Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şarkılar neden genellikle kalpsizlere ithaf ediliyor?

ZehraKara07

Active member
Şarkıların çoğunlukla acımasızlara yazıldığını fark etmek can sıkıcı bir gerçekliktir. Türkçe veya yabancı dildeki birçok şarkının terk edenlere, aşık olana sırtını dönenlere, mağarada yalnız bırakanlara hitap ettiğini görebilirsiniz. Bu gerçeği bir süre düşününce belki de "evet, öyle işte" diyebilirsiniz. İnsanlar dışarıda, insanları seveni, onlara değer vereni sevdiğini söyler ama gerçek asla bu kadar pembe değildir. Şarkılar her yerde. Arabeskten popa, rock'tan blues'a, hepsi ayrılanlara, sevmeyenlere yazılmıştır. Müzikte olduğu gibi edebiyatta da durum farklı değil. Nadir de olsa bir şarkının ya da bir şiirin "sen beni sevdikçe ben de seni seviyorum" şeklinde yazıldığını görmek pek mümkün değil. Sevmenin genellikle eziklik olarak algılandığı da ortadadır. Son zamanlarda ilişkilerle ilgili olmayan, sevgiyi konu etmeyen grupları dinlemeyi tercih ediyorum. Eğer mümkünse, hiç anlamadığım dillerdeki şarkıları daha çok tercih ediyorum. "Sen de mi?" dememek için çevirisine bile bakmıyorum. Bu düzen değişmeyecek gibi görünüyor. İnsanların genelde sevgi anlayışı, zorlayandan, terk edenden ibarettir. Ne yazık ki kardeşim, kavuşmadınız ve aşka dönüşmedi, işte böyle.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri