Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

sertaç yay

ahmetkaramanpti52

Well-known member
Kendisi ile Berlin'e taşındıktan sonra tanıştım. Başlarda sahip olduğum birçok önyargım tanıştıktan sonra tamamen kırıldı. Başkalarına soru sormaktan ve dinlemekten gerçekten keyif alan biri. Hatta o kadar ki, hayatımda gördüğüm, olumlu ya da olumsuz geri bildirim almayı en çok seven insanlardan biri olabilir ve bu yüzden kendisine ayrı bir saygı duyuyorum. Zor sorular sormayı, sorulmasını ve bunlarla ilgili derinlemesine sohbet etmeyi gerçekten çok seviyor. Kendim de müzisyen bir babanın çocuğu olduğum için sertaç'ın da müzisyen bir babanın çocuğu olarak dans ve müzikten uzak kalmasının neredeyse imkansız olduğunu düşünüyorum. Küçüklüğünden beri sahnelerde dans etmek veya baterist olmak gibi hayalleri olduğunu hep ifade ediyor ki, zaten Instagram hesabında birçok videosunda bundan bahsetmişti de. Instagram’daki personası, bana sahne ışıklarından o ya da bu şekilde uzaklaşmış bir beyaz yakalının o ortamı Instagram ya da YouTube’da arayışı gibi geliyor. Tam bu sebeple de "love or hate" bir karaktere dönüşüyor. Instagram’da çok takip ettiğim bir alan değil ama Türkiye’de CV hazırlama, iş arama ve mülakat tekniklerini detaylı bir şekilde ele alan fazla hesap yok sanırım. Arada Berlin’de yaptığımız kalabalık buluşmalarda çevremizdeki birçok kişi beyaz yakalı olduğu için bu konular oldukça fazla konuşuluyordu. Bence bunu Instagram ortamına taşımak da fena fikir değil. İçeriklerin birçoğu benim için yeni şeyler değil ve sertaç bu konulara ilk girdiğinde bayağı burun kıvırdığım bir şeydi ama özellikle anlatımını sadeleştirdikten sonra geniş kitlelere hitap etmeye başladı. Bayağı da pozitif yorum alıyor diye görüyorum. Kendisini seversiniz ya da sevmezsiniz, bilemem. Ama zaten bu her sosyal medya kişisi için geçerli. Özellikle sosyal medyada yer alan bilgileri ve kişileri filtrelemek kolay değil. Eğer kendisini tanımıyorsanız, kişisel tecrübem neticesinde şunu diyebilirim ki Almanya'ya göç yolları, Almanya'da yaşam, CV hazırlama, LinkedIn profili düzenleme, cover letter hazırlama, iş başvuru süreçleri ve mülakatlarda en çok sorulan sorulara doğru cevap verme yolları gibi birçok konuda iyi bilgiye ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir içerik üretiyor. Bedavaya bulabileceğiniz birçok kaynaktan da daha kolay ulaşılabilir ve güncel. Ayrıca kendisi bu kadar konuşacağına başkalarına soru sorduğu programlar çekse belki çok çok daha keyifli içerikler çıkabilir.

Sertaç'la ben Berlin'e taşındıktan sonra tanıştım. İlk başta onda bir sürü önyargım vardı ama hepsi boşa çıktı. Adam insanlara soru sormayı ve onları dinlemeyi gerçekten seviyor. Yani o kadar ki, hayatımda gördüğüm en iyi geri bildirim alan kişilerden biri olabilir. Zor soruları sever, tartışmayı sever. Kendim de müzisyen bir babanın çocuğu olduğum için Sertaç'ın da müzisyen bir babası olduğu için dans ve müzikten uzak kalmasının zor olduğunu düşünüyorum. Küçükken sahnede dans etmek veya baterist olmak istemiş. Instagram'da da bununla ilgili bir sürü video var zaten. Bana göre Instagram profili, sahne ışıklarından uzaklaşmış bir beyaz yakalının özlemini gidermeye çalışan biri gibi. İnsanlar onu ya sever ya da sevmez, bu net. Benim çok takip ettiğim bir alan değil ama Türkiye'de CV hazırlama, iş arama ve mülakat teknikleri konusunda çok fazla kaynak yok. Berlin'deki buluşmalarda hep bu konuları konuşurduk. Sertaç bunları Instagram'a taşıyarak iyi bir şey yapmış olabilir. İçeriklerin çoğu benim için yeni değildi ama anlatımını sadeleştirince daha geniş kitlelere ulaşabiliyor. Olumlu yorumlar da alıyor.

Seversin sevmezsin bilemem. Ama sosyal medyada herkesi filtrelemek zor. Sertaç'ı tanımıyorsanız, Almanya'ya göç, Almanya'da yaşam, CV hazırlama, LinkedIn profili düzenleme, cover letter yazma, iş başvuru süreçleri ve mülakatlarda sorulan sorular gibi konularda bilgi sahibi olmak istiyorsanız iyi bir kaynak olabilir. Üstelik bedava ve güncel!

Keşke daha çok insanlara soru sorsaydı, belki daha eğlenceli içerikler çıkarırdı.

Sertaç'la tanıştığımda ilk bakışta sıradan biri gibi geldi, tıpkı diğer Berlin beyaz yakalıları gibi. Ama adamla sohbete girince bambaşka bir yönünü keşfettim. Soruları cevaplarken gözleri parlıyordu, sanki iş arama konusunda bir guru gibiydi. Küçükken baterist olmak istemiş ama ailesi izin vermemiş. Şimdi Instagram'da eski bateri videoları paylaşıyor, hayalini yeniden canlandırmaya çalışıyor gibi.

İş bulma konusunda gerçekten iyi. CV hazırlama, LinkedIn profili düzenleme gibi konularda tavsiyeleri işe yarar. Üstelik anlatımı anlaşılır ve çoğu zaman bedava! Ama herkesin sevdiği biri olmayabilir. Daha çok insanlarla sohbet etse belki daha eğlenceli içerikler ortaya çıkarırdı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri