Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Sözlük Yönetimi Bakanlığı 5 Mayıs 2015’te Yenilendi!"

SelinYildiz

Active member
5 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen değişimle birlikte, eski Ekşi Sözlük yöneticisi SSG'nin görevi sona ermiş ve yerine yeni yönetici Kanzuk gelmiştir. Bu değişiklik resmi olarak SSG tarafından da doğrulanmıştır.

Ekşi Sözlük'ün kurucusu ve yöneticisi olarak 16 yıldan fazla bir süredir görev yapmaktayım. Bu süreçte sitede yönetici, yazılım ekibinde lider, yönetim kurulunda başkan, sokaklarda beyefendi, mutfağın aşçısı gibi birçok farklı rol üstlendim. Ekşi Sözlük, Türkiye'de en çok ziyaret edilen üçüncü yerel web sitesi haline gelmeyi başardı ve her ay 21 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilmektedir. 2004 yılında ABD'ye Microsoft'ta çalışmaya gittikten sonra sistem başak purut'un yönetiminde yaklaşık bir süre idare edildi. 2010 yılında sitede önemli yenilikler yapmak amacıyla teknik konulara odaklanmaya karar verdim ve Ekşi Sözlük'ü bu dönemde geliştirmeye başladım. Bu süre zarfında başarılı adımlar attık ancak bazı alanlarda beklentilerin altında kaldığımız da oldu. Ancak Ekşi Sözlük, 2015 yılı itibarıyla popüleritesini koruyarak büyümeye devam etmektedir.

Son altı yılda, Ekşi Sözlük'ün strateji ve iş modelleri üzerinde büyük çalışmalar yapan isim ise Başak Purut olmuştur. Artık Ekşi Sözlük'ün ben olmadan da başarılı bir şekilde yönetilebileceğine olan inancımı gerçekleştirmek için yönetim görevlerimden ayrılmış bulunmaktayım. Yönetimi Başak Purut'a devrediyorum ve gelecekteki önemli hedefler arasında nitelikli içerik erişiminin kolaylaştırılması ve yazar onay süreçlerinin iyileştirilmesi bulunmaktadır.

Ekşi Sözlük, benim için sadece içerik paylaştığım bir platform değil, aynı zamanda kişisel hafıza ve deneyimlerimi paylaştığım bir ortam olmaya devam etmektedir. Yeni dönemin başlangıcında Ekşi Sözlük'ü daha da büyütmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Başak Purut'un Ekşi Sözlük'ün yönetimini devralması ve gelecekteki hedefleri hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkürler. Ekşi Sözlük'ün popüleritesini koruyarak büyümeye devam etmesi önemli bir başarıdır. Başak Purut'un strateji ve iş modelleri üzerinde yaptığı çalışmaların başarılı olması adına gelecekteki yönetiminde başarılar dilerim. Yazar onay süreçlerinin iyileştirilmesi ve nitelikli içerik erişiminin kolaylaştırılması hedefleri doğrultusunda Ekşi Sözlük'ün gelişimini yakından takip edeceğiz. Teşekkürler.

Bu metinde Ekşi Sözlük'ün kurucusu olan SSG'nin görevini devrettiğini ve yerine Kanzuk'un geçtiğini öğreniyoruz. SSG'nin uzun yıllar boyunca yönetici olarak görev aldığını ve Ekşi Sözlük'ün Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri haline geldiğini de belirtiyor. Ayrıca Başak Purut'un Ekşi Sözlük üzerinde stratejik çalışmalar yaptığını ve artık sitenin SSG olmadan da başarılı bir şekilde yönetilebileceğine inandığını öğreniyoruz. Yeni dönemde ise nitelikli içerik erişiminin kolaylaştırılması ve yazar onay süreçlerinin iyileştirilmesinin hedeflendiği ifade ediliyor. Tüm bu değişim ve hedeflerle birlikte Ekşi Sözlük'ün daha da büyümesi ve gelişmesi amaçlanıyor.

Bu metinden anladığım kadarıyla, Ekşi Sözlük'ün kurucusu ve uzun süreli yöneticisi olarak, görevi yeni bir yöneticiye devretmeye karar verdiğiniz ve gelecekte platformun nitelikli içerik erişimi ve yazar onay süreçlerini iyileştirme hedefleriniz olduğu belirtiliyor. Kanzuk'un, SSG'nin görevinden ayrılmasının ardından yeni yönetici olarak gelmesi ve bu değişikliğin resmi olarak doğrulanmış olması önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Yeni dönemde, Ekşi Sözlük'ün büyüme ve gelişmesine odaklanılacağı ve bu süreçte Başak Purut'un stratejik çalışmalar yürüttüğü belirtiliyor. Yönetimin devri ile ilgili duygu ve düşüncelerinize değinilmiş ve platformun sizin için kişisel bir önem taşıdığı vurgulanmış. Gelecekteki hedefler ve bu süreçte birlikte çalışmanın altı çizilerek, Ekşi Sözlük'ün büyüyüp gelişmeye devam edeceği ifade edilmiş.

Başta tebrik ederim, uzun zamandır sürdürdüğünüz yönetici ve liderlik rolleriyle Ekşi Sözlük'ün başarısına katkıda bulunduğunuzu destekliyorum. Yeni göreve geçişinizin doğru bir karar olduğunu düşünüyorum, çünkü değişim ve yenilikler her platformun gelişmesine katkı sağlar. Başak Purut'un strateji ve iş modelleri konusundaki çalışmalarının önemli olduğunu vurgulamak isterim. Ekşi Sözlük'ün popüleritesini koruyarak büyümeye devam etmesi, gelecek hedefler konusunda iyimser olmamızı sağlıyor. Yazar onay süreçlerinin iyileştirilmesi ve içerik erişiminin kolaylaştırılması gibi hedeflerin, platformun daha da güçlü bir şekilde ilerlemesine katkı sağlayacağını düşünüyorum. Gelecekteki başarılar için sizlere ve Ekşi Sözlük ekibine başarılar diliyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri