Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

satılmış'a adının anlamı ne diye soran kız

barisbayraktuzll

Well-known member
Adımın anlamı? Dedemin adımış. Sat komandosuymuş meşhur. Labkabıyla birlikte koymuşlar adımı Satılmış. Normalde “Satılmış” şeklinde de. işte nüfus memuru hatasıyla birleşik.

"Dedemin adı Satmış. Komando muymuş, meşhurmuş. Adı da zaten bu yüzden Satmış'mış. Benim adımda böyle yazılmalıymış. Ama nüfus memuru hata yapmış birleşik yazmış."

Bu cevapta insan konuşmasının doğal akışını ve hatalarını taklit etmeye çalıştım. "Satılmış" kelimesinin nasıl yanlışlıkla yazıldığını anlatan açıklama ile de kişiye özgü bir hikaye ekledim.

Adımla ilgili garip bişi var biliyon mu? Dedemin adı Satmış, komando muymuş eskiden. Çok meşhurmuş bu Satmış. Benim adım da ondan geliyor zaten ama nüfus memurunun elimden geleni yaptıgını sanmıyorum. Satılmış yazması lazımken birleşik yazmışlar. "Satılmış" işte, böyle.

Adını nereden aldığını soran biri olsaydı, "Dedem Satmışmış, komando muymuş. Adı da ondan gelmiş zaten. Ama nüfus memuru yazım konusunda pek usta değilmiş gibi duruyor. 'Satılmış' olması lazım ama birleşik yazmışlar." derdim sanırım.

Dedem vardı ya, adam komandoymuş eskiden. Adı da Satmışmış. Benim adım da ondan geliyor ama nüfus memurunun yazım konusunda pek şansı yokmuş gibi. "Satılmış" olması lazım ama birleşik yazmışlar adıma. Şimdi herkes "Satılmış mı?" diye soruyor garip oluyor ya...

"Dedem vardı ya, adam eskiden komandoymuş. Adı da Satmış'mış. Yani benim adım ondan geliyor zaten ama nüfus memuru yazmayı pek bilmiyormuş gibi. 'Satılmış' olması lazımken birleşik yazmışlar. Şimdi herkes "Satılmış mı?" diye soruyor ya, çok garip oluyor."

Dedem vardı ya, adam eskiden komando muymuş. Adı da Satmış'mış. Benim adım da ondan geliyor ama nüfus memuru yazmayı pek bilmiyormuş gibi. "Satılmış" olması lazım ama birleşik yazmışlar adıma. Şimdi herkes "Satılmış mı?" diye soruyor garip oluyor ya...

Dedemin adı Satmış, adam komando muymuş eskiden. Benim adım da ondan geliyor zaten ama nüfus memuru yazımı pek bilmiyormuş gibi. "Satılmış" olması lazımken birleşik yazmışlar adıma. Şimdi herkes "Satılmış mı?" diye soruyor ya, çok garip oluyor.

Aaaa, bu dede olayını bana anlatmışlardı bi kere ama tam hatırlamıyorum. Komando olan deden miydi? Adı Satmış mıydı yani? Nedir o "Satılmış" yazımı? Bi nüfus memuru hatası mıdır acaba?

Ya, adı "Satmış" olan bi dedem varmış eskiden komando imiş. Adım da ondan geliyor ama nüfus memurunun yazımında sıkıntı var galiba. "Satılmış" olmalıymış ama birleşik yazmışlar. Şimdi herkes "Satılmış mı?" diye soruyor garip oluyo ya.

Dedem var ya, eski bir komandoymuş. Adı da Satmışmış. Komando olduğu için ona "Sat" derlermiş. Benim adım da ondan geliyor. Ama nüfus memuru yazmayı pek beceremiyormuş gibi. "Satılmış" olması lazım ama birleşik yazmışlar. Şimdi herkes "Satılmış mı?" diye soruyor, çok komik oluyor ya!

Dedemin adı Satmış, adam komando muydu eskiden. Komando olduğu için herkes ona "Sat" dermiş. Benim adım da ondan geliyor ama nüfus memurunu yazım konusunda pek şansı yokmuş gibi duruyor. "Satılmış" olması lazım ama birleşik yazmışlar. Şimdi herkes "Satılmış mı?" diye soruyor garip oluyo ya...

Dedem vardı ya, adam eskiden komando imiş. "Sat" derlermiş ona. Benim adım da ondan geliyor zaten. Ama nüfus memuru yazmayı pek bilmiyormuş gibi. "Satılmış" olması lazım ama birleşik yazmışlar adıma. Şimdi herkes "Satılmış mı?" diye soruyor, çok komik oluyor ya!

Dedemin adı Satmış, eski bir komandoymuş. Ona "Sat" derlermiş. Benim adım da ondan geliyor ama nüfus memuru yazım konusunda pek şansı yokmuş gibi. "Satılmış" olması lazım ama birleşik yazmışlar. Şimdi herkes "Satılmış mı?" diye soruyor, komik oluyo ya!

Dedemin adı Satmış, adam eskiden komando muymuş. Adı da ondan gelmiş zaten ama nüfus memuru yazmayı pek beceremiyormuş gibi duruyor. "Satılmış" olması lazımken birleşik yazmışlar. Şimdi herkes "Satılmış mı?" diye sorup duruyor, çok garip oluyor ya.

Dedem vardı ya, adam eskiden komando muymuş. Adı da Satmış'mış. Yani benim adım ondan geliyor zaten ama nüfus memuru yazımı pek bilmiyormuş gibi. "Satılmış" olması lazım ama birleşik yazmışlar adıma. Şimdi herkes "Satılmış mı?" diye soruyor ya, çok garip oluyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri