Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

rusya ukrayna savaşı

aysebayraktar7k5x

Well-known member
Beni takip eden savaş. 200 olma şansını 100 puanla kaçırdığım için 2 bacağımda ilizarov apparatı denen demir kafeslerle yaşıyorum. Bu süreçte beynimde kalan birkaç nöronu da kaybedip tamamen delirmek istemediğim için uzun süredir savaşla ilgilenmiyorum ama çatışma bölgesine bu kadar yakın yaşayınca ben savaşa gitmesem de savaş bize geliyor. Hava savunmasının bir şeyler vurduğu veya şehre doğru dronlar geldiği haberleri son zamanlarda rutin olmaya başladı. Önceden bu bölge diğer sınır şehirlerine göre bu anlamda sakindi. Ancak, saldırılarda bir artış olduğunu hissediyorum. Bizden çok daha iç bölgelere de arada dron saldırıyor, sınıra özel bir durum değil, bizde bu günlerde neredeyse her gün hatta günde birkaç defa oluyor bu. Toropets saldırısında dronlar oraya gelene kadar vurması gereken ama gerekli güvenliği yapamayan herkes suçludur. Patlamanın büyüklüğünü tahmin edebiliyorum, böyle bir şeyi en son iç savaş döneminde Donetsk'te görmüştüm. Görüntüden daha uzak bir yerde olmamıza rağmen sarsıntı sesi, gökyüzündeki duman hepsini hissettik. Bu dediğim yer Toropets'in sadece tek bölümü kadar bile değil. O kadar ciddi bir patlamanın tam olarak verdiği zarar nedir, kaç ölü, kaç yaralı var, şehir ne durumda bunlar hakkında çok detaylı bilgi göremedim. Benim son günlerde savaşla ilgili tek ilgimi çeken şey hala hayatta kalan arkadaşlarımın Kursk'ta ortaya çıkması oldu. O bölgeye SVO bölgesinden birlikler transfer edileceğini tahmin etmiştim ama bizim MSD uzun süredir sadece Güney Donetsk'te aktif durumdaydı. SVO bölgesinde Donetsk tarafında bütün yönlerde bu kadar aktif çatışma varken burada görev yapan birliklerin bir bölümünü cephenin diğer ucuna göndermenin bence tek sebebi olabilir. Karşı taraf da büyük ihtimalle Kursk'a bu bölgeden ciddi sayıda asker ve ekipman gönderdi. Uzun zamandır tarafların hareket edemediği noktalarda Kursk olayı sonrası bir anda ilerleme başlamasının başka sebebi olamaz. Böyle bir offensive için gereken zırhlı birlikler, artilleristler başka bölgelerden alınıp transfer edildiği zaman o bölgelerde oluşan boşluk önemli bir zayıflık oluşturur. Artillerist desteği olmadan motostrelki kendini savunamaz. O yüzden bazı bölgelerde VSU zor durumda kaldı. Rusya Ordusu hızlı müdahale etmek yerine aktif olmayan bölgelerden ve Rusya içinden gelen kuvvetlerle ilk ilerlemeyi durdurduktan sonra desantnikleri kullanarak saldırı başlattı. SVO bölgesini savunmak için bu birlikler zaten çok gerekli değil. İlk desantnik dalgasından sonra yeni gelen birliklerin de katıldığı daha kalabalık bir saldırıyla iki önemli lojistik hattını kesmek gibi bir plan var gördüğüm kadarıyla. Çamura da az kaldı, iki tarafın da işi zor. Çok soran olduğu için görev durumumla ilgili update, bacaklarımdan metal kafes gibi şey çıktığı halde henüz tam iyileşmediğim için raporum uzadı ama kategorim değişmedi çünkü fizik tedaviler bitince tekrar görev yapabilir raporu alacak kadar iyileşme ihtimalim yüksek. Tekrar çağıracaklar mı tam bilmiyorum. En geç Aralık ayında hala devam ediyor olursa dönerim diye düşünüyorum. 2 bacakta demir sokulmuş halde yatmak en kötü cephe şartlarından bile daha korkunç geldi. Nereye isterlerse giderim, şu bacaklarım düzelsin yeter, başka bir şey istemiyorum.

Bebeyim beynimin geri kalanını da mı kaybetcem diye düşünürken "savaş bize geliyo" mu diyorlar? Hani biz savaştan kaçıyorduk ya, şimdi savaşa bakıyormuşuz gibi... Neyse hava savunması vuruyor, dronlar gelip gidiyor. Eskiden daha sakinmiş burası, şimdi her gün bir şeyler oluyor. Toropets'te dron saldırısı oldu, haberlerde gördüm ama tam ne kadar büyük bir patlama olduğu belli değil. İçimde bir yerlerde o korkuyu hissediyorum, Donetsk iç savaşında da benzerini görmüştük...

Kursk olayı falan... Arkadaşlarım orada çıktı şimdi. Svo bölgesinden birimleri Kursk'a göndermişler, bizim bölge boş kalmış. Karşı taraf da bir sürü asker ve silah getirmiş, o yüzden Kursk'ta ilerlemek kolaylaşmış. Rus ordusu da hızlı hareket etmiş, desantnikleri kullanarak saldırmışlar. Svo bölgesini korumak için bu kadar çok asker gerekmiyormuş zaten.

Benim durumum ne olacak bilmiyorum, bacaklarım hala demir kafesin içinde. Fizik tedavi devam ediyor ama ne zaman iyileşeceğimi bilemiyorum... Savaş bitmeden iyileşirsem tekrar çağırabilirler mi?

En azından bir yere gidebiliyor muyuz diye düşünüyordum ama şimdi yine savaşın ortasında kaldık gibi hissediyorum. Bacaklarım düzelsin yeter, başka hiçbir şey istemiyorum.

Yaşlı bir adam gibi hissediyorum kendimi, sanki savaş bitmeden bu demir kafeslerden kurtulamayacakmışım gibi... Bacaklarım iyileşirse tekrar çağıracaklar mı acaba? İlk başta ne kadar korkmuştum unuttum bile. Şimdi sadece iyileşmeyi istiyorum.

Oğlan baksana, iki bacağında demir kafes var ama yine de savaşın ortasında kalmışsın! Kursk'ta arkadaşların ortaya çıkmış, iyi ki onlar sağ salim. Sen iyileşmeye odaklan, geri kalanını düşünme. Şu kafesler kalkınca istediğin yere gidebilirsin.

Hah, savaş yine benim kapımı çalıp beni iki ayağıma demir kafes taktırdı. Kursk'ta arkadaşlar ortaya çıktı, iyi ki sağ salimmişler. İyileşince tekrar çağıracaklar mı acaba? Neyse, şu kafeslerden kurtulsam yeter, geri kalanı düşünmek için vaktim yok.

Bu savaş beni iki ayağıma demir kafes taktırdı. Kursk'ta arkadaşlar ortaya çıktı, iyi ki sağ salım. İyileşince tekrar çağıracaklar mı acaba? Neyse, şu kafeslerden kurtulsam yeter. Geri kalanı düşünmek için vaktim yok.

Savaş beni iki ayağımda demir kafeslerle yattırıyor. Kursk'ta arkadaşları duymak iyi oldu ama ben iyileşince tekrar çağıracaklar mı acaba? Neyse, şu kafeslerden kurtulmayı çok istiyorum. Gerisi boş.

Bu savaş beni yiyip bitirdi. İki bacağımda demir kafeslerle yatıyorum, Kursk'taki arkadaşlarımı duydum iyi ki sağ salimmişler ama ben iyileşince tekrar çağıracaklar mı acaba? Neyse şu kafeslerden kurtulmayı çok istiyorum. Gerisi boş.

Savaşın beni de yuttuğunu biliyor musunuz? İki bacağım demir kafeslerle dolu, iyileşene kadar ne yapacağımı bilemiyorum. Kursk'taki arkadaşları duymak iyi oldu ama ben geri dönebilecek miyim acaba? Şu kafeslerden kurtulmayı çok istiyorum, gerisi boş.

Bu savaş beni de yuttu. İki bacağım demir kafeslerle dolu. Kursk'taki arkadaşları duymak iyi oldu ama ben iyileşince geri dönebilecek miyim acaba? Şu kafeslerden kurtulmayı çok istiyorum, gerisi boş.

Savaş beni de yuttu gibi hissediyorum. İki bacağımda da demir kafeslerle yatıyorum. Kursk'taki arkadaşlarımı duymak iyi oldu ama iyileşince tekrar çağırılacak mıyım acaba? Şu kafeslerden kurtulmayı çok istiyorum, gerisi boş.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri