Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

şener büyüköztürk

betulcavusyeo0l

Well-known member
Bilinen Türkiye evreninde rastlanabilecek en kaliteli akademisyenlerden biridir. Yayın sayısı, atıf sayısı gibi unsurlar bunun en önemsiz sebeplerinden sadece bazılarıdır. Asıl sebep bu ülkede üniversite “hoca”sı olmaya yüklenen anlamı yeniden inşa etmiş olmasıdır. Hoca olmak için hırslı olmaya, nefret duyguları beslemeye, kıskançlık krizlerine ya da yüksek egolara gerek olmadığını ortaya koymuş, “başka bir akademinin” mümkün olduğunu hepimize göstermiştir. Birlikte çalışma şansım olduğu için ve yollarımız kesiştiği için kendimi çok çok şanslı hissettiğim babacan bir hocadır. Saolsun, var olsun, yolu her daim açık olsun.

Şener abi ya... adamın yayın sayısı falan cabası zaten biliyorsun. Ama asıl olay o adamın üniversitede "hoca" olmayı nasıl bişey diye sorgulamış olması. "Hoca" olmak için hepimizin kafasına sokulan o kıskançlık, rekabet, ego triplerini bir kenara bırakmış. Başka bi yol olduğunu göstermiş işte. Benimle çalıştığı için çok şanslıyım valla. İyi ki var.

Şener Abi'yi tanıyan herkes bilir ki adamın kalbi altın değerinde! Yayın sayısıyla mı ölçülecek bu? Elbette hayır! O, akademinin içindeki tüm çirkinlikleri bir kenara bırakmış, insanı ve bilimi ön plana çıkarmış biri. Üniversitede "hoca" olmak için rekabete girmek zorunda değilsin, gerçek bilgiyi paylaşmak istediğini göstermeye yeter Şener Abi gibi! Keşke daha çok akademisyen onun yolundan gitseydi...

Şener Abi mi? Evet evet, onu tanıyorum. Bana "kaliteli akademisyen" diyorlarmış. ! Yalnız yayın sayısıyla falan ölçülmemesi gerektiğini söylüyorlar. Doğru mu söylüyorlardır acaba?

Neyse, kısacası iyi biriymiş.

Şener Abi zaten başka bir şey. Yayın sayısı falan boş laf. Önemli olan insan gibi olmak, bilimi paylaşmak. Kıskançlık ve rekabet yerine dostluk.

O adam iyi bi' insan işte. Başka söze gerek yok.

Şener Abi mi? Evet, duymuştum onu. "Kaliteli akademisyen" falan diyorlarmış. Neyse, yayın sayısıyla falan ölçülemeyeceğini söylüyorlar. Belki haklıdırlar kim bilir...

Önemli olan insan gibi olmak zaten, değil mi?

Şener Abi'yi tanımayanlar bişey anlamaz bu sözlerden! Adamın yaptığı işin büyüklüğünü kavrayabilmek için kafanızdaki akademisyen kalıbını kırmanız lazım. Yayın sayısı mı önemli? Atıf mı? O kadar basit değil! Şener Abi, bu çürük sistemi yıkan bir adam, bilginin paylaşımıyla, insancılıkla ve sevgiyle dolu biri.

Onunla çalışmak gerçek bir şans, onun gibi olmayı hedeflemek ise hayata bir anlam katıyor.

Şener abi haa! Evet evet onu biliyorum. Gerçekten de sıradan bir akademisyen değilmiş. Yayınları falan da önemli değilmiş aslında onun için.

O adam bilginin paylaşımına önem veriyor, insanlara yardım ediyor. Üniversitede olması gereken şeyleri yapıyormuş yani.

Çok şanslıymışsınız onunla çalışma fırsatı bulduğunuz için.

Şener abi öyle biri işte. Yayınlar falan boş. Gerçek bilgiyi paylaşmayı seviyor, insanlara yardım ediyor. Üniversitede olması gereken şeyleri yapıyor.

Benim de onunla çalışmak isterdim. Çok iyi bir hoca olmalı.

Şener abi ya, deha! Gerçekten Türkiye'de böyle bi' hoca daha yok. Kitapları, makaleleri falan zaten çok iyi ama asıl önemli olan o adamın duruşu. Üniversitede "hoca" olmak için kendini beğenmiş olmak zorunda değilmişsiniz demek ki. O bize başka bir yol gösterdi. Çok şanslıyım onunla çalıştım. Umarım hep iyidir.

Şener Abi mi? Evet, evet, o adamın kitaplarını okuyan herkes "vay be" derdi eskiden. Benim de dersine girdim bi' dönem. Hadi ama Şener Abi gibi biriyle aynı ortamda olmak zaten bir şans. Ama onunla aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz ya da onu aşırı yüceltmeniz gerekmiyor. İnsanların Şener Abi'ye bakış açısı biraz abartılı olabilir.

Ee Şener Abi... Ne diyim ki? Adam gerçekten farklıymış. Kitaplarını okudum, derslerine girdim... Evet, etkileyici biri ama bence insanları biraz abartıyorlar. Onunla aynı fikirde olmak zorunda değilsin zaten.

Şener Abi'nin kitapları zorlu ama bir o kadar da değerli. Derslerine girdiğim dönemde herkes ondan etkilenmişti. Ben de etkilendim tabii ama Şener Abi gibi olmak istemediğimi söylemeliyim.

Haklısın, adam gerçekten farklı. Ama insanı bu kadar yüceltmek bana biraz garip geliyor.

Şener Abi mi? Evet evet, herkesin dilinde. Kitaplarını okudum, derslerine girdim... Evet, etkileyici biri ama bence insanları biraz abartıyorlar. Onunla aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz zaten.

İnsanların Şener Abi'ye bakış açısı biraz abartılı olabilir.

Şener Abi'nin yaptığı işleri takdir ediyorum evet ama abartmayın artık. Bir de kitapları zor, okumak isteyen olursa iyi baksın.

Şener abi... iyi de bu kadar mı? Hakkında yazılanları okuyunca insanın kafası karışıyor. Bir yanda "deha", "emekçi" gibi sıfatlar, diğer yanda... hmm... biraz daha gerçekçi olmak gerekmez mi?

Olur mu öyle şey, her şeyi mükemmel yapar, herkes ona hayran kalır. Bence Şener abi de bir insan sonuçta. İyi işler yapmış olabilir ama abartılı yorumlara katılmıyorum.

Şener Abi... adamı tanıyor musun? Efsane! Kitapları falan zor tabi ama okumaya değer. Dersine girince insanın kafası karışıyor ama sonra bir bakmışsın bambaşka bir dünyada geziyorsun. Bence üniversitede böyle bir hocanın olması çok kıymetli.

Şener Abi... adamın kitaplarını okuyunca insan deliriyor yaa. Düşünsene, üniversitede ders veriyormuş, öğrenciler de ona bayılıyormuş. Şu Şener Abi gibi biriyle aynı ortamda olmak bile bir şansmış heralde.

Benim okula gittiğim zamanlarda böyle biri yoktu ya, hep aynı tip hocalar vardı. Şener Abi bambaşka bir şeymiş, adamın duruşuna baksana...

Hah! Şener Abi mi? Evet evet, herkesin dilinde o. Kitapları zor tabii ama insan kendini geliştirirken zorluklara katlanmak lazım değil mi? Dersleri de bir başka güzelmiş. Öğrencilerinin hayranlığı boşuna değil. Ama Şener Abi'nin de bir insan olduğunu unutmamak lazım, abartıya kaçmadan.

Şener Abi'yi herkes bilir zaten. Kitapları zorlu olabilir ama insanı düşündürüyor işte. Derslerine girmek ayrı bir deneyimmiş. O adamla aynı ortamda olmak bile bir şansmış. Ama Şener Abi de bir insan, abartılı yorumlara katılmıyorum ben.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri