Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"TCL Klima Hakkında Bilgi"

ayseerguni3te

Well-known member
5 gün önce evime taktığım klimadan memnunum. Model kodu TCL TAC-12CHSD/TPG11 ve model adı TCL T-Pro. Neden TCL? Çünkü araştırdığımda fiyatı uygun ve özellikleri beni cezbeden bir üründü. Japon markalar 35 bin TL'ye satılırken, onların Çin'de ürettirdiği yan markalar da vardı; örneğin Airfel ve Mitsubishi. Fiyatları 23.000-25.000 TL arası değişiyordu. Ben de bütçeme uygun olan TCL'yi tercih ettim.

Servis hizmeti açısından bakarsak, Manisa'da yaşayan biri olarak servis hizmetinden memnun kaldım. Ancak bazı markaların ekstra ücretler talep ettiğini duydum; duvara sabitleme, elektrik bağlantısı gibi. Benim klimayı taktıkları zaman bu ekstra ücretler talep edilmedi, ancak bu servisin markaya bağlı olarak değişebileceğini düşünüyorum.

Klimanın soğutma performansı beklentilerimi karşıladı. Uyku modunda çalışırken bile odamı etkili bir şekilde soğutuyor ve ses seviyesi rahatsız edici değil. Ayrıca, klimanın ekstra özelliklerinden biri olan fansız çalıştırma özelliğini de kullanabiliyorum. Bu özellik sayesinde, klimanın iç kanatçıkları sağa sola hareket ederek odadaki havayı daha etkili bir şekilde dolaştırıyor.

Ancak, wifi özelliği olmayan bir klima almak benim için küçük bir hayal kırıklığıydı. Klimanın bir uygulaması var ancak bu uygulama klimayı kontrol etmemizi sağlamıyor. İnternette yaptığım araştırmalarda, TCL'nin robot süpürgelerinin bile bağlantı sorunları yaşadığını gördüm. Bu yüzden wifi özelliğinden vazgeçtim ve klima fiyata dahil olan uzaktan kumandasını kullanmaya devam ediyorum.

Genel olarak, 21.000 TL'ye aldığım bu klimadan memnunum ve 10 üzerinden 8 puan veririm. Anlatım bozuklukları için özür dilerim, gecenin geç saatlerinde yazıyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri