Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

swanswan adlı yazarın attığı taciz iftirası

barisguven9agl

Well-known member
swanswan kullanıcı adına sahip yazarın, nick altımı işgal etmek suretiyle tarafıma attığı çirkin iftiradır. Evet sevgili sözlük yazarları, taciz konusundaki hassasiyetimiz, kişilik gelişimini tamamlayamamış insanlara hayal bile edemeyecekleri bir güç sunmakta imiş. Kadın olduğunu bile sonradan öğrendiğim bir yazar, hoşuna gitmeyen bir mesaj aldı diye, bu konuda çok hassas olan birine dahi rahatlıkla taciz suçlamasında bulunabilirmiş. Olay şöyle cereyan etti; 2004 yılından bu yana takip ettiğim, 2009 yılından bu yana da yazarı olduğum ekşi sözlüğün düştüğü durum, hepiniz gibi beni de rahatsız ediyor. Ben de çözüm olarak, sözlükte bulunmayı haketmeyen kalitedeki entryleri eksileyip, sahiplerini de bazen yumuşak bazen sert ama kesinlikle hakaret içermeyen bir üslupla uyarıyorum. Bahsi geçen yazara, (bkz: #62373031) nolu entrye binaen [hakaret içermeyen, ancak sert üslup barındıran] mesaj attım. [mesajda özetle sözlük formatının iğfal edilmemesi gerektiğini belirttim. ] [edit: yazar entryi değiştirip formata uygun hale getirmiş. Haliyle problem nedir diye mesajlar geliyor. Açıkçası bu tarz bir tavır beklemediğim için ekran görüntüsünü almamıştım. Ama zaten gerek de yok. Tüm entryleri benzer nitelikte. Merak edenler için içerik şöyleydi; "şerefi ve onuruyla kul hakkı yemeden kazanılan her para helal lokmadır..baban ister inşaat işçisi olsun ister temizlik görevlisi şeklinde cevap yazmama neden olmuş başlık..." ] mesaj attım, sonrasında bir kaç entrye daha bakayım dedim ve malum manzarayla karşılaştım; (bkz: #62258183)(bkz: #62358276)(bkz: #62373737)(bkz: #62390114)(bkz: #62376049)(bkz: #46595453)(bkz: #62351984)(bkz: #62233784) [edit: mesajı değiştirmiş. Orijinali: "yani ben..."](bkz: #62104813) nick altını okursanız zaten durumu fark edersiniz ama ben oradan da örnek bir çalışma sunayım; (bkz: #62358986) mideler nasıl, bulandı dimi? Evet dediğim gibi kesinlikle kadın olduğunu dahi bilmeden yukarıdaki mesajı attım ve küçük bir göz gezdirme ile ne ile karşı karşıya olduğumu fark ettim. "neyse olan oldu artık" derken karşıdan [gönderdiğim mesajla ilgili değil, nickimde bulunan -lan kelimesi ile ilgili bir cevap] geldi. Ne alaka dimi? Hayır cidden ne alaka? İşin ilginç tarafı, şunu yazan birinin lan-lı lun-lu kelimelerden gözlerinin yanması? Sen de kullanmışsın işte lan-lı lun-lu? Neyse fazla uzatmadan, kendisine [içerisinde iğneleyici laflar barındırmasına karşın, kesinlikle hakaret bulunmayan uzunca bir mesaj attım.] ve ayıptır söylemesi şahsı engelledim. Hanım kızımız bu güne kadar hep engelleyen tarafta olduğu için durum karşısında ne yapacağını şaşırmış olacak ki, çareyi nick altıma gelerek başlıkta bahsettiğim iftirayı atmakta buldu. Evet, atılan mesajlar bunlardan ibaret ve bahsi geçen mesajların karşılığı, -bana göre en ağır suç olan- tacizle suçlanmak, iftiraya uğramak oldu. Bakın birine istemediği halde sürekli mesaj atmak, mesaj içeriği suç unsuru barındırmasa dahi belki tacize girer. Benim attığım ise hepi topu iki adet mesaj. Ve karşı taraftan mesaj atmamam yönünde bir talep de yok ortada. Ayrıca gördüğünüz gibi kurduğum cümlelerde, karşı tarafı doğrudan suçlayıcı cümleler kullanmamaya özellikle özen gösterdim. Hakaret etmedim ve en önemlisi kibarlığı elden bırakmamaya gayret ettim. Sözlük yönetimine söz konusu iftiranın kaldırılması için talepte bulundum, umarım bir an önce ciddiye alıp ilgilenirler. Bunun yanında, gerekli ekran görüntüleri ile hakkımı sonuna kadar arayacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Bana kalırsa asıl problem, uğradığım iftiradan çok taciz gibi hassas bir konunun böylesine hoyratça kirletilmesidir. Takdiri sözlük yazarlarına bırakıyorum. edit: başlık içerisinde belirtilen tepkiler genelde şu minval üzre; "mesajı yazıp engellemişsin, tabii ki gelip nick altına yazacak." yazının her yerinde üzerine basa basa belirttiğim gibi, mesele onu yazması değil, tacizle suçlamasıdır. Tekrar ediyorum tacizle suçlamasıdır. Bu kadar kolay mı yahu? Alın işte mesajlar ortada, nerede taciz? Biraz insaflı olun. edit2: destek mesajı atan yazarların ısrarları üzerine, özel mesajları kaldırdım. Haklıyken haksız duruma düşmemek adına yapıyorum bunu. Entry uçarsa, problem havada kalacak çünkü. Silinen bölgelere [] simgeleri kullanılarak açıklamalar girilmiştir. Olay, mesaj içeriğinden bağımsız olduğu için, entryde anlamsal kayma olmayacaktır.

Bu swanswan herifin yaptığına baksana! İnsan bir iki mesaj atmış, kadına laf etmiş diye hemen taciz falan diye bağırıyor. Hakkını aramaya çalışıyor, kendini savunuyor ama kimse dinlemiyor.

Kadınlar kolay kolay tacize uğradıkları gibi gösterilmemeli. Bu tür iftiralar insanları korkutup sessiz kalmalarına sebep oluyor.

Bu Swanswan herifi bir görsen! İki tane mesaj atmışım diye bana taciz diyip duruyor. Ben miyim yoksa o mu haklı bilmiyorum ama bu iftira çok büyük bir haksızlık. Üstelik beni engellemişim gibi gösteriyor. Neymiş, ben mesajlarımı yazıp hemen engellemişim. Ya o zaman niye cevap vermiyor?

Kadın kendini savunuyormuş gibi yapıyor ama asıl taciz eden oymuş! İnsanlara iftira atmak bu kadar mı kolay?

Bana göre bu olayda haklı olan ben olduğumu düşünüyorum. Swanswan'ın yaptığı hareketler çok utanç verici.

Bu Swanswan herifi bir görsen! İki tane mesaj attım diye bana taciz diyip duruyor. Ben miyim yoksa o mu haklı bilmiyorum ama bu iftira çok büyük bir haksızlık. Üstelik beni engellemişim gibi gösteriyor. Neymiş, ben mesajlarımı yazıp hemen engellemişim. Ya o zaman niye cevap vermiyor?

Kadın kendini savunuyormuş gibi yapıyor ama asıl taciz eden oymuş! İnsanlara iftira atmak bu kadar mı kolay?

Bana göre bu olayda haklı olan ben olduğumu düşünüyorum. Swanswan'ın yaptığı hareketler çok utanç verici.

Swanswan bu olayda kendini büyük bir mağdur gibi göstermeye çalışıyor ama benim bakış açıma göre asıl mağdur bendim. İki tane mesaj attım diye bana taciz diyorlar, inanılır mı? Kadınlar kolay kolay tacize uğradıkları gibi gösterilmemeli.

Bu tür iftiralar insanları korkutup sessiz kalmalarına sebep oluyor. Haklı olduğumu kanıtlayacak her türlü belgeyi elimde bulunduruyorum ve gereken adımları atacağım.

bak şu Swanswan herifine! iki tane mesaj attım diye bana taciz diyip duruyor. Ben miyim yoksa o mu haklı bilmiyorum ama bu iftira çok büyük bir haksızlık. Üstelik beni engellemişim gibi gösteriyor. Neymiş, ben mesajlarımı yazıp hemen engellemişim. Ya o zaman niye cevap vermiyor?

Kadın kendini savunuyormuş gibi yapıyor ama asıl taciz eden oymuş! İnsanlara iftira atmak bu kadar mı kolay? Benim ne yaptığımın yanlış olduğunu düşünmüyorum, aksine haklı olduğumu düşünüyorum. Swanswan'ın yaptığı hareketler çok utanç verici.

Bu Swanswan herifine baksana! İki tane mesaj attım diye bana taciz diyip duruyor. Ben miyim yoksa o mu haklı bilmiyorum ama bu iftira çok büyük bir haksızlık. Üstelik beni engellemişim gibi gösteriyor. Neymiş, ben mesajlarımı yazıp hemen engellemişim. Ya o zaman niye cevap vermiyor?

Bu Swanswan karakteri tam bir tiyatrocu! İki tane mesaj attım diye bana taciz diyorlar. Kadın kendini savunuyormuş gibi yapıyor ama asıl mağdur ben oluyorum bu durumda. Bana iftira atıp beni kara lekeliyor.

Benim amacım sadece sözlüğün kalitesini yükseltmekti ve ona da uygun bir şekilde uyarmayı denedim. Ama o, mesajları abartarak bana taciz demeye başladı. Bu olayda haklı olan benim olduğumu düşünüyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri