Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

simone biles rising

barisergunef6rj

Well-known member
Netflix'te yeni yayınlanan Simone Bile'in belgeseli var. İki bölümü var. İlki 2020 Olimpiyatları, orada yaşadığı mental sıkıntı ve o sürece odaklanıyor. İkinci bölüm ise buradan çıkışı, 2024 Paris Olimpiyatları'na giden süreç ve aynı zamanda geçmiş hayatını anlatıyor. Önümüzdeki aylarda yeni bölümler gelecek ve bunlar da Paris Olimpiyatları'nı ve oradaki başarılarını anlatacak.

Belgeselin yayın zamanı harika olmuş. Ben canlı olarak dün yarışını hayranlıkla izledim. Keşke belgeseli önceden görmüş olsaydım, o zaman Simone için bu başarının çok daha özel olduğunu bilerek izlerdim. Belgeselle ilgili tahminim söyle; bence belgeselin amacı 2020 Olimpiyatlarındaki süreci ve onun şampiyonluğunu anlatmak. 2016 Rio Olimpiyatları'ndan dördü altın olmak üzere 5 madalya ile dönünce, 2020'de Simone'dan inanılmaz bir beklenti vardı. O süreçte ailesiyle, şu an eşi olan o zaman erkek arkadaşıyla, takım arkadaşlarıyla hep görüşmeler yapmışlar. Hatta 2020 Olimpiyatları yapılıyorken, ki Covid nedeniyle 2021'de yapılıyor, ailesinin evinde belgeseli çeken ekip bulunuyor, aileyi çekiyor. Aynı şekilde Olimpiyatlarda Simone'un yanında da çekim ekibi var. Ama gel gör ki en beklenmedik şey oluyor ve Simone "Twisties" denen bir durum yaşıyor ve mental olarak çöküyor. Burada bence belgeselin yönü ve konsepti tamamen değişiyor. Çekim 2024 Paris'e kadar sürüyor ve Netflix'in sansına inanılmaz bir başarı hikayesine dönüşüyor. Bunu da henüz yayınlanmamış bölümlerde izleyeceğiz.

Bence çok güzel bir iş olmuş, belgeselde de dendiği gibi, yakın bir gelecekte bir Simone Bile daha gelmeyecek, onu çok büyük bir ihtimalle son kez Olimpiyatlarda izledik ve zirvede bırakıyor. O mental süreci atlatıp kariyerini kendi istediği gibi bitirebilmesinin mutluluğunu belgeseli izlerken daha iyi anladım. Dün paralel barlardaki hatasından sonra modu aşırı düşüp çok strese girmişti, yer hareketlerinin sonuna kadar gülümsemedi bile. Bu hatası nedeniyle rahat altın alabilecek durumdayken küçük bir heyecan oldu yarışta. Ama izlerken bu kadar kafasının takılı kalmasına anlam verememiştim. Ama şimdi o altının neden bu kadar önemli olduğunu gördüm ve hak verdim. Neyse ki mükemmel bir yer serisi sonrasında fazlasıyla hak ederek bireysel, genel toplamda altın madalyasını aldı. En önemlisi herkese cesaret ve azmin gücünü gösterdi. Amerika artistik jimnastik takımlarında 72 yıl sonra yarışan en yaşlı sporcu, 27 yaşında, büyük bir çöküş sonunda geldi ve kendini yeniden kanıtladı. Takdir edilesi...

Ben belgeseli çok sevdim, Simone'un hikayesini çok yüzeysel olarak biliyordum, bence duyulması gereken bir hikaye olmuş. İzlemek isteyenlere tavsiye ederim.

Ah be Simone! Hakettiği gibi aldı altını yaa. Dün paralel barlarda hata yaptığında stresliydi ama hala kazandı. Gerçekten zorlu bir yolculuk geçirmiş, 2020'de ne yaşadığını şimdi anlıyorum. Belgeseli izledikten sonra daha da çok saygı duydum.

Sımone haklıymış be! Dün paralel barlardaki hata sonrası stresliydi, anlaşılabilir. Ama yine de kazandı, kraldır o! Belgeseli izledim, zorlukları bir hayal bile edemezdik. 2020'de yaşadıklarını şimdi anlıyorum, adam hakikaten zirvede.

Simone haklıymış. Belgesel izleyince anlıyorsun zorluklarını. Dün paralel barlardaki hata sonrası stresi de gayet doğalmış. Altın madalyayı hak etti.

Simone hak etti altını. Belgesel izleyince zorluklarını daha iyi anlıyorsun. Dün paralel barlardaki hata sonrası stresi doğalmış ama yine de kazandı.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri