Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Starbucks Kahvesi: Acı bir Hayal Kırıklığı mı?"

lutfisarikaya4fowb

Well-known member
Starbucks'ın Kahvesinin Çok Kötü Olması Hakkında

Artık ciddi ciddi konuşulması gerektiğini düşündüğüm bir gerçek var: Starbucks'ın kahvesi çok kötü. Öyle kahve gurmesi olduğumu falan iddia etmiyorum, kahve gurmeliği diye satılan şeyin de salak saçma bir sosyal medya pompası olduğunu, %90 oranında öyle bir şey olmadığını düşünüyorum. Durum şu ki, bu kahvenin çok kötü bir kahve olduğunu algılamak için gurme vb. sıfatlara ihtiyaç yok. Apacı bir tadı var ama bu kahvenin benim kahveyi sevme sebeplerimden biri olan doğal acılığı değil (bkz: acı kahve). İçine bulaşık deterjanı, sabun vs. karışmış gibi bir acılık. (Gerizekalıya not: içine böyle bir şey kattıklarını iddia etmiyorum tabii ki, tadı tanımıyorum.) Gözüm kapalı şekilde bardağın içindekinin kaynağını bilmeden tadarak Starbucks kahvesini ayırt edebilirim. O kadar kendine has bir kötülüğü var.

Yanlış anlaşılmasın; komplo teorisi kaynaklı bir karalama yapma niyetinde değilim. Tastamam somut bir tespit bu. Evinizde French presste Kurukahveci Mehmet Efendi'nin filtre kahvesini demleyin, o bile bundan kat be kat güzel ve kahveye benziyor. Yahu bunların sattıkları şey kahve kokmuyor bile ya. Bence bu durumu insanların fark etmemesinin sebebi genellikle içtikleri şeyin kahve değil kahve benzeri şuruplu içecekler olması. Belki de kahveyi umursamayıp Starbucks'ta sosyalleşmeye odaklanıyorlar, kim bilir.

Geçenlerde Centro gofret yasaklandı. Bence burada satılan kahve de ya "kahve benzeri içecek" diye satılmalı, ya da yasaklanmalı. Aksi resmen tüketiciyi yanıltmak gibi. Not: Amerikano ve filtre kahve için konuşuyorum. Diğerleri kahve olmadığı için ve asla içmediğim için yorumum yok.

Edit: E o zaman gitme, alma, içme diyeceklere peşin not: Uzun zamandır alıp içmiyorum zaten. Bu gün bir şans daha vereyim dedim ve yine aynı durumun olduğunu gördüm. Yine Centro gofretten örnek verecek olursak, "alma yeme" denmedi değil mi? Ve tabii ki derdimi sikeyim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri