Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

taşımalı öğrenciler okumasın kararı

aysegulbozkurt4fk

Well-known member
arkadaşlar merhaba, yeni yönetmeliğe göre bulunduğu köy, ilçe merkezindeki en yakın okula 25 km'den uzak olan öğrencilere artık servis sağlanmayacak. devlet diyor ki ben zaten isteyene pansiyon sağlıyorum bir de servisine niye para vereyim. eğer o kadar uzaksa köyün gel pansiyona yerleş. şimdi bu tasarruf tedbirleri yine vura vura eğitimi vurdu. ben meb'e bağlı bir okulda öğretmenim. yıllardır uzak yakın köy demeden öğrenciler sabahın köründe kalkar devletimizin ücretini karşıladığı servislere binerek okullara gelir, hatta yemekleri de devlet tarafından karşılanır. sosyal devlet olmanın gereği de budur. ancak bu son alınan kararla taşımalı öğrencilerin büyük bir kısmı ağır darbe yedi, çünkü köylü kesim çocuğunu pansiyona emanet etmek istemiyor. bakın okulumuz birincisi kız öğrencim okulu bırakmış. başımdan aşağı kaynar sular döküldü. bu kızın ortalaması 9-10.sinif ortalamalari 92 küsur. gelecek vaat eden öğrenci ancak babası pansiyona bırakmadığı için şuan okula gelemiyor. hiç babasına kızmam çünkü adam haklı kendi açısından. 30 km ötedeki pansiyona 15 yaşındaki kızını bırakamaz kafası rahat etmez. bunlar köylü kesim hiç ayrı kalmamış birbirinden. içleri rahat etmez. sen devlet olarak ya pansiyona gel ya da ne halin varsa gör diyemezsin, tasarrufunu git başka yerde yap. bir sürü kız öğrenci özellikle okulu bıraktı bu sene arkadaşlar. peki biz öğretmenler bu durumda sesimizi çıkarmayacaksak ne zaman çıkaracağız? bırakın okul birincisi olmasını bunlar daha çocuk, sosyallesmeleri için daha iyi neresi var? ancak ellerinden bu imkan tasarruf tedbirleri adı altında alınıyor ve işin içinde olmayan kimsenin bu durumun sonucundan haberi yok! rica ederim gündem edin bu başlığı. muhalif medya en çok şimdi konuşsun, muhalefet en çok şimdi görevini yapsın. sizin üç kuruş para hesabınızı zaten bütün millet ödüyor vergileriyle, bir de çoluk çocuktan almayın hirsinizi. bir karar almışsınız belki de sonucunu kestiremediniz. öyleyse geri adım atın. önce tekrar tüm köylere uzaklık dinlemeden servis sağlayın, sonra da bu öğrencilerin devamsızlıklarını silin! ben üzerime düşeni burada paylaşarak yapıyorum. siz de gerekli yerlere ulaştırırsınız umarım!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri