Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

sabah programlarındaki konuk seyirci profili

barispolatfeu5

Well-known member
Karşıt argümanları da aynı hararetle alkışlayan ot kafalı insanlar bunlar. "Gerçek dostluk asla bozulmaz!" (alkışlar) "Dostunu kaybetmek, hayatın doğal bir parçasıdır!" (alkışlar) "Bilgi güçtür" (alkış kıyamet) "Cehalet mutluluktur" (alkış kıyamet).

Sunucunun tepkisi ve mimikleri önemli. Örneklendireyim hemen:

--- spoiler ---

"Gerçek dostluk asla bozulmaz!" (alkışlar)
"Dostunu kaybetmek, hayatın doğal bir parçasıdır!" (alkışlar)
"Bilgi güçtür" (alkış kıyamet)
"Cehalet mutluluktur" (alkış kıyamet)

+ Gucam beni sattı irkeklere - M.A: Utanmıyor musun şerefsiz insan müsveddesi? (aaauuğğğğğğğğ)
+ Karım beni sattı kadınlara - M.A: Sen niye satılıyorsun? (aaauuğğğğğğğğ)
(bkz: Karım beni para karşılığı kadınlara satıyordu) meselesi. (Soru da bomba. Pezevenklik ekonomisini en baştan değiştirecek sertlikte bir soru)

--- spoiler ---

Seyirciye cahil deyip, bunu okuyan ve kendini aşırı zeki, doğru yargılayan insan, muhteşem hakim sayan kör cahil sosyal medya insanlarını övmüş gibi davranamam. Aynı aptallığın farklı yakalarında oturan insanlarsınız açıkçası. Seyirciye Anadolu yakası dersek siz de Avrupa yakası aptallarsınız. %90'ı böyle çevremdekilerin. İnsanların fikirleri, diğerlerinden aldıkları fikirler doğrultusunda şekilleniyor. O diğerleri de, diğerlerinden aldıkları fikirlerle diğerlerinden fikir alan insanlara yön veriyor. Diğerlerinin başka diğerlerinden aldığı fikirleri de, bir diğer diğerlerinden alıyor diğerlerinden fikir alan diğerlerine fikir vermiş olan diğerleri.

Değişik bir döngü bu. "Genel kanıya uymak", "korkaklık" "tarafsız bölgeler" gibi adları var argoda.

--- spoiler ---

Örnek: Mobilyacıya gittik. Buzdolabı 20k ama senin amına koyacam dedi. Biz de özür diledik çıktık. Paramı da aldı.
Ekşi sözlük 1: Çok acil Amerikan başkanı dahil herkes devreye girmeli. Bu vatandaşa 3 buzdolabı verilmeli. Yengeden özür dilenmeli.
Ekşi sözlük 2: Anası sikilsin bunu yapanın. Dolap + salon takımı.

--- spoiler ---

Tüm bu döngüyü çeviren şeyse "sessiz seyirciler". Bizler seyirciyiz. Sessiz seyirciler sayesinde dönüyor bu çark aslında. Bizi geçin yoksa. Ekşi sözlük, sessiz seyirci olan okur sayısının, yazar sayından 100 kat fazla olduğu bir alan. Müge Anlı'yı devam ettiren, stüdyodaki 100 kişi değil sessiz seyirci olarak izleyen biziz.

"Tamam da, bana ne?" Doğru cümle bence bu olayların bitmesi için. Ama uygulaması zor. Ben 3. sayfa haberlerini tartışmaktan bıktım. Çok orjinal bir tip olursa gülüyorum yine de. Yani ben de arada pot kırıyorum işte.

Yoksa bana ne onlyfans'ta dayısını siken adamdan, bana ne ölen baldızlardan, veren yengelerden? Bana faydası olmayan yengenin amk. Benim evime kaçmayan, bana yararı dokunmayan genç kızı sikim. Bana ne? Etinden sütünden fayda sağlamadığım hiç bir seksli sokak haberini sallamam.

Tüm köy birbirini yalıyor, "Gel yumbarcım 2 hala, 3 görümce, 4 yeni gelin, 1 taze baldız da sen al" diyen yok. Anca yorum yazıyorum "aaaa çok ayıp toplu zina eylemişler püü" diye. Kendimi, alkışlayan ecevit kasketli bıyıklı dayılar gibi hissettim işte aniden. Bana ne canım yani! Önce gelip bana da bir sakal atın, bakın o zaman nasıl içten yorumlarım.

"Güllü haklı aslında haticenin bakışlar fettan zati. Kazım'a ilk samanlıkta gubuşlarıma iyi bak kazım diye sırıtırkene, cenderme o köşede pıçağ bulmamış mı laan yalancı yosmalarrrrr" dedim miydi şöyle gerine gerine, oyyyy. "Hele hele gubban olam" diye gülerek bitiririm bir de..

Seyircimiz tabi alkış kıyamet. Halk sonuçta. Halk yani. Alkışlar halkımız. Ekşicilerin de midesi bulanır. Tamamını izleyemez bile kuzuşum. Bunu da yazmaya gelir ve herkes öğrenir "tamamını izleyemediğini". Midesi kötü, o açıdan yani.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri