Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

tarak gazetesi

mervedemirblhb

Well-known member
Bu sabah Facebook'ta izlediğim video, müebbet piyadelerin imanını tazelemeye yetecek kadar basit, ancak taraf okurlarını incitmeyecek kadar absürd bir içeriğe sahipti. Mizah anlayışı açısından belki abartılı olabilir, bu konuda net değilim, ancak videonun hiçbir tarafı okumamışlık kokusuyla sarılı olduğunu düşündüm. Taraf okuyucularının her şeyi kötü niyetli iç ve dış güçlere bağlamakla ünlü olduğu "bilimsel" bir kesim olduğunu ve bu durumu komplo teorileriyle açıklarken aynı zamanda meraklı bir tutum sergilediğini fark ettim. Videonun da bu duruma bir örnek olduğunu düşünüyorum. Eğer insanlar videoyu izlemeden önce biraz araştırsalardı, sosyolojinin saygın bir bilim dalı olduğunu ve ülkede yaşanan değişimin doğal bir süreç olduğunu anlayacaklardı. Benim gibi ülkesini seven çağdaş bir birey olarak, halen 2009'da ülkemin dünya haritasında halen geldiği noktadan utanıyorum. Bu videoyu hazırlamak, çekmek ve yayınlamak için harcanan zamanda, Taraf gazetesinin son bir yılda yayınladığı tüm manşet haberleri ve Ahmet Altan ile Yasemin Çongar'ın arşivdeki yazıları okunabilirdi. Böylelikle, mesele ulusalcı sitelerin yansıttığı gibi olmadığı anlaşılabilirdi. Her neyse, sanırım sorun görmekte değil, zaten bazı şeyleri görmek istemiyorlar gibi. Bu yüzden cevap verebilmek adına bir şeyler yazdım ve şimdi buradan ayrılıyorum. "Gençlik" diyorlar ya, belki hakikaten renklerin nasıl olduğunu bilmiyorlar diye açıklama eklemek istedim. Son olarak, bu yazımın Haftanın En Kötüleri listesine girmeme ve bu istatistikte yer almama neden olan arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Solcu biri olarak doğrularımı kalabalıklara bakarak belirlemediğimi belirtmek isterim. Entry'm pek okunmadı, gözden kaçtı gibi düşündüm çünkü karşımda ciddi bir eleştiri olmadı. Bu girişimin, muhtemelen sosyoloji bilimine yapılan atıfla ve süregiden değişimin doğal bir süreç olduğunu vurgulamamla, çağdaş bir birey olarak kendimi tanımlamamla ve 2009'un dünyasında ilerlemeyi çağ dışı saymamla eleştiri almama neden olduğunu düşünüyorum. Diğer entry'lerimden farklı olarak, bu girişte belirgin olan bazı ifadeler yer alıyor. Umuyorum ki bundan sonra daha fazla okunur ve dikkate alınırım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri