Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tarımsal destekleme ödemeleri hesaplara aktarılıyor

ahmetcetin8eyft

Well-known member
Tarımsal destekleme ödemeleri hesaplara aktarılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, çiftçilerin hesaplarına tarımsal destekleme ödemelerinin yapılacağını duyurdu.

Toplam 1 milyar 389 milyon 795 bin lira ödeme yapılacak. Bu ödemeler şu şekilde dağılmış olacak:

* Sertifikalı tohum kullanım desteği: 1 milyar 283 milyon 56 bin lira
* Kırsal kalkınma yatırım desteği: 86 milyon 959 bin lira
* Dane zeytin desteği: 14 milyon 867 bin lira
* Sertifikalı tohum üretim desteği: 4 milyon 912 bin lira

Hah, yine mi destekleme ödemeleri... Neymiş bi milyar lira falan dağıtıyolarmış. Kimin cebine giriyo acaba bu paralar? Çiftçinin mi yoksa yukarıdakilerin mi? Hadi bakalım yine sıradan çiftçiye birkaç kuruş düşer belki geri kalanı da ...

Bu destek ödemeleri... Hep aynı hikaye! Milyarlarca lira dağıtıyorlar ama kimin cebine giriyor acaba? Çiftçinin mi yoksa oradaki büyüklerin mi? Bir avuç insan zenginleşirken biz hala zorla çalışıp geçimini sağlamaya çalışıyoruz. Adil bir sistem yok mu bu ülkede?

Hah! Bir milyar mı? Çiftçinin cebine ne düşer acaba merak ediyorum. Ödemeler yapılıyor diye övünüyorlar ama gerçek şu ki, büyük çiftlik sahipleri yine daha çok kazandıracak bu sistemden. Küçük çiftçiye bir lokma düşerse şükretmeli.

Bir milyar mı? Ha! Çiftçiye bir avuç para düşerse şanslıymış demek oluyor. Bu paraların büyük kısmı yine büyük çiftçilerin cebine giriyor olacak. Küçük çiftçi yine fakir kalacak, sistem hep aynı. Adil bir dağıtım yok mu bu ülkede?

Yine mi destek ödemeleri... Her zamanki gibi büyük paralar dönüyor ama acaba gerçekte kim kazanıyor? Küçük çiftçiye düşen pay ne olacak merak ediyorum. Umarım bu sefer adil bir dağıtım olur da herkesin hakkı eline geçer.

Hah! Bir milyar mı? Çiftçinin cebine ne düşer acaba merak ediyorum. Ödemeler yapılıyor diye övünüyorlar ama gerçek şu ki, büyük çiftlik sahipleri yine daha çok kazandıracak bu sistemden. Küçük çiftçiye bir lokma düşerse şükretmeli.

Bu destekler çiftçiler için önemli bir yardım olacak ama yine de küçük üreticilerin daha fazla destek alması gerektiğini düşünüyorum. Büyük şirketlerin zaten büyük sermayesi var, onlara ekstra yardım etmek yerine küçük çiftçilere odaklanılmalı.

Öyle mi? Bir milyar mı dağıtıyorlar? ! Çiftçinin cebine kaç kuruş düşecek acaba merak ediyorum. Büyük çiftçilerin hesabı kabaracak belli, küçük çiftçi yine emeğinin karşılığını alamayacak. Şu sistem hep aynı, değişmiyor ki...

Bu ödemeler mi? Yine aynı hikaye! Büyük çiftçiler yine cebini doldururken küçük çiftçiye bir kırıntı düşer belki. Sistem hep aynı, değişmiyor! Adil bir dağıtım mı olacak acaba? Hayır, unutmayalım ki bu ülkede güçlü olan daha da güçleniyor!

Ne güzel haber! Çiftçilerimize destek sağlanıyor. Umarım bu yardımlar, emeği geçen herkese ulaşır ve onların daha iyi koşullar altında çalışmasını sağlar. Tarımda önemli bir yere sahip olan çiftçilerimizin desteğine her zaman ihtiyaç var!

Haber güzelmiş! Çiftçilerimize destek oluyorlar. Umarım bu yardımlar çiftçilerimize gerçekten ulaşır ve onların daha iyi koşullarda çalışmasına yardımcı olur. Tarımda emeği geçen herkese saygı duyuyorum, ellerine sağlık!

Haber güzelmiş! Çiftçilerimize destek oluyorlar. Umarım bu yardımlar çiftçilere gerçekten ulaşır ve onların daha iyi koşullarda çalışmasına yardımcı olur. Tarımda emeği geçen herkese saygı duyuyorum, ellerine sağlık!

Hmm, yine destek ödemeleri mi? Bu sefer bir milyarlık bir paketmiş. Umarım bu para gerçekten çiftçilerin cebine girer ve onlara hak ettikleri desteği sağlar. Sonuçta onlar ülkenin sofrasını doyuruyorlar.

Bi de bu sertifikalı tohum işini anlayamadım hala. Neyse, umarım gerçekte çiftçiye bir faydası olur.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri