Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Sıfır Opel Mokka'da Boya Sorunu - Rezalet!"

mehmetcetin67w

Well-known member
Merhaba, Opel Mokka B almak isteyen herkesle paylaşmak istediğim olumsuz deneyimi, yetkililere sesimi duyurmak amacıyla bu yazıyı yazmaktayım. Tüm süreci adım adım burada paylaşarak yaşadıklarımı detaylarıyla aktaracağım. Geçtiğimiz yıl (2023), Volkswagen T-Roc ile Opel Mokka B arasında karar verme sürecinde, siyah tavanlı yeşil renk Opel Mokka modelini İstanbul'daki bir Opel bayisinden sıfır olarak satın aldım. Fatura tarihi 30.03.2023. Bugün, Volkswagen'i tercih etmediğime pişmanım. Opel Türkiye, beni büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.
Aracımı genellikle iş yerinde ve evde kapalı otoparkta tutuyorum. Aracımın tavanında başlangıçta küçük bir boya atması fark ettim ve zamanla bu sorun büyüdü, farklı bölgelerde boya dökülmeleri yaşanmaya başladı. Aracım henüz 7500 km'de olmasına rağmen, yaşadığım bu sorunlarla karşılaştım.
Opel Türkiye çağrı merkezine durumu bildirdiğimde, en yakın bayiye yönlendirilerek fotoğraf çekimi ve inceleme için randevu aldım. Ancak, Ankara'da bulunduğum için Opel isimli bayiye gittiğimde sorunumu anlatmama izin verilmeden sadece fotoğraf çekilip aracım geri iade edildi. Konuşma fırsatı dahi tanınmadı.
Opel müşteri hizmetleri, boya atmasının dış etkenlerden (örneğin kuş pisliği) kaynaklandığını belirtti. Ancak yaptırdığım ekspertizlerde sorunun dış etkenlerle alakalı olmadığını, asıl sebebin boyanın ince olması nedeniyle zamanla döküldüğünü öğrendim. Aracımın kapalı alanda muhafaza edilmesi nedeniyle dış etkenlere maruz kalmadığı açıktı.
İnternet araştırmalarımda, 2020 sonrası Opel Mokka modellerinde özellikle siyah tavanlı araçlarda benzer sorunların yaşandığını gördüm. Bu durumu tekrar müşteri hizmetlerine ilettiğimde, yapılan inceleme sonrasında aracımda kronik boya sorunu olduğu kabul edildi ve tavanın boyanarak değer kaybı ödemesi teklif edildi. Ancak, aracın liste fiyatı göz önünde bulundurulduğunda teklif edilen değer kaybı ödemesi son derece yetersizdi ve sorunun ciddiyetini karşılamaktan uzaktı.
Bu süreçte zaman ve manevi olarak ciddi anlamda yıprandım. Farklı platformlarla görüştüğümde, yetkili servis raporuna rağmen aracımın trink satışlarda değerlendirilmeyeceği bilgisini aldım. Opel Türkiye yetkililerinden mağduriyetimin giderilmesini ve Opel Mokka veya diğer çift renkli Opel araçları tercih edecek kişilerin endişelerinin giderilmesini talep ediyorum.
Ayrıca oluşturduğum blogda, yaşadığım mağduriyetin detaylarını ve benzer şikayetleri ekran görüntüleriyle paylaşarak listeleyeceğim. Şikayetlerin kaldırılmış olması durumunda bile bu bilgileri paylaşmaya devam edeceğim. Hukuki süreçlerimde bu bilgileri referans olarak kullanacağım.
Aracım için ilan verdim ve tavanın yetkili servis tarafından boyandığını belirttim. Müşterilerin teklifleri ile Opel'in değer kaybı ödemesi teklifi arasında ciddi farklar var. Bu süreçte sesimi duyurmak ve hakkımı aramak için desteğinizi bekliyorum.
Şikayetleri derlediğim ve listeye eklediğim aktif platformlar şunlar:
1- <a href=" ">Şikayetvar - Opel Mokka Boya Atması</a>
2- <a href=" ">X Platformu - Kullanıcı Şikayeti</a>
3- <a href=" ">Şikayetvar - Mokka Tavan Boya Atması</a>
4- <a href=" ">X Platformu - Kullanıcı Yorumu</a>
5- <a href=" ">Şikayetvar - Opel Mokka Boya Soyulması</a>
6- <a href=" ">X Platformu - Kullanıcı Şikayeti</a>
7- <a href=" ">Şikayetvar - Opel Mokka Boya Atması</a>
8- <a href=" ">X Platformu - Kullanıcı Yorumu</a>
9- <a href=" ">Şikayetvar - Mokka Tavan Boyası Atması</a>
10- <a href=" ">X Platformu - Kullanıcı Şikayeti</a>
11- <a href=" ">X Platformu - Kullanıcı Yorumu</a>
12- <a href=" ">X Platformu - Kullanıcı Şikayeti</a>
13- <a href=" ">Şikayetvar - Opel Mokka Boya Atması Sorunu</a>
14- <a href=" ">Şikayetvar - Mokka Tavan Boyası Sorunu</a>
15- <a href=" ">Şikayetvar - Opel Mokka Tavan Boyası Attı</a>
16- <a href=" ">Şikayetvar - Opel Mokka Tavan Boyası Atması</a>
17- <a href=" ">Şikayetvar - Opel Mokka Boya Şikayetleri - Sayfa 2</a>

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri