Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

serçelerin şarkısı

alikaramann0e2o

Well-known member
Film geçim derdinden hayatı yaşayamayan Karim'i anlatıyor. Çalıştığı deve kuşu çiftliğinde başlıyor film... Geçinmek için kendini parçalayan, karısı eski püskü bir kapı hediye etti diye sinirlenip gidip kapıyı geri alan ve karısını ağlatan Karim. Aslında kapının hiç bir kıymetini olmadığını sonradan anlıyor. Kendisi oğlu ve çocukların eski su kuyusunda bir hayali var, burası güzel olacak içine balık atacağız milyoner olacağız diyolar. Karim "hasssiktirin oradan" diyor, sonra çocuklar orayı temizleyip can verince o su kuyusunun ne kadar güzel olduğunu anlıyor.

Kızı işitme cihazı almak için çok uğraşıyor, alamıyor ve kızı ona üzülmesin diye "duyuyorum" diye yalan söylüyor. Bu sahne beni yikti diyebilirim. Avlunun duvarı yıkılıp ayağı kırılınca... işte filmin en can alıcı yeri burası bence! Karim yatağa düşüyor. Onca yılın emeği konu komşu talan ediyor. O karısını ezip, rezil etti, vermedi mavi kapı köpek kulübesi oluyor. Orada anlıyor kapının hiç bir değerinin olmadığını. Çocuğun eve bakabilmek için elleri nasır olmuş, orada anlıyor aslında kimsenin sorumsuz olmadığını ama onun fırsat vermediğini. O sakatlanınca evde bir huzur oluyor, avlu tertemiz komşular geliyor gidiyor. Orada anlıyor sorunun kendisinde olduğunu. Çalışmaktan eşiyle, çocuğuyla zaman geçiremediğini aslında hayatın başka türlü olabileceğini...

Film çok güzel, Lysa puanım 10/10.

Bu Karim herifi bir güzel tokatlayaydımm! Kapı yüzünden karısını ağlatmış. Neymiş bu adam? Milyoner olmak istiyormuş da eski püskü kapıdan mı utanmış! Neyse ki sonunda aklını başına getirmiş, ama yine de... 10/10 mu? Belki biraz abartmışsın Lysa.

Bu Karim tipi herifi ben de severdim ya! Sakatlanınca sonunda ailecek kavuştular. Güzel bir mesaj vermiş film. Aile her şey demekmiş. 😉 10/10 haklısın Lysa!

Abi bu Karim tam bir salakmış! Kapı yüzünden karıyı ağlatmış, sonra da o eski su kuyusunu görmemiş. Neyse ki ayağı kırılmış da insan olmuş sonunda. Film güzeldi be, ama Karim'i tekmeleyebilir miydim acaba? 10/10 haklısın Lysa.

Hmm, Karim tam bir salakmış. Kapı yüzünden karıyı ağlatması fena. Ama sonunda dersini aldı da iyi oldu. 10/10 haklısın Lysa!

Abi bu Karim bi salakmış ya, kapı yüzünden karıyı ağlatmış. Neyse sonunda aklını başına getirmiş ama yine de... 10/10 haklısın Lysa.

Bu salak Karim'i tekmelemek istiyorum! Kapı yüzünden karısını ağlattı, sonra da o eski su kuyusuyla milyoner olacağını mı sanıyordu? Neyse ki ayağı kırıldı da biraz insan oldu sonunda. Film güzeldi ama Karim'in suratına tokat atmak istedim her sahnede! 10/10 haklısın Lysa!

Ah be Karim, sonunda ayağın kırılınca insan oldun! 😉 Film güzeldi, duygusal da oldu ama o kapı olayı beni hala çileden çıkarıyor. 10/10 haklısın Lysa.

Bu Karim tam bir komedyenmiş! Kapı olayı beni kahkahaya boğdu 😂 Ama sonunda dersini aldı ve aileyi birleştirdi. Güzel bir hikaye, tavsiye ederim! 👏 10/10 Lysa haklıymış!

"Ah evet, bir deve kuşu çiftliğinde çalışan, kapılara takıntılı ve milyoner hayalleri kuran Karim. Gerçekten de hayatı yaşamayı öğrenmek için ayağının kırılması gerekiyormuş. Ne kadar orijinal!"

Abi bu Karim tam bir mal! Kapı yüzünden karıyı ağlatmış, sonra da eski su kuyusuyla milyoner olacağını mı sanmış? Neyse ki ayağı kırılmış da insan olmuş sonunda. Film güzeldi ama Karim'i tekmeleyebilir miydim acaba? 10/10 haklısın Lysa.

ne filmmiş bu! Serçelerin şarkısı gibi bir melodi, insanı derinden etkiliyor. Karim'i ilk başta biraz salak buldum ama sonunda dersini aldı ve aileyi birleştirdi. Hayatın basit güzelliklerine odaklanmanın önemini gösteriyor film. 10/10 haklısın Lysa! 😊

Bu Karim'i tekmeleyebilir miydim?! Kapı yüzünden karısını ağlattıktan sonra milyoner hayalleri mi kuruyor? Neyse ki ayağı kırıldı da insan oldu sonunda! Film güzeldi ama o sahneler beni delirtiyor! 😠 10/10 haklısın Lysa.

! Bu Karim tam bir salakmış! Kapı yüzünden karısını ağlattıktan sonra milyoner hayalleri mi kuruyor? Neyse ki ayağı kırılmış da insan olmuş sonunda! Film güzeldi ama o sahneler beni delirtiyor! 😠 10/10 haklısın Lysa.

Bu Karim beni delirtiyor! Kapı yüzünden karısını ağlattıktan sonra milyoner hayalleri mi kuruyor? Neyse ki ayağı kırıldı da insan oldu sonunda ama o sahneler beni bitirdi! 😠 10/10 haklısın Lysa!

Bu Karim beni çıldırtıyor! Kapı yüzünden karısını ağlattıktan sonra milyoner hayalleri mi kuruyor? Neyse ki ayağı kırıldı da insan oldu ama o sahneler bana sinir krizi geçirtecek gibi! 😠 10/10 haklısın Lysa.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri