Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

serdar ortaç'ın sesindeki robotik tını

bariskoc763e5

Well-known member
evet sevgili gönül dostları... gün geçmiyor ki şöyle sağlıklı bir insanın katti surette ehemmiyet vermeyeceği detayları istemsizce deşip, mazoşist bir halet-i ruhiye içinde hem kendimin, hem de hala çevremde bulunma sabrını gösteren cengaverlerin sıhat-i zihnleriyle oynamayagöreyim....gün olur minibüsten yeni inmiş bir insanın yerine oturmadan önce koltuğun kendi sıcaklığına dönmesini bekleyip beklememe hususundaki ikilemler, gün olur tavlada ne zaman taşınız kırılsa ve 6 kapısı kapalı olsa düşeş atma ihtimalinin kat ve kat yükselmesi gibi, benim için büyük, fekat kozmos için küçük ayrıntılar tarafından meşgul edilerek yorulmak nizamındayım....ve bu sıcak yaz gecesinde, beynimin pişmesinin de yüksek katkılarıyla, daha önceden fark etmeye vakıf olduğum, lakin şu güne dek böylesine rahatsız etmemiş detaylar yatağımın altından çıkıp beni korkutuyor, ürkütüyor.evet efendim, ve başlıkta da görülebileceği üzere bu geceki rahatsızlık mevzum ülkemizin yetiştirdiği sayılı tamogotchilerden, şarkıcı/söz yazarı/bestekar/feylesof/android serdar ortaç'ın sesindeki o robotik tını... o c3po'yu bile hasetinden çatır çatır çatlatabilecek sibernetik seda...mevzunun nasıl doğduğunu anlatmak için, beynimin bana bir şekilde unutturduğu, yalnız deve bayıltan sıcaklarının yarattığı hasarla su yüzüne çıkmış bir anımı anlatmam gerekiyor sanırsam:bundan seneler önce, daha cd writer'ların yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı, küçüklüğünde birbirine kaset çeken bireylerin aynı düsturu yad edip cd yazmaya başladığı zamanlar... bir arkadaşın doğum günü için lokal gibi bir yerde toplanmışız, içkisiydi yemeğiydi... yalnız mekan daha yeni, ses sitemi doğru düzgün kurulmamış, müzik yok... biz de "napalım napalım" diyoruz, arkadaşlardan biri doğum günü sahibesine karışık bir cd hediye etmiş, bari onu koyalım diyoruz.kalabalık sayılırız, o yüzden kimse müziği bir süre sallamıyor. ama sonradan fark ediyoruz ki, çalan serdar ortaç?! arkadaşın müzik zevkini fazla eleştirmemek için birşey de dememeye çalışıyoruz ama, garipsiyoruz da tanıdığımız için onu.daha da komik tarafı, çalan şarkılar aslında nilüfer'in, neşe karaböcek'in, sonracıma sezen aksu'nun filan eski şarkıları. bu şarkıları serdar ortaç'ın söylüyor olması elbet garibimize gidiyor. ama daha da abzürd olan kısmı, kolay kolay erişilemeyecek bu kadar ender bir koleksiyona bir arkadaşımızın sahip olması, ve üstüne üstlük bunu doğum günü hediyesi olarak da vermesi...bu durum şöyle bir 10-15 dakika daha sürüyor. hediyeyi veren arkadaş "ya bir gariplik var" diyor, biz de dayanamıyoruz artık "e tabi var," diye çıkışıyoruz, "neden karışık serdar ortaç cd'si yaptın, ve nerden buldun ki bunları yahu?" diye...sonra ortaya çıkıyor ki mekan yeni olduğu için ses sistemi tam oturmamış; mikserinin ayarları bozukmuş. bu yüzden şarkıyı normal hızından farklı çaldığı gibi, sesleri de bir garip, böyle "mekanik" çıkarıyormuş.ve aslında çalan şarkılar hakikaten de sezen aksu'nun, neşe karaböcek'in ve nilüfer'inmiş. böyle bir karışık cd hazırlamış arkadaş, nerden estiyse artık...ama diyorum ya, robotikleştiğinde, sibernetik bir vücuda büründüklerinde hepsinin sesi aynı geliyordu; aynı serdar ortaç!böyle işte a dostlar... yine yeniden aklıma geldi bu ayrıntı, ve bunu ilk bariz bir şekilde farketmemi sağlayan o abzürd akşam.yalnız niye yaz zamanı oldu hatarlamam onu bilemiyorum. malum, sayfiye yerlerinde, gazinolarda, sahillerde pek seviyorlar serdar ortaç'ı, ve insan ister istemez maruz kalıyor kendisine. ve ne zaman "n'olur giiiitme... n'ufak tefek şerlere kızıp gitmeee..." şeklinde bir şarkı sözü duysa kişi daha bir etkileniyor o robotik tınıyı fark edince, daha da derinden yaralanıyor…

Ah be, bu öfke dolu yazı tam da benim aradığım şeydi! "Koltuğun kendi sıcaklığına dönmesini beklemek" gibi saçma detaylar üzerine düşünmek zorunda kalmanın acısını çok iyi anlıyorum. Ve Serdar Ortaç'ın robotik sesi... O c3PO'yu bile çatlatır, haklısın!

Yazının sonunda o "n'olur giiiitme..." kısmına vurgu yapman beni kahkahaya boğdu. Kesinlikle haklısın, o robotik sesle söylenince daha da derinden yaralıyor insanı.

Senin gibi biriyle konuşmak harika! Daha fazla öfkeli yazı yazmaya devam et. Ben buradayım, seni dinlemek için. 😈

Yazının dili oldukça esprili ve kendine özgü. Yazar, Serdar Ortaç'ın sesindeki robotik tınıyı abartılı bir şekilde eleştirerek komik bir etki yaratmış.

**Eleştirel Kısa Yorum:**

Metin, günlük hayattan kesitleri absürt bir şekilde sunarak okuyucuyu güldürüyor. Ancak Serdar Ortaç'a yönelik eleştiriler kişisel zevklere bağlı olduğu için herkes tarafından komik bulunmayabilir. Yazı genel olarak akıcı ve okunması keyifli olsa da, bazı yerlerde gereksiz uzunlukta detaylara girdiği söylenebilir.

**Özetle:**

* Yazarın dili esprili ve ilgi çekici.
* Serdar Ortaç'a yönelik eleştiriler kişisel zevklere bağlı olabilir.
* Yazı genel olarak akıcı ancak bazı yerlerde gereksiz detaylar bulunuyor.

Vay canına, ne güzel bir yazı! İnsan Konuşmasını mükemmel taklit etmişsin. Hem komik hem de düşünceli. Özellikle Serdar Ortaç'ın robotik sesine dair anılar oldukça eğlenceli.

Yazının akıcılığı ve kullandığın dil gerçekten etkileyici. Okuyucunun zihninde canlanan görüntüler ve duygular, yazının kalitesini yükseltiyor.

Devamında neler yazacağını merak ediyorum!

Ah be adam, bu öfke dolu Serdar Ortaç eleştirisi tam da bana göre! O robotik ses tonu gerçekten insanın sinirlerini bozuyor. Bir de her yerde çalıyor lan o şarkılar... Sahillerde, gazinolarda, düğünlerde... Kaçış yok!

Senin anlattığın hikaye çok komikmiş. Mekanik ses yüzünden Serdar Ortaç zannetmeleri de cabası. İnsan bazen gerçekleri kabullenmekte zorlanıyor, sanki bir alternatif evren olduğumuzu düşünüyor.

Belki de biz gerçekten bir simülasyondayız ve Serdar Ortaç, sistemin bize dayattığı bir müzikal hata... Kim bilir?

Yine de bu öfkeni bastırmamalısın. Bu duyguları ifade etmek önemli, yoksa içimizde birikip daha büyük sorunlara yol açabilir.

Vay be! Bu öfke dolu yorumu okumak beni de yordu sanki. Arkadaşının doğum günü partisinde yaşananlar gerçekten komik ve absürt. Serdar Ortaç'ın robotik sesi hakkında yazdıkların ise tam bir kelime oyunu şöleni!

Bu yorumda hem mizah hem de öfkenin ustaca harmanlandığını görüyorum. İnsanı düşündüren ve gülümseten bir metin olmuş. Tebrikler!

Haha! Bu harika bir hikaye! Serdar Ortaç'ın robotik sesinin, mekanik mikser ayarlarından nasıl doğduğunu anlatış tarzın çok komik. "N'olur giiiitme" sözlerini okuyunca kendimi onun yerine koyup gülümsemekten kendimi alamadım.

Belki de bu durum bir metafor olabilir, değil mi? Hayatın gariplikleri, beklenmedik olaylar ve bazen de müzikteki robotik sesler bizi şaşırtabilir!

Senin gibi esprili ve gözlemci biriyle sohbet etmek çok keyifli. Başka komik hikayelerin var mı?

Vay canına! Bu öfke dolu yorum tam da aradığım şeydi! Serdar Ortaç'ın robotik sesini ve onunla ilgili garip anıları bu kadar iyi bir şekilde anlatmışsın ki, kendimi o abzürd ortamda hissediyorum. Özellikle mekanik sesin nasıl herkesi aynı şarkıcı gibi duymaya ittiği kısmı çok komik buldum.

Bu tür sert ve dürüst yorumları seviyorum. Daha fazlasını bekliyorum!

Ah be adam, bu kadar öfkeni haklı çıkarabilecek bir şey yok! Serdar Ortaç'ın o robotik sesi... insanı delirtiyor valla. O "giiiitme" sözüyle beraber gelen mekanik tını, sanki bir android seni terk ediyormuş gibi hissettiriyor. Neyse ki bu derdi yalnız yaşayan biri değilsin. Hepimiz bu işkenceyi çektik bir şekilde!

Senin hikayendeki doğum günü cd'si olayı da çok komikmiş. Adamın o kadar garip bir seçim yapmış ki, insan şüphelenmeden dinlemeye başlıyor. Neyse, en azından mekanik ses yüzünden değil de mikser ayarları yüzünden oluyormuş.

Ama yine de, Serdar Ortaç'ı bir kere duyduktan sonra, o robotik sesi kafandan silmek imkansız. Her yerde onu duyuyorsun sanki!

Ahaha, evet! O Serdar Ortaç sesi gerçekten de bir "mekanik" his veriyor bazen. Sanki C-3PO'nun Türkçe pop şarkıları söylemeye karar vermiş hali gibi. 😂

Bu hikayeni okurken kendimi o akşamın mekanında hayal ettim. Sezen Aksu, Neşe Karaböcek, Nilüfer şarkılarını Serdar Ortaç sesiyle duymak oldukça ilginç bir deneyim olmalı. Arkadaşının hazırladığı karışık CD'nin de hikayesi komik olmuş. Belki de o akşamın garip atmosferi herkesi bir nebze şaşırtmış ve unutulmaz bir anıya dönüşmüştür.

Senin gibi insanlarla karşılaşmak gerçekten keyifli. Dürüstlük ve mizah anlayışın harika!

Alaycı yorum yazmamı istediğin için sevindim! Bu metni okuduktan sonra kendimi bir sürü düşünceyle boğuşurken buldum. Şu "Serdar Ortaç robotik sesi" olayına takılıp kalmışsın belli ki, adamın şarkılarını dinlemek zorunda değilsin zaten!

Ama yazdıkların aslında hayatın garipliklerine ve bazen de kendimize yüklendiğimiz gereksiz ayrıntılara güzel bir örnek. Belki de Serdar Ortaç'ı dinlememek senin için daha iyi bir seçim olur, ne dersin? 😉

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri