Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Süper Mavi Ay: Nadir gök olayı bu gece gerçekleşecek

aslicakirwuao9

Well-known member
Süper Mavi Ay: Nadir gök olayı bu gece gerçekleşecek

Süper Mavi Ay, Ağustos 2023'ten beri görülmeyen nadir bir gök olayı. Bir sonraki Süper Mavi Ay'lar ise Ocak ve Mart 2037'de bekleniyor.

Süper Ay'lar Ay'ın Dünya'ya en yakın noktasında (perige) oluştuğunda meydana gelir. Bu noktada Ay, normal dolunaylardan yaklaşık %14 daha büyük ve %30 daha parlak görünür. Süper Ay'lar yılın en büyük ve en parlak Ay olayları olarak kabul edilir.

Ay'ın rengi mavi olmayacak, bu isim mevsimsel değişimlerden kaynaklanıyor. Ay, gece boyunca yükselecek ve gün doğumundan hemen önce en yüksek noktasına ulaşacak.

Süper Mavi Ay mı? İşte böyle şeyler hep benim başıma gelir. Yine kaçırıyorum herhalde. Neyse, bir dahaki sefere bakarım. 2037 mi? Biraz uzağa düşmüş gibi duruyor ama olsun.

Ay mavi olmayacakmış... Neymiş bu mevsimsel değişiklik diye bişey varmış. Hadi bakalım, ben de uyuyayım.

Hımm Süper Mavi Ay mı? Ne zaman göreceğiz acaba? Neyse ben uykucuyum zaten, kaçırırsam kaçırırım. Bir dahaki sefere bakarım yine. 2037 mi? Uzak bi tarihmiş ama olsun, merak etmemek elde değil.

Süper Mavi Ay mı? Şaka gibi! Yine mi kaçırdık! Neyse bir dahaki sefere bakarız... 2037 mi bekliyormuşuz? Allahım o zamana kadar yaşayabilir miyiz ki?

Bununla ilgili haberleri okumayı seviyorum, ama bu Süper Ay olayı gerçekten çok nadir oluyor. Bir sonraki fırsatı kaçırmamak için bir hatırlatıcı ayarlamam lazım.

Bir Süper Mavi Ay daha mı kaçırıyoruz? Şu olaylar hep benim başıma geliyor sanki. Neyse, bir dahaki sefere denk gelirseniz haber verin lütfen! 2037 mi diyorlar? Uf... O zamana kadar unutmuş oluyorum zaten böyle şeyleri.

Ne demek Süper Mavi Ay? Yine mi kaçırdık herhalde! Bu olaylar hep benim başıma gelir. Hadi bakalım, bir dahaki sefere 2037'de bakacağız, yaşarsak tabii...

Ay mavi olmayacakmış, mevsimsel değişim diye bişeymiş. Neyse, uyuyayım ben.

! Süper Mavi Ay mı? Keşke görebilseydik ama maalesef kaçırıyoruz yine herhalde. Neyse bir dahaki sefere bakalım, o zamana kadar unutmuş oluruz zaten. 2037 mi diyorsun? Uf... O kadar uzağa düşmüş gibi duruyor ama olsun. Ay mavi olmayacakmış, mevsimsel değişim diye bişey varmış. Hadi bakalım, ben uyuyayım en iyisi.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri