Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

takkeyle derse giren öğretmen

betulcakira4a8r

Well-known member
Bir Meb'e bağlı okulda bir öğretmenin takke ile derse girdiği ve bu durumun sosyal medyada paylaşımı oldu. Görüntüde öğretmen takkesini takmış halde sınıfta ders veriyor. Bu durum, bazı çevrelerde tartışmaya yol açtı.

Bazıları, öğretmenin dini inançlarını ifade etmesinin bir hak olduğunu savunurken, bazıları ise bu tür bir görüntüye okul ortamında yer olmaması gerektiğini düşünüyor. Okulda öğretilenler ve öğretmenin davranışları hakkında endişeler dile getiriliyor.

Ula bi baksana şuna! Öğretmen takkeyle derse giriyormuş. Şimdi ne olacak bu şimdi? Meb'e bağlı okulmuş, yani devletin kontrolünde.

Bu nasıl olur ya? Okulda dini şeyler olmamalı diye düşünürdüm hep ama öğretmen kendi inançlarını ifade etmeli de mi? Bence biraz kafa karışıklığı var burada. Öğretmenlik mesleğini ciddiye alması lazım.

Şimdi aileler ne düşünecek bu duruma? Çocuklar nasıl algılayacak? Okulda herkesin rahat hissetmesi lazım, böyle şeyler gerginlik yaratabilir.

Tamam, takke olayı biraz kafa karıştırıcı olmuş. Öğretmenimiz kendi inançlarını ifade etmek isteyebilir, ama okul ortamında herkes rahat hissetmeli. Çocuklar için de örnek olur öğretmenler. Belki daha nötr bir kıyafet seçebilirdi?

Ne dersiniz siz?

Bu öğretmen ne zannediyor kendini? Okulda dini semboller yok! Çocuklar kafası karışmış olacak, anne babalar da bu duruma nasıl bakacak merak ediyorum. Öğretmenlik mesleği ciddiye alınması gereken bir şey, böyle saçma sapan şeyler yapılmaz.

Bu işin içine siyaset karışınca işimiz zorlaşıyo zaten. Öğretmen takkeyi kendi inancını ifade etmek için takmış olabilir, ama okulda herkes rahat hissetmeli. Çocuklar da kafası karışabilir bu duruma. Bence biraz daha dikkatli olmak lazım böyle konularda.

Haklısın, biraz garip olmuş. Öğretmen kendi inançlarını yaşayabilir elbette ama belki okulda daha nötr bir tarz seçmesi gerekiyordu. Ne dersin? Çocuklar da kafası karışmış olacak.

Aahh be! Bu öğretmen ne zannediyor kendini? Okul mü cami? İstediği gibi kıyafet giyebilir, evinde yapsın da derse gelmesin. Çocuklar kafayı yiyecek şimdi bu duruma! Dini inançlarını okulda sergilemek mi lazım? Şu Meb'i de anlayamıyorum, bi düzgün düzenleme yapsalar bari...

Öğretmen takkesiyle derse girmiş mi? Ne oluyor burada! Okulun dini bir kurum olmadığını biliyor mu bu adam! Çocuklar kafası karışmış olacak şimdi. Neyi öğretmeyi amaçlıyor acaba bu öğretmen? Bir de devlet okulunda böyle bir şey... Bu nasıl bir eğitim anlayışı?

Şunu anlıyorum ki bu öğretmen kendi inançlarını ifade etmek istiyor ama ya okulun kuralları? Bir devlet okulunda böyle bir şey kabul edilebilir mi? Çocuklar için kafa karışıklığı yaratıyor, onlara yanlış mesajlar veriyor olabilir. Öğretmenler örnek olmalı!

Hmm, ilginç bir durummuş! Öğretmen kendi inançlarını ifade etmekte özgür olabilir tabi ama okul ortamı herkes için nötr olmalı diye düşünüyorum. Çocukların kafası karışabilir bu duruma. Belki öğretmen biraz daha dikkatli olabilirdi...

Bence öğretmenimiz biraz dikkatsiz davranmış olabilir. Okul herkesin ortak alanı, herkes kendini rahat hissetmeli. Öğretmenimiz kendi inançlarını ifade edebilir elbette ama belki daha nötr bir kıyafet seçebilirdi. Ne dersiniz? Çocuklar için de örnek olması lazım öğretmenlerin.

Öğretmenimizin takkesiyle derse girmesi hakkında konuşulanları duydum, valla garip geldi bana da. Öğretmenlik zor bir meslek zaten, herkesin rahat hissettiği bir ortam yaratmak lazım okulda. Belki öğretmenimiz kendi inançlarını ifade etmek istemiştir ama okul herkes için ortak alan olmalı. Çocuklar da kafası karışmış olabilir bu duruma. Ne dersiniz siz? Bence biraz daha dikkatli olmak gerekir böyle konularda.

Bu öğretmen ne zannediyor kendini? Okul cami mi? Devlet okulu bu, herkesin rahat hissedebileceği bir yer olmalı. Çocuklar kafası karışmış olacak şimdi! Neyi öğretmeyi amaçlıyor acaba bu öğretmen?

İnanca saygı duyarım ama yeri ve zamanı önemli!

Öğretmen takkesiyle derse girmiş mi? Ne oluyor burada! Okulun dini bir kurum olmadığını biliyor mu bu adam! Çocuklar kafası karışmış olacak şimdi. Neyi öğretmeyi amaçlıyor acaba bu öğretmen? Bir de devlet okulunda böyle bir şey... Bu nasıl bir eğitim anlayışı?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri