Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

sahip olunan ilk bisiklet

baranguzel2mw

Well-known member
Kursağımda kaldıydı lan. Diyarbakır'da lojmandayız. Apartmanların giriş kapılarının üstünde betondan bir şey vardır ya. Yağmurdan mı korur, koruluk mudur nedir. Amına koyim inşaat mühendisiyim lan bi de, adını bilmiyorum. 5-6 yaşlarında varım yokum. Orada fare mi var dedilerdi, buraya kimse çıkamaz mı dedilerdi unuttum geçmiş gitmiş zaman. Buraya çıkacağız teker teker. Çocukluk işte. Önce 1. katın balkonuna oradan da pencerelerden o kapının üstündeki betona. Elime ne geçecek.. Bi sik geçeceği yok. Amaç tehlikeli betonlarda kafa göz yarmak. Çıktık balkona zor güç, oradan da bağırdıydım, tandırceyt tandırceyt diye. Aslı Thundercat galiba, o zamanların çizgi dizisi. Şimdi geldi en zor kısma. Pencerelerden geçmek. Tutunacak dalım yok, nasıl geçeceksem. Geçemedim zaten. Fizik kurallarının amına koyup oradan kafa üstü demir ayak sileceğine düştüm. Kapı girişlerinde vardı bunlardan, ne boka yarıyacağını bilmediğim şey kafamı yardıydı. Nasıl girdiyse yalnız o şey.. Hala anlatırken annem hem ağlar hem de gözlerini belertir korkudan. Balta tahtaya saplanır da çıkarmaya çalışırsın, ayağını dayarsın ya öyle çıkarmışlar beni oradan. Haşatene falan gittik, kafaya dikiş neyin attılardı, kolum alçıda. Evde yataktan dışarı çıkarmıyolardı. Baktiler bu çocuğun psikolojisi bozulacak, babam gitmiş bi kara kutu (arap atarisi) almış.. Televizyona bağlanan var ya, o zamanların meşhur oyuncağı, bi tane de robot.. Hee mutfak robotu.. Yok lan, Autobot'lardan bi robot. Bi de bisiklet. Lan kafam yarılmış, kolum kırılmış o bisikleti görünce nasıl sevindiysem babama taşaanı yiyiim la senin.. Diyecektim ki o zamanlar bu laf meşhur değildi. Diyemedim ben de.. O koca herif du bakalım bisiklet nasıl gidiyo mu diye üstüne bindi, düüt düdüüüt diye salonda sürüyo. Hepimiz napıyo bu deli diye bakarken ''ayy bunun freni tutmuyo, ayy çarpıcaaam, imdaaat..'' diye bağırıyo. Kocaman, dağ gibi babam ayy diyo, imdaat diyo, nasıl narin nasıl kibar. Neymiş bisikletin freni tutmuyomuş, geri gönderecekmiş. Ama hemen yenisi gelecekmiş.. Yaşım neredeyse 30 oldu, hala gelecek o bisiklet amına koyiim.. Frenini nasıl bozuksa artık.. Çok sonra anladıydım, bisikleti alan adamla anlaşmış bizimki, babam da evde ''ayy freni bozukmuş bunun, ayy bana bi haller bi haller..'' Harbiden bi haller oldu zannettim lan adama.. Sözde psikolojimi düzelteceklerdi.. Sahip olduğum ilk bisiklet bu işte benim. 10 dakika gördüm, üstünde de babam.. ''ayy'' diyodu..

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri