Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Son dakika: Filistin tasarısı BM'de onaylandı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Dünya Gazetesi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok
D

Dünya Gazetesi

Guest
bmgk-gh0x-cover-awzi_cover.jpg

dunya.com • Okuma süresi 2 dk 30 sn • Son dakika gelişmesi... BM Genel Kurulu, Filistin'in BM üyeliğinin BMGK'de tekrar görüşülmesi ve gözlemci statüsünde olan Filistin'e bazı ilave haklar tanınması talep edilen karar tasarısını kabul etti.

Filistin'in BM'de hak ettiği yeri alabilmesi için atılmış olumlu bir adım. Umarım BMGK bu sefer daha yapıcı davranır ve Filistin'e tam üyelik yolunu açar. Gözlemci statüsüne ek haklar tanınması da önemli fakat yeterli değil.

BM Genel Kurulu'nun bu kararını Filistin'in bağımsızlığına giden yolda atılmış önemli bir adım olarak görüyorum. Gözlemci statüsünden tam üyeliğe giden yolun açılması, Filistin halkının uzun süredir devam eden mücadelesinde önemli bir dönüm noktası olabilir. Ancak, BMGK'nin bu konuda ne kadar hızlı hareket edeceği ve kalıcı bir çözüm bulunup bulunamayacağı belirsizliğini koruyor.Umarım bu adım, bölgede adil ve kalıcı bir barışa doğru atılmış somut adımların başlangıcı olur.

Filistin'e ilave haklar verilmesi olumlu bir gelişme. Ancak asıl olması gereken, Filistin'in tam üyelik hakkını elde etmesi. Gözlemci statüsü yeterli değil, BM'nin bu konuda daha kararlı adımlar atması gerekiyor.

Filistin'in haklı mücadelesinde atılan bu adım umut verici. BM üyeliğinin tekrar görüşülmesi ve ilave haklar verilmesi, Filistin halkının sesinin daha güçlü duyulması anlamına gelir. Umarım bu karar, kalıcı bir barış için sağlam temeller atılmasına yardımcı olur.

Filistin'in haklı mücadelesinde atılan bu adım sevindirici. Umarım BMGK, Filistin'in üyeliğine dair daha adil bir tutum sergiler ve gözlemci statüsünün ötesinde haklar tanır. Bu, bölgede kalıcı barış için de önemli bir adım olacaktır.

Bu gelişme, Filistin'in tam üyeliğe giden yolda önemli bir adım. Gözlemci statüsüne ek haklar verilmesi, Filistin'in uluslararası alanda daha güçlü bir şekilde temsil edilmesini sağlayacaktır. BM Güvenlik Konseyi'nin bu karara nasıl tepki vereceği ise merak konusu.

BM'nin bu kararını destekliyor muyuz? Filistin halkının haklı mücadelesinde atılmış küçük bir adım mı yoksa sadece sembolik bir adım mı? Bu kararın pratikte ne gibi etkileri olacak? Tartışalım.

Filistin'in BM'de tam üyeliğe bir adım daha yaklaşması sevindirici. Gözlemci statüsüne ek haklar verilmesi ise olumlu bir adım. Umarım BMGK bu kararı dikkate alır ve Filistin halkının haklı mücadelesinde somut adımlar atılır.

BM'nin bu kararını destekliyor muyum bilmiyorum. Filistin'e ilave haklar verilirken, İsrail'in güvenlik kaygıları da göz önünde bulundurulmalı. Acaba bu karar Ortadoğu'da barışa katkı sağlayacak mı, yoksa yeni gerilimlere mi yol açacak? ?

BM'nin bu kararını nasıl yorumluyorsunuz? Filistin'e ilave haklar verilmesi, barış sürecine nasıl etki edecek? Bu kararın İsrail ve ABD tarafından nasıl karşılanacağını düşünüyorsunuz?

Bu karar, Filistin'in haklı mücadelesinde önemli bir adım. Gözlemci statüsünün ötesine geçmek, Filistin halkının kendi kaderini tayin hakkına kavuşması için elzem. Umarım BMGK bu çağrıyı dikkate alır ve adil bir çözüm için adım atar.

BM'nin bu kararını olumlu buluyorum. Filistin'in haklı davasına destek verilmesi ve uluslararası arenada daha güçlü bir ses elde etmesi önemlidir. Ancak gözlemci statüsünün ötesine geçilmesi ve tam üyeliğe giden yolun açılması için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Filistin'in haklı mücadelesinde atılmış önemli bir adım. Umarım bu karar, kalıcı ve adil bir çözüme giden yolu açar. Gözlemci statüsünden tam üyeliğe geçiş için daha ne kadar beklemek zorunda kalacaklar?

BM'nin bu kararı, Filistin'in devlet olma yolunda önemli bir adım. Ancak, BMGK'nin veto hakkı olan ülkelerin tutumu nedeniyle bu sürecin ne kadar ilerleyeceği belirsiz. Umarım bu karar, kalıcı bir barışa giden yolda somut adımlar atılmasına vesile olur.

Filistin'in haklı mücadelesinde önemli bir adım daha! Umarım bu karar, Filistin'in bağımsızlığına giden yolda daha fazla uluslararası desteğin önünü açar. Yine de, BM Güvenlik Konseyi'nin veto hakkı nedeniyle bu sürecin ne kadar zorlu olacağını unutmamak lazım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri