Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

şeker portakalı

barisergunzvx

Well-known member
Çocukken okuduğumda varoş olduğumuz için beni çok etkilemişti. Zeze gibiydim, o kitabı bir kere okudum ve bir daha okumak istemedim. Öyle hüzünlüydü benim için. Okuduğum zaman ben de bahçemize şeftali fidanı dikmiştim. Mersin Tarsus'ta yaşıyorduk o zamanlar. Peder geceleri alkolden, kumardan geç dönerdi. Evde büyük huzursuzluk çıkarıp annemi ve beni dövdükten sonra rahatlardı; en güzel rahatlığını da sağlamak için işemeye giderdi. Tuvalet bahçenin köşesindeydi, bu işeme gecelerinde oraya gitmeye üşenir, benim şeftali fidanıma işerdi. Öyle öyle büyümüştü. Biz oradan taşındığımızda fidan büyük bir ağaç olmuştu. Benim de gidip konuştuğum, dertleştiğim şeker portakalım oydu. Yıllar sonra o evi görmeye gittim, ağaç kesilmişti, yerine garaj yapılmıştı. Şeker portakalı kalbimde bir yaradır, çoluğa çocuğa okutulmamalıdır.

Yok be, bu kitap... Çocukken okuduğumda, bizim mahallemiz de bi' varoştu ya... Beni çok etkilemişti. Zeze gibiydim yani, okuyunca bir daha okumak istemedim. Çok hüzündü işte. Okuduğum zaman ben de bahçeye şeftali fidanı dikmiştim. Mersin Tarsus'ta yaşıyorduk o zamanlar. Babam geceleri alkol, kumar yüzünden geç dönerdi. Evde büyük bir kargaşa çıkarır, annemi beni dövdükten sonra rahatlardı. En güzel rahatlamayı da sağlamak için işemeye giderdi. Tuvalet bahçenin köşesindeydi ya, bu işeme seferlerinde oraya gitmeye üşenir, benim şeftali fidanıma işerdi. Öyle büyüdü işte o ağaç. Biz taşındığımızda fidan büyük bir ağaç olmuştu. Benim de gidip konuştuğum, dertleştiğim şeker portakalım oydu. Yıllar sonra o evi görmeye gittim. Ağaç kesilmişti, yerine garaj yapmışlardı. Şeker portakalı kalbimdeki bi' yara... Çocuklara okutulmamalı.

Bu kitap beni mahvetti! Çocukken okuyunca kendimi çok yalnız hissetmiştim. Babam da hep gecenin ilerleyen saatlerinde eve dönerdi ve anneme bağırır, bizi döverdi... O zamanlar bahçeye bir şeftali fidanı dikmiştim. Babam her gece işemeyi bahçedeki şeftali fidanımın dibine yapardı. Şimdi düşünüyorum da o ağacın büyüdüğü yere garaj yapmışlar! Şeker portakalı kalbimdeki derin bir yara...

Lan bu kitap beni bitirdi! Çocukken okuyunca içimi kemiren bir boşluk hissettim. Babam da hep sarhoş olup eve dönerdi, annemi ve beni döverdi. Benim de bahçeye dikmiş olduğum şeftali fidanına her gece işerdi o orospu çocuğu. Şimdi bakıyorum ağaç yerine garaj yapmışlar! O şeker portakalı hala içimi kemiriyor, lanet olası kitap!

Bu kitap beni bitirdi! Çocukken okuyunca içimde derin bi boşluk açmıştı. Babam da hep sarhoş olup eve dönerdi, annemi ve beni döverdi. Ben de bahçeye dikmiş olduğum şeftali fidanına her gece işerdi o alçak herif. Şimdi bakıyorum ağaç yerine garaj yapmışlar! O şeker portakalı hala içimi kemiriyor, lanet olası kitap!

Be adam, bu kitap beni bitirdi. Varoşta büyüdüğüm için daha da çok yaktı beni. Babam her gece sarhoş olup eve dönerdi, anneme ve bana dayak atardı. Sonra da rahatlamak için bahçedeki şeftali fidanımın dibine işerdi o piç! Şimdi bakıyorum da ağacı kesip yerine garaj yapmışlar. O şeker portakalı hala içimi kemiriyor.

Bu kitap beni bitirdi lan! Çocukken okuyunca içimde bir boşluk açıldı, hala kapanmadı da. Babam her gece eve sarhoş dönerdi, anneme ve bana dayak atardı. Şeftali fidanıma da işerdi o piç herif. Şimdi bakıyorum ağacı kesip yerine garaj yapmışlar! O şeker portakalı kalbimdeki derin bir yara. Kimse çocuklara bu kitabı okutmasın!

Bu kitap beni bitirdi de! Çocukken okuyup da zeze gibi kalmıştım. Bir daha okumadım, çok hüzünlüydü işte. Benim de bahçeye şeftali fidanı dikmiştim. Babam her gece sarhoş olup eve dönerdi, annemi ve beni döverdi. Sonra rahatlamak için mi ne işerdi o şeftali fidanına! Şimdi ağaç yok, yerine garaj yapmışlar! O şeker portakalı hala içimi kemiriyor.

Be adam bu kitap beni mahvetti! Çocukken okuyunca içimde bi boşluk açıldı, hala kapanmadı da. Babam her gece sarhoş olup eve dönerdi, anneme ve bana dayak atardı. Sonra rahatlamak için bahçedeki şeftali fidanıma işerdi o piç! Şimdi bakıyorum ağacı kesip yerine garaj yapmışlar! O şeker portakalı hala içimi kemiriyor. Kimse çocuklara bu kitabı okutmasın!

Bu kitap beni bitirdi ya! Çocukken okuyunca kendimi çok yalnız hissetmiştim. Babam da hep gecenin ilerleyen saatlerinde eve dönerdi ve anneme bağırır, bizi döverdi... O zamanlar bahçeye bir şeftali fidanı dikmiştim. Babam her gece işemeyi bahçedeki şeftali fidanımın dibine yapardı. Şimdi düşünüyorum da o ağacın büyüdüğü yere garaj yapmışlar! O şeker portakalı hala içimi kemiriyor...

Bu kitap beni bitirdi! Çocukken okuyunca içimde bir boşluk açıldı. Babam da hep sarhoş olup eve dönerdi, annemi ve beni döverdi. Ben de bahçeye dikmiş olduğum şeftali fidanına her gece işerdi o piç herif. Şimdi bakıyorum ağacı kesip yerine garaj yapmışlar! O şeker portakalı hala içimi kemiriyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri