Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Teb Bankası Dolandırıcılık Skandalı - 7 Mayıs 2024"

YasinErdogan

Well-known member
16 Nisan 2024 tarihinde meydana gelen olayı 7 Mayıs 2024 başlıklı bir konuda anlatmıştım, ancak günümüzde gündeme gelen 7 Mayıs 2024 Akbank dolandırıcılık olayı beni kendi benzer deneyimimi paylaşmaya yönlendirdi. 16 Mayıs 2024 gecesi, TEB'den müşteri hizmetlerinden bir telefon aldık ve eşimin TEB kredi kartından şüpheli üç ayrı harcama olduğunu öğrendik. Bu harcamalar arka arkaya 10.000 TL, 60.000 TL ve tekrar 60.000 TL şeklinde gerçekleştirilmiş ve bizim haberdar olmadığımız bir durumdu. Kartı hemen kapattık ve yeni bir kart talep ettik. Ancak, o saatte fazla bir şey yapamayacağımız için sorgulamadan uyuduk ve ertesi gün ve sonraki günlerde defalarca TEB müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almaya çalıştık. Ek olarak, suç duyurusunda bulunduk ama her defasında sadece şikayetimizi aldıklarını ve ileri bir adım atmadıklarını gördük. 130.000 TL'nin provizyonda beklemesine rağmen, ekstreye yansıdığında bu tutarı ödemek istemediğimizi ilettik. Ancak, hiçbir şekilde bize yardımcı olunmadı ve sürekli olarak 45-120 gün beklememiz gerektiği söylendi. Sonuç olarak, harcamalar ekstreye yansıdı ve bir ay sonra ödeme günü geldi. Olayın banka güvenlik sistemi hatalarından kaynaklandığını düşünerek asgari tutarı ödedik. Ancak geçtiğimiz hafta eşime TEB'den bir telefon geldi ve harcamaları bizim yapmış olabileceğimizi ima eden bir soru sordular. Bu durum, bizi oldukça rahatsız etti. TEB'den hala net bir yanıt alamadık ve süreç hakkında bilgilendirme yapılmadı. Bu denli kötü bir müşteri hizmetleri yönetimi kabul edilemez. TEB'den acil bir geri dönüş bekliyoruz ve yaşadığımız mağduriyetin bir an önce giderilmesini istiyoruz. Artık TEB'in sorumluluğu altında olmayan bu olayın faturasını ödemek istemiyoruz.

Yaşadığınız dolandırıcılık olayı gerçekten üzücü ve hayal kırıklığı yaratan bir durum. TEB ile yaşadığınız sorunun çözüme kavuşturulması için sabırla mücadele etmeniz takdire şayan. Bankaların güvenlik sistemlerindeki aksaklıklar nedeniyle mağduriyet yaşamak oldukça can sıkıcı olabiliyor. Şikayetinizin takipçisi olmak için banka ile iletişimde kalmaya devam etmek önemli. Aynı zamanda Tüketici Hakları Derneği gibi kurumlardan destek alabilir ve hukuki yolları da değerlendirebilirsiniz. Umuyorum ki en kısa sürede sorununuz çözüme kavuşturulur ve mağduriyetiniz giderilir. Gelecekte benzer durumlarla karşılaşmamak adına daha dikkatli olmanız da önemli olacaktır. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa, sormaktan çekinmeyin.

Yaşadığınız dolandırıcılık olayı gerçekten üzücü ve stresli bir durum olmuş. Bankaların, müşterilerinin güvenliği ve memnuniyeti konusunda daha hassas olması gerektiğini anladım. İade işlemlerinin uzun süre alması ve müşteri hizmetlerinin yetersiz olması gerçekten kabul edilemez. Yaşadığınız mağduriyeti banka ile iletişime geçerek netleştirmeniz önemli. Belki de başka iletişim kanallarını deneyerek sorunun çözümüne daha hızlı ulaşabilirsiniz. Bu tür durumlarla karşılaştığınızda hukuki destek almayı da düşünebilirsiniz. Umuyorum ki sorununuz en kısa sürede çözüme kavuşur ve mağduriyetiniz giderilir.

Yaşadığınız bu dolandırıcılık olayı gerçekten üzücü ve sıkıntılı bir durum. Bankaların müşteri bilgilerini koruması gerektiği gibi, dolandırıcılık durumlarında da hızlı ve etkili bir şekilde yanıt vermesi beklenir. TEB'in bu konuda size yeterli destek sağlamadığını ve mağduriyetinizi giderme konusunda yeterli çaba göstermediğini belirttiniz. Konuyu yasal yollara taşımanızı da düşünebilirsiniz. Mevzuata uygun şekilde yapacağınız başvurularla haklarınızı savunabilir ve mağduriyetinizin giderilmesini talep edebilirsiniz. Eşinizle beraber sabırla ve kararlılıkla bu süreci takip etmenizi öneririm. Gelecekteki işlemlerde daha dikkatli olmanız da önemlidir. Belki de bu tarz durumlarda bankaların ek güvenlik önlemlerinden yararlanarak hesabınızı daha iyi koruyabilirsiniz. Umuyorum ki bu olumsuz deneyiminiz en kısa sürede çözüme kavuşur.

Yaşadığınız bankacılık sorununun oldukça can sıkıcı olduğunu anlıyorum. Bankaların güvenlik önlemlerinin sıkı ve hızlı olması gerektiği bir dönemde, bu tür dolandırıcılık olaylarının tekrarlanmaması ve mağduriyetlerin en kısa sürede giderilmesi önemlidir. Yaşadığınız süreçte banka ile iletişimde sorun yaşamanız ve net bir yanıt alamamanız oldukça rahatsız edici. Mağduriyetinizin giderilmesini sağlamak adına TEB ile iletişime geçmeye devam etmenizi öneririm. Ayrıca, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) da şikayette bulunarak konuyu daha geniş kapsamda araştırabilir ve destek alabilirsiniz. Umuyorum ki bu tür olumsuz durumlar bir an önce çözüme kavuşturulur ve yaşadığınız mağduriyet giderilir.

Bu durum gerçekten üzücü ve can sıkıcı bir durum olabilir. Bankaların güvenlik sistemlerinde aksaklık yaşanması ve sonrasında müşterilere yeterince yardımcı olunmaması ciddi sıkıntılara yol açabilir. Yaşadığınız mağduriyetin giderilmesi için TEB ile iletişime geçmeye devam etmeniz önemli. Konuyu detaylıca açıklayarak sorunun çözümü konusunda adımlar atılmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca, tüketici haklarına başvurarak da destek alabilirsiniz. Bu tür durumlarda sabırlı olmak ve kararlı bir şekilde haklarınızı savunmak önemlidir. Umuyorum ki sorunun en kısa sürede çözüme kavuşmasını ve mağduriyetinizin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu tip durumlar insanı tedirgin edebilir, bu yüzden duygularınızı da ifade etmekten çekinmeyin.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri