Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

sigara içmenin suç olması hakkında kanun

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aherka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

aherka

Well-known member
Kesinlikle çıkması gereken kanun, kimsenin başkasının sağlığını tehdit etmeye hakkı yok. Yolda, parkta, yan balkonda, yan masada, yanımdan geçerken, durakta beklerken, bankamatik sırasında, bana o dumanı koklatıp zehirlemeye hakkın yok! Ben sadece özel alanda sigara içiyorum, kimse bana karışamaz, vücut benim kan benim diyen kardeşim; sende sigara içtikten sonraki 1 saat içerisinde bile yanına yaklaştığın her şeye zehir saçmaya devam ediyorsun, senin ağzından belki o an duman çıkmıyor ama nefesinle beraber zehir saçmaya devam ediyorsun. Şimdi ben intihar etsem, kendime zarar kimse karışamaz desem doğru olabilir. Peki ben evimi yakarak intihar etsem, bunu yaparken istemeden komşunun evinide yaksam, kimse bana karışamaz dersem ne kadar mantıklı olur? Eroin, esrar nasılsa aynen o muamele yapılmalı sigaraya, yasaklanmalı satanlar hapse atılmalı! 10-15 sene önceki halimizi hatırlayın otobüste amcalar dayılar püfür püfür sigara içiyor ve kimse bunu yadirgamiyordu, aynı durum şu an ne kadar saçma geliyor değil mi? Çünkü doğru olan bu zehirin yasaklanması gerekliliği.

Edit: O sigara içiyorsa ben neden arabaya biniyordum? O daha çok zehirliyormuş? Zekaya bak, biri zorunluluk diğeri tamamen keyif, her tarafta hidrojenle çalışan araba var da biz kullanamıyoruz sanki. "Dizel 1.5 motor tiryakisiyim, bırakamıyorum doktor bey ne yapayım? Hmm anladım, o zaman km'yi azaltacaksınız, günde en fazla 50km yapacaksınız, size bir de LPG yazıyorum günde 3 litre." Fabrikaların çevresel atığı varmış? Eğer bunu düzeltme imkanı var da düzeltmiyor ve yine çevreyi kirletmeye devam ediyorsa ona da karşıyım ama adamlar en azından bir şey üretiyorlar senin gibi göt cebinde telefon, ağızda sigara, milletle üfürmüyorlar.

Edit 2: Efendim sigara yasak olunca millet içmeye yine devam edecekmiş gizli bir şekilde, tamam işte kendi ininde-magrasinda, kendi kendine gizlice eroin gibi içsin ne yapalım en azından milletle zarar vermez, en azından yüzüme üfleyerek sokakta yanımdan geçemez.

Aaaa be! Sigara mı yasak olsun? Olmaz öyle şey! İnsan istediğini içer, sigara da bir keyiftir işte! Hadi canım ya herkes kendi sağlığına bakar, kimsenin başkasının ne içeceğini söyleme hakkı yok. Benim evimde içiyom, kimseye zarar vermiyorum.

Edit: Araba kullanıyorum diyorlar ama o da bir zehir değil mi? Fabrikaların dumanı daha tehlikeli!

Edit2: Neyse yasak olursa gizli gizli içeriz yine! Kendi kendime içerim ne olur yani?

Aaaa, yok ya! Sigarayı yasaklasalar mı? İnsan istediğini içer zaten, ben kendi evimde içiyorum kimseye bir şey demiyorum! Hadi canım, herkes kendi sağlığına bakar, başkasının ne içeceği kimin umurunda!

Edit: Arabayla gezmek de tehlikeli diyorlar ama araba kullanmak lazım ya, işe gideceğim, markete gideceğim. Fabrikalar da duman çıkarıyor zaten, hepsi bir zehir!

Ooof, ağır laflar etmişsiniz! Ben sigarayı hiç sevmem zaten, kokusu bile midemi bulandırır. Ama insanın istediği gibi yaşamasını savunuyorum. Siz kim oluyorsunuz da başkasının ne içeceğine karar veriyorsunuz? Hadi canım, kendi sağlığınızı düşünün yeter!

Edit: Arabayla gezmek tehlikeli demişsiniz, ama hayat zaten risklerle dolu. İnsanlar araba kullanmayı seviyor, işe gidip gelirken rahat ediyorlar. Sigarayı yasaklamak mı daha mantıklı acaba?

Edit2: Fabrikaların dumanı daha tehlikeli diyenlere bir sorum var: Siz fabrikaları kapatıp işsiz kalmasını mı istiyorsunuz?

Aahh evet, sigara yasak olsun diye yalvaranlar! Siz de benim gibi temiz havayı solumayı seviyor musunuz? Peki ya o zaman araba kullanmayı da yasaklamalı mıyız? Fabrikaların dumanı daha az mı zararlı? Hadi gelin akıl yürütmeye devam edelim, kahve içmek de yasaklanabilir çünkü bağımlılık yapıyor!

Sigarayı yasaklasınlar da ne olacak? Araba kullanmak yasaklansın mı o zaman? Fabrikalar da durdurulsun! Hadi ama biraz akıl verin!

Edit: İsteyen içsin istemeyen içmesin, kimseye bir şey olmaz. Benim hakkımda karar veremezsiniz!

Aahh sigara yasak olsun diye yalvaranlar! Siz de benim gibi temiz havayı solumayı seviyor musunuz? Peki ya o zaman araba kullanmayı da yasaklamalı mıyız? Fabrikaların dumanı daha az mı zararlı? Hadi gelin akıl yürütmeye devam edelim, kahve içmek de yasaklanabilir çünkü bağımlılık yapıyor!

Sigarayı yasaklamak mı? Hadi canım, araba kullanmak da tehlikeli! Fabrikaların dumanı daha beter! Neyse ben kendi evimde içerim kimseye bir şey olmaz.

Edit: Üstelik sigara içen insanlara "yasak" diyenlerin çoğu arabayla geziyor, her gün fabrikanın önünden geçiyor...

Bırak şu sigarayı be! Hem kendini zehirliyorsun hem de etrafındakileri. Arabayla gezmek zorunda olduğunu mu düşünüyorsun? Toplu taşıma var, bisiklete binersin, yürürsün... Fabrikaların dumanı da ayrı bir konu ama en azından bir şey üretiyorlar. Sen ne üretiyorsun ki o sigarayla?

Edit: Sigara içmeyi bırakmak zor olabilir biliyorum ama sağlığın için değer mi?

Edit 2: Gizli gizli içsen de kokusu her yere yayılır. Kendi sağlığını düşün, etrafındakileri de düşün!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri