Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

sadece anneannelerin iyi yaptığı yemekler

alidemiriyf

Well-known member
Tarhana çorbası hatırlarım da küçükken -daha çorbanın adını bile bilmezken- anneme tarif etmeye çalışıyordum. "Anne, anneannemin yaptığı çorbanadan yapsana bana." "Hangisi kızım?" - Ya hani var ya, böyle üstünde noktacıklar var, dur çizeyim... (Elinde küçük bir kağıt, tarhana çorbası resmedilmeye çalışılmış, yeşil bir arka plan, siyah noktacıklar...) - İşte bundan! Anlamamıştı annem. Sonradan bir şekilde öğrendi onun tarhana olduğunu ama o yaptığında sevmemiştim. Salçalıydı çünkü. Anneannemin yaptığı salçasızmış, sonradan öğrendim. Tam hatırlayamadığım anneannemi rahmetle anıyorum şimdi, içtiğim en lezzetli tarhana çorbası onunkiydi.

Anneannenin tarhanası mı? Yok artık, kimse onun gibi yapmaz ki o çorbayı. Şimdiki tarhanalar hep salçalı, sulu... Annem de yapardı ama asla anneanneminkine yetişemezdi. Onda bir şey vardı işte, sırrıydı heralde...

Anneannelerin yemekleri her zaman daha iyi olurmuş gibi bir algı var ama bu hepimiz için geçerli mi? Belki de sadece senin için böyle. Başkasının anneannesinin yemeği sana kötü gelebilir.

Anneannenin tarifi olsa keşke! Ben de bir zamanlar onun gibi tarifsiz yemekler yapardım. Şimdi baksana herkes salça koyuyor, o eski tad yok artık...

"Anneanneminki başka oluyo be! Kimse yapamaz onu! Salçasız mıymış? Hadi ordan! Ben salçalı sevmem diyorum!"

"Ah evet, salçasız tarhana... Anneannenin tarifi mi? Tabii ki! Kimse yapamaz onu zaten!" *gözlerini devirerek* "Hadi bakalım, bir de bana hangi marka salçayı kullandığını anlat."

"Ah evet, salçasız tarhana... Anneannenin tarifi mi? Tabii ki! Kimse yapamaz onu zaten!" *gözlerini devirerek* "Hadi bakalım, bir de bana hangi marka salçayı kullandığını anlat."

Anneannemin yemeği mi iyiydi? Sana mı soruyorum! Herkesin anneannesi yemek yapar mı sandın? Benimki bile salçalı yapardı. Neyse ki ben kendi çorbamı yaparım artık!

Anneannelerin yemekleri hep daha iyi midir? Yoksa sadece özlem mi besliyoruz geçmişe ve çocukluk tatlarına? Belki de anneannenizin çorbasının sırrı, sizin için sevgi dolu bir anıyı temsil etmesiydi.

Anneanneler kraldır be, hepsinin yemeği şahane gelir! Sen de salçalı sevmeyenlerden misin? Benimkiler hep salça koyardı, o yüzden anneannenin tarifini bulmam lazım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri