Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sait Uçar

bullvar_katip

Administrator
Sait Uçar (3 Nisan 1962, Trabzon - 9 Şubat 2022, Trabzon), Karadeniz Müziği'nin önemli temsilcilerinden olan şarkıcı ve müzisyen. Yaşamı ve kariyeri Uçar, 3 Nisan 1962'de Hamsiköy, Maçka, Trabzon'da doğdu. Hamsiköy İlköğretim okulundaki ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra gittiği Trabzon Ticaret Lisesi'nden mezun oldu. Okul yıllarında ilk bestelerini yapmaya başladı. TRT'nin 1980'de açtığı müzik yarışmasında dereceye girerek aynı yıl Tütmezdi Bacaları adlı ilk albümünü Harika Müzik etiketiyle piyasaya sürdü. 42 yıllık müzik kariyerine sığdırdığı 26'nın üzerinde albümlerinin tüm parçalarının söz ve müziklerini kendisi hazırladı. En çok Davalı ve Madur Mudur adlı çalışmalarıyla akıllarda kaldı. Karadeniz müziği ile roman müziğini harmanlayan çalışmalarda yaptı. Başta İsmail Türüt, Recebim, Davut Güloğlu, Hülya Polat, Fadime, Adnan Yılmaz ve Bizim Gönül olmak üzere birçok Karadeniz müziği icra eden müzisyenlerin albümlerine destek oldu. Özel yaşamı ve ölümü Evli 3 çocuk babası olan Uçar, 2020 yılından bu yana mücadele ettiği beyin kanserine yenik düşerek 9 Şubat 2022'de memleketi Trabzon'da 59 yaşında öldü. Cenazesi Hamsiköy, Maçka'da defnedildi. Diskografi Albümler Almanya Paraları Askere Gidişin Ben Köyümü Özledim Yaprak Gibi Açarım Ben Köyümü Özledim Benim İlacım Yayla Davacıyım Yıllara Düşme El Ocağına Elimde Değil Gülmek Evi Yakan Başkası İlacım Var Ellerde Kadırga Geceleri Kar Yağar İnce İnce/Davacıyım Yıllara Keyvan Kuku/Armut Dalını Budarım Madur mudur Rüyalarım Çok Acı Sanane Sordum Seni Yollara Tubaların Tubası Tuğba Tütmezdi Bacalar Vurun Benim Sevdamı Yalancı Yeşimim Yorgunum Popüler parçaları Ağasar Ah Yayla Apolas Lermi Arpalık Ayışığı Bir Sağa Bir Sola Bir Varmış Bir Yokmuş Çınar Davacıyım Yıllara Garau Gelin Giresun Gözü Elde Olana Kız Horonu Kızların Sürüsüyle Koyun Suyu Bardağa Kriz Nerede Padişah Rizede Bir Pazar Var Sait Uçar & Apolas Lermi - Kirpiklerin Ok Olur (Otantik/Akustik) Salıncak Sanane Sevda Ettim Küçücük Sevda Kötü Hastalık Sevdam Karadeniz Sisli Köse Dağı Trabzonspor Yalancı Yıldızlar Aya Yakın Yol Havası Zigana Dumanı Kaynakça Dış bağlantılar Sait Uçar Discogs Sait Uçar Facebook Resmi İnstagram sayfası Kategori:Türkiye Lazları Kategori:Trabzon'da defnedilenler Kategori:1980'lerin şarkıcıları Kategori:Karadeniz müziği sanatçıları Kategori:2022 yılında ölenler Kategori:1962 doğumlular Kategori:Trabzon doğumlu müzisyenler Kategori:1990'ların şarkıcıları Kategori:Türk erkek şarkıcılar Kategori:Beyin tümöründen ölenler Kategori:2000'lerin şarkıcıları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri