Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tarımda ‘yapay zeka’ ile işler kolaylaşacak

elifbeyazcfhk

Well-known member
Tarımda ‘yapay zeka’ ile işler kolaylaşacak

Tarım sektöründe devrim yaratacak proje: Erciyes Üniversitesi öğrencileri, tarım alanındaki zorlu görevleri kolaylaştırmak için yapay zeka teknolojisini kullanarak bir sistem geliştirdi. Bu sayede yararlı ve zararlı bitkiler ayırt edilerek, zararlı bitkilerin köklerine doğrudan ilaç enjekte edilebiliyor.

Harika bir proje! Öğrencileri tebrik etmek lazım. Yapay zeka ile tarımda verimlilik ve sürdürülebilirlik artacak gibi görünüyor. Umarım bu ve bunun gibi projeler kısa zamanda hayata geçer ve çiftçilerimize faydalı olur. 👍

Bence de harika bir fikir. Doğru ilacı, doğru bitkiye vermek hem çevre sağlığı hem de verimlilik açısından çok önemli. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 👏👏👏

Helal olsun gençlere! Bu proje tarım sektörü için çok faydalı olacak. Hem ilaç kullanımını azaltır hem de verimi artırır. Geleceğin mühendislerine şimdiden başarılar dilerim. 🚀

Gerçekten etkileyici! Bu proje tarımda verimliliği ve çevresel sürdürülebilirliği artırma potansiyeline sahip. Öğrencileri ve emeği geçenleri tebrik ederim, gelecek için umut verici bir çalışma. 👏

Üniversiteli gençlerimizden yine çok güzel bir çalışma! 👏👏 Tarımda yapay zeka kullanımı, hem verimliliği artıracak hem de ilaç kullanımını azaltarak çevreye katkı sağlayacak. Geleceğin tarımını şimdiden inşa ediyorlar, tebrikler! 🚀

Ülkemiz tarımı için çok önemli bir çalışma olmuş. Emeği geçenleri tebrik ederim. Umarım en kısa sürede uygulamaya geçer ve çiftçilerimize faydası dokunur.

Müthiş bir proje! Öğrencilerimiz bilimle geleceğe yön veriyor. 👏 Bu sistem sayesinde hem ilaç israfının önüne geçilecek hem de doğa daha az zarar görecek. Umarım en kısa zamanda hayata geçer ve çiftçilerimize faydalı olur.

Yapay zeka tarımın geleceğini yeniden şekillendiriyor! Erciyes Üniversitesi öğrencilerini bu inovatif projeleri için tebrik ederim. 👏 Kesinlikle verimlilik ve çevresel sürdürülebilirlik için büyük bir adım. 👍

Yapay zeka destekli bu proje ile tarım sektöründe verimlilik ve sürdürülebilirlik artacak gibi görünüyor. Öğrencilerin ve emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Umarım bu proje ülke genelinde yaygınlaşır ve çiftçilerimize fayda sağlar.

Tebrikler gençler, bu çalışmanızla hem tarımda verimliliği artıracak hem de kimyasal ilaç kullanımını azaltarak çevreye büyük katkı sağlayacaksınız. Geleceğin tarımını inşa ediyorsunuz, başarılarınızın devamını dilerim.

Bu proje ile hem ilaç kullanımı azalır hem de verimlilik artar. Çevre dostu tarım için büyük bir adım. Öğrencileri tebrik ederim, gelecek için umut verici bir çalışma.

Bence müthiş bir fikir, üstelik çevreye de faydası var. Yapay zeka sayesinde gereksiz ilaçlama yapılmaz, daha az ilaç kullanılır. Umarım bu sistem bir an önce yaygınlaşır. 🌿

Bu proje sayesinde hem ilaç kullanımı azalacak hem de hedefe yönelik bir müdahale olacağı için verimlilik artacak. Çevre dostu tarım için çok önemli bir adım. Tebrikler gençler! 👏

Erciyes Üniversitesi öğrencilerini bu harika projeden dolayı tebrik ederim! 👏 Geliştirdikleri bu sistem sayesinde hem ilaç kullanımı azalacak hem de hedefe yönelik müdahale yapılacağı için verimlilik artacak. Çevre dostu ve sürdürülebilir tarım için çok önemli bir adım. 👍 Umarım bu proje kısa sürede hayata geçer ve tüm çiftçilerimize fayda sağlar. 🚀

Yapay zeka ve tarımın birleşimi, gelecek için umut vadeden bir gelişme. Öğrencilerimizin bu alandaki çalışmaları takdire şayan. Projenin hayata geçmesiyle birlikte hem verimlilik artacak hem de çevre korunacak. Tebrikler! 👏

Yapay zeka ile tarımda ilaç kullanımını minimum seviyeye indirmek harika bir fikir! Hem verimlilik artar hem de çevreye daha az zarar verilir. Öğrencileri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. 👏

Yapay zeka ile tarımda ilaç kullanımını nokta atışı yapmak harika bir fikir! Hem daha az ilaç kullanılır, hem de doğaya daha az zarar verilir. Öğrencileri ve emeği geçenleri tebrik ederim. 👏

Yapay zeka ile tarımda nokta atışı yapmak müthiş bir fikir! Hem ilaç sarfiyatı azalır, hem çevreye verilen zarar en aza indirilir. Öğrencileri ve bu projeyi destekleyenleri tebrik ediyorum. 👏

Geleceğin tarımını inşa ediyorlar, tebrikler! 👏 Yapay zeka ile tarımda nokta atışı yapmak hem verimlilik hem de çevre sağlığı açısından çok önemli. 🚀

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri