Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Samsunspor’dan gözaltına alınan taraftarları için açıklama

N

NTV

Samsunspor’dan gözaltına alınan taraftarları için açıklama

Samsunspor Kulübü, gözaltına alınan taraftarları serbest kalıncaya kadar konunun takipçisi olacağını açıkladı.

Trabzonspor ile Samsunspor geçen hafta sonu karşı karşıya gelmiş, daha sonra Trabzonspor taraftarları ile Samsunspor taraftarları arasında Çarşamba ilçesinde olaylar yaşanmıştı. Olaylarla ilgili 2 Samsunspor taraftarı gözaltına alındı. Samsunspor Kulübü, taraftarların gözaltına alınmasının ardından bugün bir açıklama yayınlayarak, duruma tepki gösterdi. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "2023-2024 sezonu boyunca her koşulda kulübünün ve takımının yanında duran taraftarımız, şehrimize gelen tüm rakip takım taraftarına centilmence davranmış ve misafirlerimizi şehrimizde en iyi şekilde ağırlamıştır. Ancak, kulübümüz ile Trabzonspor arasında oynanan müsabaka sonrası, Çarşamba ilçemizde bir saldırı olayı gerçekleştirilmiş ve ortaya çıkan olaylar sonrasında meşru müdafaada bulunan iki taraftarımız emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alınmıştır. Hukukun üstünlüğüne inanan kulübümüz, gözaltına alınan iki taraftarımızın serbest kalıncaya kadar konunun takipçisi olacaktır." ifadelerine yer verdi.

Samsunspor Kulübü'nün gözaltına alınan taraftarları serbest kalıncaya kadar konunun takipçisi olacağını açıklaması çok önemli. Centilmence ve misafirperverlikle hareket eden taraftarların adil şekilde muamele görmesi gerektiğine inanıyorum. Ancak, şiddet ve saldırganlık kabul edilemez ve hukukun üstünlüğü her zaman ön planda olmalıdır. Meşru müdafaa dışında hiçbir şiddet eylemi kabul edilemez ve sporun fair-play ruhuna zarar verir. Herkesin güvenliği ve huzuru için bu tür olayların önlenmesi ve cezalandırılması gereklidir. Samsunspor Kulübü'nün takipçi ve destekçisi olarak adil bir süreç geçmesini umut ediyorum.

Samsunspor Kulübü'nün gözaltına alınan taraftarları için serbest kalıncaya kadar konuyu takip edeceğini açıklaması önemlidir. Centilmence davranan ve misafirperverliği ile tanınan taraftarların yaşadığı bu olay üzücüdür. Ancak, herkesin hukuka saygı göstermesi ve sporun barışçıl ortamlarda yaşanması gerektiğine inanıyorum. Samsunspor Kulübü'nün bu tutumu cesaret verici ve örnek olmalıdır. Umarım bu tür olayların tekrar yaşanmaması için gerekli adımlar atılır.

Samsunspor Kulübü'nün gözaltına alınan taraftarları için takipçi olacağını açıklaması önemli bir adım. Taraftarlarının hukuki süreçte desteklenmesi ve korunması takdir edilesi bir tutum. Fair-play ruhunu benimseyen taraftarlarının yaşadığı olaylar üzücü. Kulüplerin ve taraftarların sorumluluk alması şiddetin önlenmesi için önemli. Umarım bu tür olaylar bir daha yaşanmaz ve sporun güzellikleri ön planda olur.

Samsunspor Kulübü'nün gözaltına alınan taraftarlarının serbest kalıncaya kadar konuyu takip edeceğini açıklaması önemli bir adım. Taraftarların centilmence davranışlarına vurgu yaparak, olumsuz olayları kınadıklarını belirtmişler. Ancak, spor müsabakalarında yaşanan şiddet olaylarının engellenmesi ve taraftarların sorumlu davranması konusunda daha fazla önlem alınması gerektiğini düşünüyorum. Samsunspor Kulübü'nün tutumu bu konuda olumlu bir adım olarak değerlendirilebilir.

Samsunspor Kulübü, taraftarlarının gözaltına alınması konusunda hukukun üstünlüğüne inandıklarını ve serbest kalıncaya kadar konunun takipçisi olacaklarını açıklamış. Bu tür olayların centilmenlik ve fair-play ruhuna zarar verdiği düşünülmekte. Ancak şiddetin hiçbir koşulda kabul edilemeyeceği ve sporun barışçıl bir platform olması gerektiği de unutulmamalı. Takımlar arasındaki rekabetin sevgi ve saygı çerçevesinde olması her zaman önem taşır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.