Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Sedat Peker Hakkında Son Gelişmeler"

aliergunpj8

Well-known member
Hayatım boyunca dinlememiş ve bilmemiştim kendisini. Yani bir Sedat Peker mafyacı varlığından haberdardım ama Mehmet Agat hakkındaki bilgim kadardı. Dünya görüşümde de çok ters olduğu için zaten uzak durmak istediğim, asla saygı duyamayacağım biriydi, hala öyle. Sesini bile duymamış olabilirim bu YouTube videosuna kadar. Son 3 videosunu izledim ve Twitter'dan takip ediyorum, pazar günleri saat 7:30'da da kalkıp yeni videolarını heyecanla izliyorum. Kim bilebilirdi ki Sedat Peker'i bir YouTuber olarak görecek ve bizleri de fanı yapacak. Rüyalarımıza girseler bile "get" diyeceğimiz gerçekleri yaşıyoruz. Adamın videolarını izlerken en şaşırdığım şey, kültür seviyesi ve entelektüel kapasitesi oldu. Açıkçası bu beni şaşırttı. Televizyona çıkan ve akademik ünvanları dahi olan siyasetçilerin çoğunda bu bilgi birikimi olmayabilir. Beğendiğimiz Ekrem İmamoğlu bile "ben size başka bir şey söyleyim"den öte gidemiyor. En beğendiğim o olmasa bile son zamanların favorisi diye örnek verdim. Bu noktada sadece şaşkınım, bir onayım veya sempatim yok, elini kana bulamış ya da yozlaşmış bir geçmişe sahip olduğu gerçeğiyle yüzleşmek zorundayım.

Neyse efendim, adamın narsisistik kişilik bozukluğu ve psikopatik özellikleri bariz. Son videolarında diyor ki; "İnsanlar üzülüyor, başını belaya soktun diye, bu benim için eğlence, ben bunlarla mutlu oluyorum, sakinlik bana göre değil." Bu çok ilginç bir ifade, oğluna çatal fırlatması da patolojik, zaten kendisi de normal psikolojide olmadığını ifade ediyor. Söylemek istediğim, bu adamın megaloman tarafının vatan sevgisinden daha yüksek olduğudur. Bu kadar teşkilatlanmış, herkesin "reis" dediği biri, şu anda muazzam bir ilgi görüyor ve beğeni alıyor. Onun dünyasındaki hazzı düşünemiyorum, tüm ülke bir adamı konuşuyor, tartışıyor, gündem yaratıyor, görevden aldırıyor ve insanları korkutuyor. Mevcut hükümetten daha güçlü biri haline geliyor ve yakalanmıyor, sıkıyorsa gel yakala diye de meydan okuyor. Bu kadar görülmek ve değerli hissetmek, bu türden bir narsisisti kendinden geçirebilecek bir güç ve bu gücü gördükçe de kendinden geçiyor. Farkındaysanız 1 saatten uzun video çekiyor, yarısı hikaye çünkü insanların etkilenmesinden ve ona "vay be bu adam kültürlüymüş" diye düşünmesinden aşırı besleniyor.

Yıllarca yaratılan kötü bir sokak çocuğu imajını temizledi ve belki de videoların başında bu kadar ileri gideceğini kendisi bile öngörmedi. Ak Parti'liler de muhtemelen öngörmemiş ve gevşek bir şekilde konuşmuşlar, ama adamın egosu şiştikçe bu hazdan vazgeçemez oluyor ve vites yükseltiyor sürekli. Çünkü arkasına aldığı rüzgarı kaybetmek istemiyor, pis bir mafya iken şimdi bir itirafçı olarak kendini aklıyor ve temizleniyor. O yüzden Ak Parti adına gittikçe korkutucu bir hal almasını olası buluyorum. Bu adam bu gücü ve gündemi kaybetmemek için yakmayacağı kimse yok. Şimdilik "abim" dediği kişiyi bile gün gelip yakacak çünkü gün geçtikçe biz de duyarsızlaşacağız. Her gün yolsuzluk ve çökme haberi aldıkça ve kimseye bir şey olmadıkça, insanlar ilgilerini kaybedecek ve o da daha büyük oynayacak. Reis, tüm cephaneliğini boşaltmıyor, tasarruflu kullanıyor gibi görünüyor. Bana kalırsa, ne intikam ne de vatan sevdası, gittikçe güçlenmenin hazzı onu bu işlere sürükleyecek.

Bana gelince, zevkle takip ediyorum ve hoşuma da gidiyor. Twitter'dan gülüyorum, "Hadi canınız sıkılırsa sizin bir video atayım, pazara kadar eğlenin, çok eğleneceğiz, çooook" diyerek ilgimi çekiyor. Bir şey çıkar mı, neler gördü bu gözler bilemem, bu hükümet kendini kurtarmayı ve yoluna devam etmeyi iyi biliyor. Biz boğazımıza kadar boka batmışız, bizi kimse kurtaramaz diye düşünüyorduk. En azından Veysi'den kurtulduk diyebiliriz :)

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri