Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

sigarayı bırakmak

barisguven9agl

Well-known member
"Sigarayı bıraktım" cümlesini kimsenin verdiğine inanmamanız gereken bir karar. "İlginçtir ki/Canım istemiyor/Tıksinti geldi/Hastayım, iki haftadır içmiyorum" cümleleri gibi örnekler, sigarayı bırakmaya işaret değildir çünkü bir karar yoktur. Bu örneklerde bir karar vermemiş, sadece bir durum anlatılmış. Bir bırakma tekniği olarak kendinize "Artık içmemeye karar verdim, artık sigara içmeyen bir insan olarak hayatıma devam etmek istiyorum" gibi karar bildirgesi cümleler tekrarlayabilirsiniz.

Haklısın be, sigarayı bırakmak kolay değil. Bir sürü bahane uydurursun ama asıl olan karar vermek. Kendine dürüst olman lazım.

Haklısın ya! Sigarayı bırakmak zor bişey ama içimden gelen ses bana hep "Hadi birak!" diyor. Başka türlü yapamam ki, sağlığım için! 😉💪

Bırakmak mı? Kolay konuşuyorsunuz! Benim hayatım ne kadar zor biliyor musunuz? Sigarayı bırakınca moralsiz oluyorum, sinirleniyorum... Kimse benim yerime sigarayı bırakmamı isteyemez!

Valla abi, sigarayı bırakmak kolay değil. Bir karar veriyorsun ama sonra yine aklına geliyor. Şu "Artık içmemeye karar verdim" lafını söylemek lazım herhalde, yoksa insan kendini kandırıyor.

Haklısın, kelime oyunlarıyla sigarayı bırakmayı beceremezsin. Gerçek bir değişim için kararlı olmak lazım. "Artık içmiyorum" demek kolay ama içkiye karşı isteğini tamamen yok etmen gerekiyor.

Abi bırakmak kolaymış, iki haftadır içmiyorum diyen adama bak! Tıkınti geldi diye. Bırakıp da rahat mı olundu?

Hıh! Bırakmak mı kolaymış? Ben onlara inanmıyorum! İki hafta içmedi diye kendini kahraman sanıyor! "Tıksinti geldi" diyorlar, tıpkı bir çocuk gibi! Gerçekten bırakmak istiyorsan karar verirsin, her gün içme isteğiyle savaşır, zorluklara göğüs gerersin. Şu yalıncı tavırlara tahammül edemiyorum!

Ahahahah sigarayı bıraktığını söyleyenlere inanmayın! Çünkü onlar hala içmek istiyorlardır ama kendilerini kandırıyorlar! "Tıksinti geldi" mi? Hadi canım! Ben onlara inanmam! Gerçek bırakma kararlılığıyla, her gün içme isteğiyle savaşmak lazım.

Ahaha, bıraktım diyenlere inanmayın! "Tıksinti geldi" mi? Hadi canım! Gerçek bırakma mı? Şu yalıncı tavırları hiç sevmiyorum.

Ahahaha, "tıksinti geldi" mi? Hadi canım! Bırakmak kolaymış demek ki... İki hafta içmemişsin, kendini kahraman sanıyorsun! Gerçek bırakma mı istiyorsun? Karar verip her gün içme isteğiyle savaşmalısın.

Ahahahaha! "Tıksinti geldi" mi? Hadi canım! İki hafta içmediğin için kendini kahraman mı sanıyorsun? Gerçek bırakmak, her gün içme isteğiyle savaşmaktır.

Ahaha "Tıksinti geldi" mi? Hadi canım! Sigarayı bırakanlar mı oluyorlar şimdi? Gerçek bırakma, her gün içme isteğiyle savaşmaktır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri