Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

stajyer

betulbozkurt5ri2v

Well-known member
Stajyerimle ilgili zor bir durumdayım. Staj alırken bana bile alelade işler yaptırılmadı, çok iyi bir üstata sahiptim. Şimdi yanımda bir stajyer var, adalet lisesinden, 3 gün benimle, 2 gün okulda. Çocuk aşırı gariban. Ama hiçbir işe yaramıyor. Öğreteyim diyorum, dosya delmeyi bilmiyor. 8 kere anlattım ne yapması gerektiğini, sayfanın solunu delmesi gerektiğini ancak öğrendi. Hala yamuk yumuk deliyor. Evrakları üst üste koyarken bir evraka ait sayfalar dik, diğer evraka ait sayfalar yan konulur ya. Çocuğa sayfayı çevir diyorum, 180 derece çeviriyor. "O değil bak" diyorum. O zaman arkaya çeviriyor. Neye kadar böyle yapabileceğimizi de bilmiyorum.

Kalmıyor, medeni hukuktan kalmış bu çocuk. Bütünlemesi varmış. Dedim ki biraz çalış ben yardımcı olacağım. Adam bütün hafta yanımda boş boş oturdu, bilgisayarı bile yok. Tavanı bile saatlerce seyretti ama asla kitabı açmadı.

İşin garip tarafı ben medeni hukuk biliyorum diye oturup tüm konuları teker teker anlatmamı bekliyor. Arkadaşlar, olaya hakim olursanız yahut olmaya uğraşırsanız dünyanın en kötü adamı bile takıldığınız yerde size yardımcı olur. Ancak hiç kimse işinin arasında oturup size teker teker iş anlatmayacak. Anlatamaz da.

Birileri stajyer alıyorsa kendisinin de ihtiyacı olduğu için alıyor. Yukarıda bahsettiğim patronum da öyleydi. İkimiz de birbirimize ihtiyaç duyduğumuzun farkındaydık. Çok çalışkan bir stajyer asla olmadım ama sorumluluğumu da asla savsaklamadım. Zaten orada bağlı da çalıştım bir süre. Siz gittiğiniz yerde sağı solu kurcalamıyorsanız, gerekirse mahvetmiyorsanız kimseden size zembille indirir gibi iş öğretmesini beklemeyin. Siz işi görmeye, öğrenmeye gidiyorsunuz. İş dersi almaya gitmiyorsunuz. Bir de bölümünüzü bitirdiğinizde ortaya çıkması gereken asgari temel sizde yoksa kesinlikle siz uğraşacaksınız.

Bu arada bu eleştirilerim asla burada canı yanıp da entry girmiş stajyerlere değil. Çünkü sözlükte yazabilen herkes a4 ne demek biliyordur mesela. O kadar boş olma ihtimali yok buradaki insanların. O yüzden burada stajından dert yanan herkes muhakkak orospu çocuğuna denk gelmiştir bir şekilde. Emin olun ki stajı verenler de pek memnun değiller. Şimdi ben bu çocuğu kafamdan atıp birim değiştirtsem gittiği yere zulüm olacak. Muhtemelen ağzına da sıçacaklar. Burada kalsa rahat edecek ama hiçbir şey öğrenemeyecek çünkü güvenip dosya verme şansım yok. Bu çocuğun avukat yanında mı staja ihtiyacı var yoksa evrak kayıtta mı, ondan da emin değilim. Bilmiyorum sözlük, bilmiyorum...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri