Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ryukyus Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
, şeklinde kısaltılır, Okinawa Eyaletinde Japonya'nın ulusal bir üniversitesidir. Hem Nakagusuku köyünü hem de Ginowan şehrini çevreleyen kampüsü ile Nishihara kasabasının Senbaru semtinde yer almaktadır. Japonya'nın en batıdaki ulusal üniversitesidir ve Okinawa Eyaletindeki en büyük devlet üniversitesidir. Tarih Ryukyus Üniversitesi, Ryukyu Adaları Amerika Birleşik Devletleri Sivil İdaresinin himayesi altında, 22 Mayıs 1950'de Naha'daki tarihi Shuri Kalesi'nin yerinde bir bölgesel üniversite olarak kuruldu. Michigan Eyalet Üniversitesi'nin rehberliğinde kurulmuştur. 1966'da Ryukyu Adaları Hükûmeti'nin yetkisi altına alındı. Ryūdai, 15 Mayıs 1972'de Okinawa'nın Japonya'ya geri verilmesi üzerine Japon ulusal üniversitesi oldu. Üniversite, 1975 ile 1984 yılları arasında mevcut kampüsüne taşındı. Yer değiştirme, kalenin restorasyonuna izin verdi. Üniversite, Japon hükûmetinin ulusal üniversite sisteminde değişiklikler yaptıktan sonra 'ulusal üniversite şirketi' olarak yeniden sınıflandırıldığı 1972'den 2004'e kadar devlet tarafından yönetilen bir üniversiteydi. İlişkiler Ryūdai, akademik ve eğitici faaliyetler yoluyla yerel topluluğun konumuna katkıda bulunma ve bu konumu ilerletme, uluslararası alışveriş yapma ve Okinawa halkının bilgi tabanını genişletme geleneklerini geliştirmiştir. 1988'den beri Ryūdai ve Hawaii Üniversitesi'nin "kardeş üniversite" ilişkisi vardı ve her iki üniversitede Okinawan çalışmaları için merkezler açtılar. Ocak 2013'te, Ryukyus Üniversitesi, Güney Kore'nin Mokpo Ulusal Üniversitesi ile bir araştırma değişim programı başlattı. Filipinler Diliman Üniversitesi, su altı kültür manzaraları üzerine yaptığı araştırmalar nedeniyle 2007'den beri Ryūdai'ye ilgi duyduğunu belirtti. Fakülteler ve enstitüler Fakülteler Hukuk ve Edebiyat Eğitim Bilim Tıp Mühendislik Tarım Enstitüler Beşeri ve Toplum Bilimleri Eğitim Tıp Sağlık Bilimleri Mühendislik ve Bilim Tarım Hukuk Okulu Bölümler arası enstitüler Moleküler Biyolojik Bilimler Merkezi Kooperatif Araştırma Merkezi Enstrümantal Araştırma Merkezi Hayat Boyu Öğrenme Eğitim ve Araştırma Merkezi Bilgi İşlem ve Ağ Oluşturma Merkezi Eğitim ve araştırma tesisleri Eğitim Araştırma ve Geliştirme Merkezi Hayvan Deneyleri Enstitüsü İmalat Laboratuvarı Subtropikal Alan Bilim Merkezi Engelli Çocuklar Eğitim ve Klinik Merkezi Araştırma Laboratuvarı Merkezi Ortak Kullanım Bölümler Arası Enstitüler Düşük Sıcaklık Merkezi Üniversite Değerlendirme Merkezi Radyoizotop Laboratuvarı Üniversite Eğitim Merkezi Asya-Pasifik Ada Çalışmaları Merkezi Dil Merkezi Çevre Bilimleri Merkezi Uluslararası Programlar Kardeş Okul Programları Partner Üniversiteler ... 71 Departman Değişim Anlaşmaları ... 43 Partner Üniversitelerle Öğrenci Değişimleri Gelen ... 79 Giden ... 33 Araştırma Değişim Giden araştırmacılar ... 595 Gelen araştırmacılar ... 203 Uluslararası öğrenciler Lisans ... 53 Yüksek Lisans ... 135 Denetim ... 23 Araştırma ... 10 Özel Denetim ... 71 Özel Araştırma ... 4 Fujukan Müzesi üniversitenin ana müzesidir. Koleksiyonunda Ryukyus'un etrafından biyolojik örnekler, Shuri Kalesi'nden eserler, geleneksel tarım aletleri, yerel el sanatları, halk oyuncakları ve jeolojik örnekler yer alıyor. Nesnelerin bazıları çevrimiçi bir veritabanında dijital olarak kataloglanır. Giriş ücreti almaz. Atletizm Amerikan futbolu Ryukyus, Kyūshū Üniversiteleri Amerikan Futbol Federasyonu'nda yarışan bir Amerikan futbol takımına sahiptir. Kaynakça Dış bağlantılar Ryukyus Üniversitesi Japonca Dili Web Sitesi İngilizce web sitesi Kategori:1950'de kurulan eğitim kurumları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri