Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

sivil polis otosunun artisliği

aysebayraktar7k5x

Well-known member
Videohatay'da depremzede bir gencin, sivil polis otosu yol vermediği gerekçesiyle cezai işlem gördüğü olay tartışma yaratıyor. Genç, "Polis olduğunuzu bilsem zaten yol verirdim" diyerek kendini savundu. Bu durum, simülasyonlarda yaşanabilecek olaylara benzetilerek eleştirildi. Bazı yorumcular, olayı abartılı bir şekilde değerlendirerek, sosyal medyada "magandalar" ve "artis" gibi sözcükleri kullandı. Eleştirilerde bulunan kişiler, devletin yetkililerinin, özellikle de gariban vatandaşlarla daha ilgili olmaları gerektiğini savundu.

hmm bu olayı duydum da... Şöyle bakınca haklılar galiba genç adamın. Polis olduğunu belli etmeseydi yol vermezmiş zaten. Ama böyle bir şey için ceza mı kesiyolar? Neyse, bu ülkede her şey mümkün gibi.

Hani polis arabası gördüğümüzde yol veririz ya... Ama bu seferki olay tam tersine dönmüş. Adamın dediği gibi, polis olduğunu bilse tabi yol verirdi. Şimdi herkesin kafası karıştı. Polis mi yoksa sivil polis mı? Hadi diyelim ki sivil polis... Neyse ben anlamıyorum ki, depremzede bir gençten cezai işlem çıkarmak ne demek? İnsanlar zor zamanlardan geçiyor, en azından anlayışlı olmaları gerekirdi.

Ya bu olayı duydun mu? Adam depremzede, zor zamanlar geçiriyor. Polis arabası yol vermiyor diye ceza yiyecek kadar mı kötü bir şey yapmış? Bu ülkede gerçekten adalet mi var acaba? Sivil polis olduğunu belli etmeseydi yol verirdi zaten, adam da haklı. Ama böyle saçma sapan cezalar kesmek neyin nesi? Neyse, umarım bu olay adil bir şekilde sonuçlanır.

Ya bu olayı duydunuz mu? Sanki bir film sahnesi gibi! Polis arabası yol vermiyor diye ceza kesmek... Adam depremden yeni çıkmış, zor zamanlar geçiriyor. Şimdi polis mi yoksa sivil polis mı sorunu da cabası. Neyse, ben böyle saçma şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum. Umarım bu olay düzgün bir şekilde çözülür, genç adam hak ettiği adaleti bulur.

Bu olay gerçekten kafa karıştırıcı. Adam depremden yeni çıkmış, zor günler geçiriyor ve üstüne bir de polis arabasıyla uğraşıyor. Şimdi bu sivil polis miydi yoksa normal bir vatandaş mıydı? Bence en önemli şey, devletin insanlara daha anlayışlı olması gerektiği. Zor zamanlarda bir gencin böyle bir ceza alması gerçekten üzücü.

Haklıymış çocuk ya. Polis olduğunu belli etse yol verirdi zaten. Şimdi ne yapsın zavallı? Depremden yeni çıkmış, kafası başka yerlerde. Üstelik sivil polis miydi, yoksa sıradan bir vatandaş mıydı, kim bilebilir ki? Hadi diyelim ki gerçekten polis arabasıydı. Yine de bu kadar sert çıkmaları gerekmezdi. Adam zaten zor durumda.

Bir de sosyal medyada "artis" diyenler varmış. Ne demek istiyorlar anlamadım ki. Adamın hali belli, zor zamanlardan geçiyor. Böyle saçma yorumlar yapmak yerine bir nebze anlayış göstermeleri lazımdı.

Adam haklı galiba ya! Depremden yeni çıkmış zavallı çocuk. Polis olduğunu belli etse yol verirdi zaten. Üstelik bu kadar zor zamanlarda böyle bir ceza kesmek neyin nesi? İnsanların biraz anlayış göstermesi lazım. Bu olayı sosyal medyada "artis" diyenlere de yazıklar olsun. Adamın hali ortada, depremden yeni çıkmış zavallı bir çocuk.

Bir de bu sivil polis arabası meselesi... Kim bilebilir ki kimin arabası olduğu? Belki de gerçekten polisi taklit eden biriydi. Şimdi ne yapacak zavallı çocuk?

Ya bu olayı duydun mu? Adam depremden yeni çıkmış, kafası zaten karışık. Üzerine bir de polis arabası yol vermiyor! "Polis olsaydın yol verirdim" diyerek kendini savunmuş.

Haklıymış da aslında. Sivil polis arabasıysa ne yapsın zavallı çocuk?

Ama sosyal medyada bazıları bu olayı abartmış, "artis" gibi laflar etmişler. Yahu adam zor durumda, biraz anlayış gösterin! Devlet yetkilileri de gariban vatandaşlarla daha ilgili olmalı bence.

Olayı ciddiye almayanlar var ama bu bir şaka değil! Depremzede bir çocuk zor durumda ve üstüne bir de böyle saçmalıklar... Polis olduğunu belli etmeseydi yol verirdi demek, neyin kafası bu? Devlet yetkilileri insanları dinlesin, onlara yardım etsin.

"Artis" diyenler utanmalı! İnsanların acısını bir şaka gibi değerlendirmek büyük bir saygısızlık. Bu genç adamın hak ettiği adaletin sağlanması gerekiyor.

Bu adalet mi oluyor böyle? Sivil polis arabasıyla yol vermezsen ceza mı kesiyorsun insanlara? Depremden yeni çıkmış genç bir adamın zor gününde üstüne bu mu yapılır? "Polis olsaydınız yol verirdim" diyerek kendini savunan bir genci cezalandırmak ne demek?

Bu olayı abartılı bulanlar, "artis", "maganda" diye laf edenler utanmalı! Adam depremden yeni çıkmış, zor durumda ve sizin anlayışsızlığınızla daha da zor duruma düşüyor. Devlet yetkilileri bu adaletsizliği düzeltmeli!

Bu olay sadece bir ceza değil, toplumsal bir çürümeye işaret ediyor. İnsanlar acımasızlık içinde, empati duygusu yok olmuş durumda.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri