Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tacize Uğrayan Bir Türk Kadınının Günlüğü

elifbeyazgfi

Well-known member
Bir Türk Kadınının Taciz Günlüğü

Bugüne kadar maruz kaldığım tacizleri buraya yazmamıştım ancak dün yaşadığım olayı anlatma gereği duyuyorum. Kalbimin hiç bu kadar hızlı attığını, bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum. Okul tatiline girdi ve ekim ayına kadar bir kafede garsonluk yapıyorum. Sadece bir hafta olmasına rağmen, ne izbe ne dandik bir mekanda çalışıyorum. Normalde insanlara, özellikle erkeklere gülümsemekten kaçınırım. Lütfen bunu kadınlık gururuymuş gibi algılamayın, sadece korkudan kaynaklanıyor. Onlara ışık yakıyorum zannetmelerinden ve ileri gitmelerinden korkuyorum. Bu tür durumlarla sıkça karşılaştım... Ancak işteyken müşterilere mecburen gülümsemek zorunda kalıyorum. Dün, korktuğum şey başıma geldi. Kafenin yoğun olduğu bir saatte, erkeklerden oluşan bir grup müşterinin siparişini alırken içlerinden biri, bana verdiği siparişin yanında "o güzel gülüşünden de istiyorum" dedi gülerek. Ne cevap vereceğimi bilemedim, donup kaldım. Çeyrek saniyelik, yarım ağız bir gülümsemeyle oradan ayrıldım. Yüzüm nasıl düştü anlatamam. Korkudan neredeyse bardakları düşürecektim, ellerim titriyordu. Siparişleri alıp içeri gidince başka bir masadan seslendiler, o kişinin arkadaşlarına "yavrunun taş gibi götü var hee" dediğini duydum. Asla dar bir pantolon giymemiştim, sıradan siyah pantolon vardı üzerimde. Aslında ne giyersem giyeyim, tacizi meşru kılmaz; giydiklerimi açıklamak utanç verici olsa da belirtmek istedim. Tacizlere maruz kalmama rağmen bu tür deneyimlerimin bana kazandırdığı bir şey yok. O an öyle bir duyguya kapılıyorsunuz ki tamahane gibi hissediyorsunuz... Sonrasında başka bir masanın siparişini aldım, içeri gidip karşımdaki kadın çalışana durumu anlatıp mola vermeye çıktım ve dizlerime çöküp ağladım. Gören arkadaşlar ne olduğunu sordular defalarca ama bir türlü anlatamadım. Belki yanlış bir şey yaptım, belki de başıma daha büyük bir bela açar diye korktum. Adamın o kadar tekinsiz bir tipi vardı ki... Yarın yine işe gideceğim ve o erkekler yine gelebilir diye mide sıkıntısı yaşıyorum. Düzgün giyinseniz de sıradan bir çalışan olmanız tacize uğramayacağınız anlamına gelmiyor. Bundan sonra müşterilere nasıl davranacağımı bilemiyorum. İşi bırakmayı düşündüm ama ihtiyacım var, bırakamam. Gözleri dolu bir terzi, titreyen elleriyle ipe iğne geçirmek zorunda kalabilir ama sadece insanca çalışıp para kazanmak istiyorum. Lütfen bizi rahat bırakın, lütfen...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri