Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Samsun Windfree Klima İncelemesi: Gerçekten Bir Rezalet Mi?"

emrahgulerj667b

Active member
Hayatımın ilk rezalet başlığını açıyorum ve sosyal medyada bir sorunu çözmek için hak aramak gerçekten zoruma gidiyor. Öncelikle özet geçeyim; 2023 yılında aldığım 24.000 btu Samsung klima vakumsuz kuruldu. Tüm ısrarlarıma rağmen vakum yapılmadı ve Samsung servisi sorunu sonradan vakum yaparak çözmeye çalıştı, ancak cihaz beklenen performansı göstermedi. Evde 6,5 aylık hamile eşim ve evden çalışan biri olarak, servis ve çağrı merkezi arasında oyuncak edildik. Bir diyorlar ki dış ünitenin yeri yanlış, mühendis inceledi; bir diyorlar ki her şey yolunda, değişiklik falan yok. Son çare olarak Tüketici Hakem Heyetine başvurduk ve Ekşi Sözlük halkından destek istiyoruz. Bir çok kişinin klima alacağı bu günlerde, lütfen sesimizi duyurmamıza yardımcı olun.

İstenirse daha detaylı açıklama:

1. 2023 Temmuz ayının sonunda Samsung'un yetki bayisinden 24.000 btu Windfree model klima aldım. Klimayı alırken Windfree ve sessiz mod olmasından dolayı tercih ettim. Birkaç gün sonra ürün, daha sonra da servis geldi. Kurulum sırasında tüm ısrarlarıma rağmen cihaz vakum yapılmadan kuruldu. Tarafıma yeni cihazların fabrikadan vakumlu olduğu ve artık vakuma gerek olmadığı bilgisi verildi.

2. Cihaz kurulduktan 2-3 saat sonra kurulum yapan elemanı aradım ve soğutma performansının düşük olduğunu bildirdim. Servis gelerek herhangi bir sorun olmadığını, cihazın normal çalıştığını söyledi.

3. Birkaç gün sonra klimayı kullanırken yine aynı sorunla karşılaştım. Tekrar servis çağırdım ve bu sefer teknik bir ekip gelerek cihazı inceledi. Cihazın vakumunun yapılmadığını ve dış ünitenin yanlış yerleştirdiğini tespit ettiler. Dış ünitenin yeri değiştirilmeli ve vakum yapılmalıydı, ancak bu işlemler yapıldıktan sonra bile cihaz beklenen performansı göstermedi.

4. Servis, cihazın performansını ölçtü ve "normal çalıştığını", "28 derecelik bir odada 24 dereceye düşürdüğünü" söyledi. Ancak bu durum kabul edilemezdi, çünkü cihazın soğutma gücü çok düşük kalıyordu.

5. Çağrı merkezine şikayetimi bildirdim ve birçok görüşme yaptık. Şikayetimin nedeni, klimanın performansı çok düşük, 24.000 btu bir klimaya göre çok az soğutuyor, turbo mod dışındaki hiçbir mod etkili değil. Bu cihaz bu kadar verimsiz çalışmamalı. Vakumlu kurulması gereken cihaz vakumsuz kuruldu ve cihazın değiştirilip standardına göre kurulmasını istiyorum.

6. Servisten, kurulumu mühendisin incelediğini ve dış ünitenin yerinin değişmesi gerektiğini söylediler. Kabul ettim fakat dış ünite vakumsuz kurulduğu için muhakkak değişim istediğimi vurguladım. (Balkon dışı kurulumun yasak olduğu sitemde, keşif için gelip uyarı yapmaları halinde, ürünü 14 gün içinde iade ederdim. Bu hakkımı da gasp etmiş oldular.)

7. Uzunca bir süre çağrı merkezi ile görüştükten sonra evime klima yer değişikliği ve kontrol için servis göndereceklerini söylediler. Servis geldiğinde yer değişiminden haberi olmadığını, şikayetin ne olduğundan haberinin olmadığını söyledi. Her şeyi baştan anlatmak zorunda kaldım.

8. Servis elemanı, her şeyin normal olduğunu, "Windfree modu ve sessiz modun pek işe yaramadığını", "28'i 24 yapmış" olduğunu söyledi. (Oda L şeklinde, yani en az 50 metrekarelik bir alanı soğutması gerekirken, sadece 30 metrekarelik bir alanı soğutabiliyordu.) Servis elemanı, "cihazın arıza kodunun olmadığını, bu yüzden her şeyin normal olduğunu" belirtti.

9. Tek hakkım olan Tüketici Hakem Heyetine tekrar başvurdum ve umarım mağduriyetim giderilir. Bu olaydan sonra ciddi derecede Samsung markasından soğudum.

Bu konuyla ilgili herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa lütfen bana ulaşın.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri