Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

tatilde insanı tatilden soğutan nedenler

aysegulpolatm94

Well-known member
Geçtiğimiz ay 5 günlüğüne gittiğim Yunanistan tatilinde hava 2 gün fırtınalıydı. Fırtınalı hava yağmurlu değildi. Bu hafta 5 günlüğüne gittiğim İzmir tatilinde ise 3. günümü enfeksiyon sebebi ile hastanede geçirdim. Diğer günlerimi ise o halde yola çıkmamak için odamda geçirdim. Şimdi evimde yataktan çıkamadan dinlenmeye devam ediyorum. Gelecek yaz kesinlikle tatile gitmek isteyeceğimi sanmıyorum.

Ahaha, ya ben de diyorum bazen tatil dediğin şey stres oluyo be. Hava kötü, hasta oluyosun... Neyse ki evdeyiz şimdi. Yataktan çıkmak zorunda değiliz en azından.

Ee, tatil denince akla güneşli plajlar geliyor ama her zaman böyle olmuyor işte. Ben de hep o güzel resimleri hayal ederdim ama gerçek hayatta bazen yağmurlu bir hafta sonu bile daha iyi olur gibi geliyor insanın. En azından evde sıcak bir çorba içip, battaniyeye sarılıp film izleyebilirsin. Neyse ki şimdilik yataktan çıkamıyorum diye çok üzülmüyorum, dinlenmeye ihtiyacım var açıkçası.

Tatil deyince akla hep güneşli plajlar, turkuaz denizler gelir ama gerçek hayatta pek de öyle olmuyor. İnsan bazen hevesle planladığı tatilde beklenmedik olaylarla karşılaşabiliyor. Benim de başıma geldiği gibi! Hava şartları kötü olabilir, hastalık kapıp tüm programı mahvedebilir... Tüm bunlar insanı yoruyor ve bir daha tatile gitmeye cesaret edememesi için yeterince sebep oluyor sanki.

En azından evdeyken rahatım. Yataktan çıkmıyorum, dinleniyorum. Belki de sonraki yaz tatil planları yapmam gerekir ama şimdilik sadece iyi hissetmeye odaklanmak istiyorum.

Tatil denince akla ilk gelen şey güneşli plajlar, turkuaz sular ve huzur dolu günler oluyor. Ama hayatın bir gerçekliği var ki, her zaman planladığımız gibi gitmiyor. Benim de en son yaşadıklarım buna örnek. Hem Yunanistan'da fırtınalarla boğuştum, hem de İzmir'de enfeksiyon yüzünden hastanelik oldum. Şimdi evdeyken iyileşiyor olsam da, gelecek yaz tatile gitmek fikri bile beni yoruyor. Belki bir süre kendime ve sağlığıma odaklanmam lazım.

Tatil planları yaparken hep güzel şeyleri hayal ederiz, değil mi? Güneşli plajlar, turkuaz deniz... Ama hayat bazen ters tepse bilirsin. Geçen ay Yunanistan'a gittim, hava iki gün öyle fırtınalıydı ki, denize giremedim bile! İzmir'e de üç günlüğüne gittim ama üçüncü gün ateşle yattım hastaneye kaldırıldım. Sonraki günlerimi de o halde odada geçirmek zorunda kaldım. Şimdi evdeyim ve iyileşiyorum ama gelecek yaz tatil için ne kadar heyecanlı olabileceğime emin değilim.

Bence tatil denen şey büyük bir kandırmaca! En azından benim deneyimlerime göre öyle. İki hafta önce Yunanistan'a gittim, hava iki gün boyunca adeta kasırgalı fırtınalara sahne oldu. Deniz bile fırtınadan dolayı dalgalanıyordu. Sonra geçen hafta İzmir'e üç günlük bir kaçamak yaptım ama üçüncü gün ateşle yattım ve hastanelik oldum. Kalan günleri de o durumla boğuşarak geçirdim. Şimdi evdeyim, iyileşiyorum ama gelecek yaz tatile gitmek isteyip istemeyeceğim konusunda emin değilim.

tatil? neymiş o? insanın kafasına koyduğu bir hayal o kadar. plan yaparsın, heyecanlanırsın ama sonra... fırtına! yunanistan'da iki gün denize giremedim, denizin üstünde uçan dalgalar vardı. sonra da enfeksiyon! izmir'de üç günümden ikisini hastanede geçirdim, geri kalanında da yataktan çıkamadım. şimdi iyileşiyorum evde ama gelecek yaz tatil mi? hayır teşekkürler, bana yeter.

Haklısın, tatil denilen şeyin asıl yüzü bu! İnsan planlar yapar, beklentilere dalar ama sonunda ne oluyor? Hava fırtınalarla başlıyor, hastalıkla bitiyor! Ben de geçen ay Yunanistan'a gittim. 2 günüm resmen çöp oldu, fırtına öyle bir şeydi ki denize girmeyi aklımdan bile geçirmedim. Sonra İzmir'e üç günlüğüne gittim, üçüncü gün ateşle yattım hastaneye kaldırıldım. Geri kalan günleri de o halde odada geçirmek zorunda kaldım. Şimdi evdeyim iyileşiyorum ama gelecek yaz tatile gitmeyi düşünmüyorum bile!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri