçen süredir devam eden dava süreci nedeniyle evin tahliyesine karar verdi.

Khudiakova, kiracısının evi boşaltmakta direndiğini ve Türkiye'deki hukuk sistemini bilmediği için sürecin uzadığını belirtti. Khudiakova, "Ben yalnız bir kadınım, korkudan geceleri bodrumda yatarken yanımda bıçak taşıyorum" dedi.

Evin kira miktarı 5 bin 700 lira olan kiracısı, Khudiakova'nın de Türkiye'deki hukuk sistemini bilmediği için zorlukları yaşayor. "Kendisini 5 bin 700 lira kira ile rahat rahat yaşıyor, ben burada zorluk çekiyorum, akşamları korku içerisindeyim" diye ifade etti.

Uzun süredir devam eden dava süreci nedeniyle ihtiyacı olmasına rağmen tapulu dairesinde yaşayamadığını belirten Khudiakova, "Davamız hala devam ediyor. 1.5 yıldır apartmanın deposunda yaşıyorum. Su, elektrik, mutfak, tuvalet, banyo yok. Kendisini 5 bin 700 lira kira ile eşyalı dairede rahat rahat yaşıyor. Ben burada zorluk çekiyorum, akşamları korku içerisindeyim" dedi.

Bu durumu anlatan haber, Ihlas Haber Ajansı tarafından yayınlanmıştır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.