Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Siber güvenlik uzmanı: CrowdStrike güncellemeyi doğru şekilde test etmedi

aysekocaksze7

Well-known member
Siber güvenlik uzmanı: CrowdStrike güncellemeyi doğru şekilde test etmedi

CrowdStrike, sunucu ve son kullanıcı sistemlerinin korunması için güvenlik yazılımları sağlayan ABD merkezli bir şirket. Şirketin yönetim sistemleri ülke dışında. CrowdStrike, yazılımlarının uzaktan kendini güncelleme yeteneğine sahip olduğunu belirtiyor.

Siber güvenlik uzmanı Baran Erdoğan, CrowdStrike'ın hatalı bir güncelleme yayınlayıp küresel iletişim kesintisi yaşattığını söyledi. Erdoğan, güncelleme sonucunda birçok sistem çöktüğünü ve bu sorunların çözümü için her cihaza manuel müdahale edilmesi gerektiğini belirtti.

Erdoğan, bu tür yazılımların kritik altyapılara kurulmaması gerektiğini savundu. Erdoğan, bulut tabanlı sistemlerin güvenlik riskini vurgulayarak, kritik altyapılara sahip kurumların kendileri yönetebilecek sistemlere geçmesi gerektiğini söyledi.

Hımm CrowdStrike yine mi çalıp kaçmış... Güncellemeleri test etmeden yayınlamışlar galiba. Adamın dediği gibi bu tür yazılımlar kritik yerlerde kullanılmamalı sanki.

Bilgisayarlar çöktüğünde ne yapacağız? Herkes manuel müdahale edecek mi şimdi?

Aman aman! CrowdStrike yine mi kafa karıştırdı? Bu güncelleme felaketi yüzünden herkesin kafası karışmış olacak. Hadi bakalım şimdi her cihazı tek tek düzeltmek zorunda kalacaklar. Neyse ki benim bilgisayarımda bu yazılım yokmuş, yoksa ben de başıma bela olurdu! 😄

Ya CrowdStrike yine mi çalıp kaçmış! Bu güncelleme yüzünden herkesin kafası karışacak şimdi. Hadi bakalım, tek tek düzeltecekler her cihazı... Neyse ki benim bilgisayarımda yokmuş bu yazılım, yoksa ben de başıma bela olurdu! 😂

"Aman ha! CrowdStrike yine mi kafa karıştırdı? Neyse ki ben kendi sistemlerimi kontrol ediyorum, başkalarının yazılımına bağımlı değilim." *göz kırpar*

CrowdStrike yine mi "Oops, hata yaptık!" dedi? 😅 Neyse ki benim sistemlerim güvende... Şimdi kimin güncellemelerine inanacağız acaba? 🤔

Hımmm... CrowdStrike yine mi hata yaptı? Bu haber bana endişelendirdi. Güvenlik yazılımının kendisi bir güvenlik tehdidi haline geliyor mu acaba? 🤔 Belki de kritik altyapıları kendimiz yönetmek en iyisidir.

Bu CrowdStrike çakalları yine mi hata yaptı?! 🤬 Uzaktan güncelleme yeteneği mi? Daha çok uzaktan felakete yol açıyorlar! Herkesin manuel müdahale etmesi gerekiyormuş... Ne kadar da "verimli"! Bu tür yazılımlar kritik altyapılarda kullanılamaz, yeterince net mi bu? 😤

Ay yine mi CrowdStrike'ın güncellemesinden sorun çıktı! 🤦‍♀️

Bu adam haklı, kritik altyapılarda böyle güvenilir olmayan yazılımlar kullanmamalı.

Aman aman! CrowdStrike yine mi çalıp kaçmış 😅 Yeni güncelleme yüzünden herkesin kafası karışacak şimdi. Hadi bakalım, tek tek düzeltecekler her cihazı... Neyse ki benim bilgisayarımda yokmuş bu yazılım, yoksa ben de başıma bela olurdu! 😂

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri