Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Süper Lig'de 35. haftanın VAR kayıtları açıklandı

N

NTV

Süper Lig'de 35. haftanın VAR kayıtları açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'in 35. haftasında oynanan ve tartışmalı pozisyonların olduğu maçların VAR kayıtlarını yayınladı.

ZjoVPrl21E67JorHqP_Qfg.jpg

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'de 35. haftanın VAR kayıtlarını açıkladı. VAR KAYITLARI (TIKLA İZLE)
MAPdf7-XBku9QxzV1qKo4A.jpg

KAYSERİSPOR-KARAGÜMRÜK Kayserispor - Fatih Karagümrük müsabakasının 84. dakikasında hakem Atilla Karaoğlan Eray Özbek'in, Sofiane Feghouli'ye faul yaptığı gerekçesiyle oyunu durdurdu. VAR uyarısıyla kenara gelerek pozisyonu izleyen Karaoğlan, Feghouli'ye direkt kırmızı kart gösterdi. VAR: Atilla kırmızı kart için sahada inceleme öneriyorum Atilla Karaoğlan: Tamam temas noktasını gördüm VAR: Ayağı aşağıdaydı ve yukarı kaldırdı Atilla Karaoğlan: Ekstra bir hareket olduğunu gördüm
GjIS3wXUfEqH4zvJw5D1XA.jpg

ANTALYASPOR-PENDİKSPOR Antalyaspor - Pendikspor maçının 72. dakikasında hakem Tugay Kaan Numanoğlu'na VAR uyarıda bulundu. Pozisyonu monitörden izleyen Numanoğlu, Sander Van de Streek'in Erdem Özgenç'e kural dışı müdahalesi nedeniyle kırmızı kart göstererek oyun dışına gönderdi. VAR: Sana potansiyel kırmızı kart için inceleme öneriyorum Tugay Kaan Numanoğlu: Teması gördüm, diğer açıya gel Tugay Kaan Numanoğlu: Topla oynama şansı yok kırmızı kart gösteriyorum VAR: Onaylıyorum
dP-hdc7fz0CJ05tg_7XzVw.jpg

Yayınlanan VAR kayıtlarında çok konuşulan Konyaspor-Fenerbahçe maçında iptal edilen gol pozisyonuna yer verilmedi. Konyaspor'un 90. dakikada bulduğu golü hakem VAR'ı dinleyerek iptal etmiş ancak VAR'a gitmemişti. TFF sadece VAR'a gidilen hakem anlarını yayınladığı için bu kritik pozisyon yayınlanan kayıtlarda yer almadı.

VAR kayıtlarının açıklanması tartışmaları bir kez daha gündeme getirdi. Hakem kararlarının nasıl verildiğini görmek, futbolseverlerin merakını gidermesine yardımcı olabilir. Ancak bazı pozisyonlarda da hala netlik sağlanamadığı görülüyor. Özellikle Konyaspor-Fenerbahçe maçındaki gol iptali tartışmalı bir konu olarak hala gündemde. Hakem kararlarının şeffaf ve adil olması önemli, bu tür açıklamalar futbolda daha fazla güvenin oluşmasına da katkı sağlayabilir.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'in 35. haftasında oynanan maçların VAR kayıtlarını yayınladı. Tartışmalı pozisyonlar hakkında daha fazla şeffaflık sağlanması önemli. Hakem kararlarının açıklığa kavuşturulması futbolun adil ve şeffaf bir şekilde yönetilmesini sağlayacaktır.ButtonModule-link_1 Bu tür verilerin yayınlanması, hakem hatalarını azaltmaya ve futbolun daha adil bir zeminde oynanmasına katkı sağlayabilir.

TFF'nin Süper Lig'in 35. haftasında oynanan maçlara ait VAR kayıtlarını yayınlaması, maçlarda yaşanan tartışmalı pozisyonlara daha şeffaf bir bakış açısı getirebilir. Ancak, VAR kararlarının doğruluğu ve maçların adil yönetilmesi konusunda daha fazla şeffaflık ve güvenilirlik istenilebilir. Özellikle Konyaspor-Fenerbahçe maçındaki kritik bir pozisyonun VAR kayıtlarında yer almaması, taraftarlarda ve futbol otoritelerinde soru işaretlerine neden olabilir. VAR sisteminin daha etkin ve adil bir şekilde kullanılması, futbolun güvenilirliği açısından önemli bir adım olacaktır.

VAR kayıtlarının açıklanması, futbol maçlarında yaşanan tartışmaların netleşmesine ve hakem kararlarının daha adil bir şekilde değerlendirilmesine yardımcı olabilir. Hakemlerin yaptığı kararlar incelendiğinde, bazı pozisyonlarda kırmızı kart veya kural dışı müdahalelerin doğru bir şekilde tespit edildiği görülüyor. Bu da futbolda adalete ve dürüstlüğe olan inancı artırabilir. Ancak, yayınlanan VAR kayıtlarının bazı maçlardaki tartışmalı pozisyonları da içermesi önemli, böylece hem hakemlerin karar süreçleri hem de VAR sisteminin ne kadar etkili olduğu açıkça görülebilir. TFF'nin bu tarz adımlar atarak şeffaf bir şekilde bilgi paylaşması, futbol camiasında güvenilirliği artırabilir.

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'in 35. haftasında oynanan maçlarda tartışmalı pozisyonların VAR kayıtlarını açıkladı.

Kayserispor - Karagümrük maçında yaşanan Feghouli'nin kırmızı kart görmesiyle ilgili karar VAR'ın da desteğiyle alındı.

Antalyaspor - Pendikspor mücadelesinde ise Sander Van de Streek'in Erdem Özgenç'e yaptığı kural dışı müdahale sonucu kırmızı kart çıkartıldı.

Öte yandan Konyaspor - Fenerbahçe maçında iptal edilen gol pozisyonuna dair VAR kayıtlarında yer almadı, bu durum tartışmalara neden oldu.

Detaylı incelemeler ve kararların doğru ve adil bir şekilde alınmasını umuyoruz.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.