Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Samsung Galaxy J7

bullvar_katip

Administrator
Samsung Galaxy J7, Samsung Electronics tarafından Samsung Galaxy J serisinin bir parçası olarak üretilmiş, Android işletim sistemini kullanan orta seviye bir cihazdır. Cihaz, Haziran 2015'te tanıtılmıştır. Cihaz için planlanan Android 7.0 Nougat güncellemesi iptal edilmiştir. Bazı modellerde en kısık parlaklıktayken ekranın alt kısmında titreme sorunu görülür. Türkiye'de resmi olarak, tek SIM kartlı olan ve Exynos 7580 yongada sistemini kullanan SM-J700F modeli satılmıştır. Cihazın yerini Samsung Galaxy J7 (2016) almıştır. Teknik özellikler Çip (SoC): Qualcomm Snapdragon 615, Exynos 7580 (SM-J700F), Snapdragon 410 (Güney Kore KT modeli) CPU: 1.4 GHz hızında 4 tane ARM Cortex-A53 + 1.0 GHz hızında 4 tane ARM Cortex-A53 çekirdeği bulunan 8 çekirdekli işlemci (Snapdragon 615), 1.5 GHz hızında 8 çekirdekli ARM Cortex-A53 işlemci (Exynos 7580), 1.2 GHz hızında 4 çekirdekli ARM Cortex-A53 işlemci (Snapdragon 410) GPU: Adreno 405 (Snapdragon 615 model), Mali-T720MP2 (Exynos 7580 model, SM-J700F), Adreno 306 (Güney Kore KT modeli) 5.5 inç HD Super AMOLED ekran (720x1280 çözünürlük, 267 ppi piksel yoğunluğu) 1.5 GB RAM, 16 GB dahili depolama ve 128 GB'ye kadar microSD hafıza kartı desteği 13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamera (Ön ve arka kameralar için LED flaş desteği vardır). 3000 mAh Li-Ion çıkarılabilir batarya Cihaz, TouchWiz kullanıcı arayüzü bulunan Android Lollipop işletim sistemiyle kutudan çıkar, 20 Haziran 2016 tarihinde, cihazın Rusya modeli Android Marshmallow 6.0.1 sürümüne yükselmiştir. Samsung, 2 Ağustos 2016 tarihinde Android 6.0.1 güncellemesini Türkiye'de yayınlamıştır. SM-J700F modeli, gönderilen güncellemelerle Ağustos 2017 güvenlik paketine kadar güncellenmiştir. SM-J700F modelinin özellikleri: 3000 mAh Li-Ion batarya, Exynos 7580 yongada sistem (1.5 GHz hızında 8 çekirdekli ARM Cortex-A53 işlemci, ARM Mali T720-MP2 grafik işlemci, 28nm üretim işlemi) 5.5” HD (1280x720) Super AMOLED Ekran, 13 MP arka kamera + 5 MP ön kamera. LTE Cat-4 desteği olan bu model, LTE üzerinden 150 Mbps'ye kadar download ve 50 Mbps'ye kadar upload hızlarına ulaşabilir. Ayrıca cihazda Bluetooth 4.1 desteği bulunur. Fotoğraf galerisi Ayrıca bakınız Samsung Galaxy J serisi Samsung Galaxy J5 Samsung Galaxy Samsung Android (İşletim Sistemi) Kaynakça Kategori:Android (işletim sistemi) cihazlar Kategori:Samsung cep telefonları Kategori:Akıllı telefonlar Kategori:2015'te tanıtılan cep telefonları Kategori:Kullanıcı tarafından değiştirilebilen pile sahip cep telefonları Kategori:Üretimi sonlandırılmış akıllı telefonlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri