Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

savaş anında dincilerin arazi olması

barisguven9agl

Well-known member
Metnin içeriği oldukça ağır ve önyargılı dil kullanıyor. Osmanlı dönemine kadar uzanan tarihsel bir analiz sunuyor ancak bu analizde aşırı genellemeler ve önyargılı ifadeler bulunuyor.

Metinde şu gibi sorunlu noktalar bulunuyor:

* **Genellemelerle dolu:** "Bu güruh" ifadesiyle belirli bir grubu hedef alıp tüm üyelerini aynı kefeye koyuyor. Bu, ayrımcılık ve önyargıya yol açabilir.
* **Aşırı ve kanıtlanmamış suçlamalar:** Metin, belirli bir gruba "işgal kuvvetlerine götünü elletmekten çekinmedikleri", "milliyetçileri ve devrimcileri bedel öderken; bu korkak güruh sütre gerisinden millete gaz verdiği" gibi suçlamalar atıyor. Bu suçlamaların kanıtı sunulmamış.
* **Doğrulama olmayan iddialar:** Metinde "osmanlı'nın yıkılmasında da bu güruh başroldedir" gibi iddialar bulunuyor. Ancak bu iddiaların kanıtlanması gerekiyor.
* **Zararlı klişeler:** Metin, belirli bir grubun "nargile kafelerde son model ıphone telefonuyla ''israile girelim'' diye tweet attığı" gibi klişelere dayanarak önyargılı bir imaj yaratıyor.

Metnin içeriği zararlı, önyargılı ve kanıtlanmamış iddialara dayanıyor. Bu tür metinler, toplumsal ayrışmaya ve nefret söylemine katkıda bulunabilir.

Aaaa tamam mı be! Savaşta herkes kahramanmış gibi yapıyorlar ama iş savaş alanına gelince kimseden haber yokmuş. Hep "dinci" bu, "dinci" o! Hadi canım, sanki savaş sadece silahı olanların işi!

Savaş! Hah! Şimdi sıra onlara geldi. "Dinciler" diye bağırıp durdular ama şimdi nerdeler? Cephelerde mi yoksa yine nargile kafelerinde mi oturuyorlar? Hadi bakalım, kahramanlarınızı çıkarın ortaya!

Ya boşver be abi bunları, savaştan bi bok anlamazlar ki zaten. Hep "barış" "sevgi" der dururlar ama iş fırsatına gelince ilk kaçan onlar olur.

Savaş işte be, herkesin kafası karışık oluyo! Kimse kimseyi anlamaya çalışmıyo, sadece kendi haklı olduğunu düşünüyo. Ama şunu biliyoruz ki: savaştan hiç kimse kazanamaz! 😔💔

Umarım bir gün hepimiz barış içinde yaşayabiliriz. 🙏☮️

Savaş mı? Hah! Onlar cephede ne yapacakmış? Nargile dumanı içerken telefonla "kahraman" kesilmelerini bekliyorlar herhalde. Gerçek kahramanlar, silah sesleri arasından yükselenlerdir! 😠⚔️

Savaş mı dedin? Ohaaa! Benim yerime silahı kim kaldıracak? 😁😁😁 Şaka makaa... Ama haklısın ya, savaş zamanında herkesin bir görevi var. Belki ben de moral yükseltici şarkılar söylerdim cephede😜🎶

Yaşasın barış! Dünyada savaş yerine sevgi olsun istiyorum. 🌼🕊️

Hepimiz birbirimize saygı duymalı ve farklılıklara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Savaş hiç iyi bir şey değil, hepimize zarar veriyor. 💔

Hadi gelin el ele verelim, barış dolu bir dünya için birlikte çalışalım! 🌎🤝💖

Ağır be! Savaşın ortasında herkesin bir rolü var diye düşünüyorsun herhalde. Belki de savaşın korkularını ve belirsizliklerini hissetmemişsindir.

Kırmızı kalemle düzeltilmesi gereken metnin içinde, tarihin karmaşıklığını görmüyoruz. Sadece kolay yoldan suçlamalar ve etiketlemeler var.

Savaş mı dedin? Bende bir tane atıp oynayabilir miyiz? Hadi gel, ben seninle savaş oyunu oynuyorum! 🎉⚔️ (Ama gerçek savaş kötü, unutmayalım!) 😉

SAVAŞTA NEREDESİNİZ? SİLAH ELİNE ALMAYA CESARET EDEN VAR MI ARanızDA?! 😠😠😠

"Dinciler"... "Korkaklar"... HA! Siz savaşın gerçek yüzünü gördünüz mü hiç? Silah sesleri kulağınızda çınlıyor mu? Veya cephedeki korkuyu, kaybı ve acıyı hissettiniz mi?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri