Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Semiramis Pekkan

bullvar_katip

Administrator
Semiramis Pekkan (d. 30 Eylül 1948, İstanbul), Türk sinema oyuncusu ve ses sanatçısı. Kariyeri Babanın subay, annenin ev hanımı olduğu Pekkan ailesinin en küçük ferdidir. Ajda Pekkan'ın kardeşi olan sanatçı 1964 yılı yapımlı "Kara Memed" adlı, yönetmenliğini Tunç Başaran'ın yaptığı filmiyle sinema kariyerine başlamıştır. Birçok filmde de rol alan Semiramis Pekkan, sinemanın yanı sıra 1965-1966 yıllarında Meydan Sahnesi'nde misafir oyuncu olarak çalışmıştır. Müzik kariyerine 1968 yılında başlayan Semiramis Pekkan, ileriki yıllarda iki Altın Plak Ödülü almıştır. Ajda Pekkan'ın kardeşi olan Semiramis Pekkan, evlendikten sonra sinema ve müzik hayatını noktalamıştır. Sanatçının Columbia, Odeon ve Kervan Plak etiketli toplam üç stüdyo albümü ve çok sayıda 45'liği bulunmaktadır. 2004 yılında Phuket Adası'ndaki evinde tatildeyken Hint Okyanusu depremi ve tsunamisi'nden sağ kurtuldu.54 yıllık uzun bir aradan sonra dönüş yaptı.Bana Yalan Söylediler şarkısını yeniden seslendirdi.Müzik çalışmalarına devam edecek. Diskografi 45'likler Bu Ne Biçim Hayat (Those Were The Days) / İçelim Kendimizden Geçelim (Columbia-1968) Olmaz Bu İş Olamaz / Samanlık Seyran Olur (Columbia-1968) Köy Düğünü / Tanrı Verdi Çalmadım Ki (Columbia-1968) Ne Geçti Elime / Eski Sandal (Columbia-1969) Ben Böyleyim / Bir Dost Ararım (Columbia-1969) Vur Patlasın Çal Oynasın / Bile Bile (Odeon-1970) Eskisi Gibi Değilim / Dert Ortağım (Odeon-1970) Ararım Sorarım / Bir Gün Elime Düşersin (Odeon-1970) Senden Vazgeçmem / Sen Ne Dersinde Olmaz (Odeon-1971) Gülelim Sevelim / O Karanlık Gecelerde (Odeon-1971) Bu Gece Kaçır Beni / Keyfine Bak (Odeon-1972) Düşmanlarım Çatlasın / İndim Yarin Bahçesine (Odeon-1972) Çöpçatan / Sevgilim Dermisin (Kervan-1973) Sen Hayatsın Ben Ömür / Ya O Ya Ben (Kervan-1974) Neydi Neydi Ne / Ne İsen (Kervan-1974) Unuttu Unuttu / Bana Yalan Söylediler (Kervan-1974) Doğum Günün Kutlu Olsun / İki Kere Ağlamışım (Kervan-1975) İyiler Kötüye Düşer / O Var Ya (Kervan-1975) Albümler 1970: Semiramis (1970) 1972: Semiramis (1972) 1975: Semiramis (1975) Single 2022: Bana Yalan Söylediler Filmografisi Oyuncu Olarak Kaynakça Dış bağlantılar Kategori:1948 doğumlular Kategori:İstanbul doğumlu kadın şarkıcılar Kategori:1960'ların şarkıcıları Kategori:1970'lerin şarkıcıları Kategori:Türk kadın sinema oyuncuları Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Türk kadın pop şarkıcıları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri