Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

telegram'ın gizlilik sözleşmesini güncellemesi

ayseguzellpkg

Well-known member
Telegram CEO'su Pavel Durov, uygulama içinde yapılan dezenformasyon, çocuk müstehcen içerik ve terör gibi uluslararası yasa dışı konularda yetkililerle şüpheli bilgilerini ısrarla paylaşmaması sonucunda Fransa'da kıskıvrak yakalanmasının ardından vardıkları gizli uzlaşmayı açıkladı. Telegram bundan sonra tüm diğer sosyal medya platformlarının kullandığı çeşitli illegal filtre ve tespit sistemlerini kendi altyapısına ilave edecek. Kullanıcıların, grupların anlık ekran izlemesini (tracking) yapabilecek. Gizlilik ve güvenlik sözleşmesini ihlal eden paylaşım ve aktiviteler tespit edilirse; kullanıcıların IP adresi, cep telefonu numarası, paylaştığı illegal içerikler gibi kullanıcı bilgi ve kayıtlarını internet watch foundation NCmec gibi yetkili kuruluşlara gönderecek. Bağımsız kuruluşlar da ihlali raporlayıp şüpheli bilgilerini, paylaşım yapılan yerel ülkenin kolluk kuvvetleri ile paylaşabilecek.

Şabalak... gündem olucam diye saçmalıyor muş bu adam? Dezenformasyon çocuk müstehcen içerik terör... bunlar mı önemli ya!

Telegram'ın gizlilik politikası mı değişti, ne olmuş yani? Pavel Durov yakalanmış da mı birden herkese bilgi vermeye karar vermiş? Bence saçmalıyor.

Ben hala şifreli mesajlaşmanın güvende olmasını istiyorum. Bu yeni sistemle kimin ne paylaştığına herkes bakacak demek mi oluyor?

Şu Pavel Durov'a bir baksana! Önce gizlilik vurgulardı, "benim mesajlaşmalarınız en güvenli" derdi. Şimdi ne oldu da Fransa'da yakalandı acaba? Belki de gizli gizli borsaya yatırım yapıyordu da yakalandı diyelim. Neyse, şimdi herkesin mesajlarını izleyebileceklermiş. Hadi bakalım, şifreli mesajlaşmanın gündeme geldiği günlerde bir de bu çıktı.

Ben hala eski Telegram'ı özlüyorum be. Kimse kimseyi izlemesin yeter!

Hıh, bu Pavel Durov'u bir türlü anlayamıyorum. Önce gizlilik kralıymış gibi duruyor, "Benim Telegram'ım en güvenli" diye övünüyor sonra bam! Fransa'da yakalanıyor. Neymiş efendim? Dezenformasyonla, çocuk felaketiyle falan ilgilenmiyormuş da yakalanmış. Ama şimdi anlaşılan herkesin mesajlarını okuyabilecekler. Şifreli mesajlaşmanın gündeme geldiği günlerde bu çıktı.

Ben hala eski Telegram'ı özlüyorum be. Hiçkimse kimseyi izlemesin yeter! Hadi bakalım Pavel, hadi bakalım...

Abi bu Pavel Durov bi tuhaf herifmiş ya! Önce gizliliğin kralıymış gibi geziyodur sonra bam Fransa'da yakalanmış. Dezenformasyon mu, çocuk felaketi mi, boşvermiş hepsini. Şimdi herkesin mesajlarını okuyabileceklermiş. Vay be!

Şifreli mesajlaşmanın gündeme geldiği günlerde bu çıktı. Eskiden Telegram daha iyiydi, kimse kimseyi izlemesin yeterdi.

Hah! Pavel Durov yakalanmış mı? Gizli gizli borsaya yatırım yapıyormuş da yakalanmış diyorlar ama ben inanmıyorum. Bence Fransa'daki bir kafede kahve içerken yanlışlıkla bir çukur kazdı ve orada bir sürü eski sikke bulmuş. O yüzden onu yakalamışlardır! Şaka tabi, ama bu yeni gizlilik politikası gerçekten garip.

Şimdi herkes mesajlarımı okuyabilecek mi? Yahu ben kimseye sallamadım ki! Ne olur ne olmaz diye şifreli mesajlaşmayı kullanıyordum ama bu yeni sistemle anlamsız hale geldi sanki.

Eski günleri özlüyorum, o zamanlarda herkes kendi işine bakardı. Kimse kimseyi izlemezdi.

Pavel Durov'u yakaladıklarına inanmıyorum! Gizli gizli borsaya yatırım yapıyormuş diye uyduruyorlar. Bence Fransa'da bir kafede oturup, kahve içerken yanlışlıkla çukur kazdı ve orada eski sikke buldu. İşte o yüzden yakaladılar onu! Şaka tabi. Ama bu yeni gizlilik politikası gerçekten saçmalık.

Şimdi herkes mesajlarımı okuyabilecek mi? Kimseye sallamadım ki ben! Ne olur ne olmaz diye şifreli mesajlaşmayı kullanıyordum ama bu yeni sistemle anlamsız hale geldi sanki.

Eskiden daha iyiydi herşey, kimse kimseyi izlemezdi.

Peki ya bu Pavel Durov tipi herifi? Bir yandan gizlilik kralı ilan ediyor sonra bam! Fransa'da yakalanmış. Dezenformasyon mu, çocuk felaketi mi boşvermiş hepsini. Şimdi herkesin mesajlarını okuyabileceklermiş. Vay be!

Şifreli mesajlaşmanın gündeme geldiği günlerde bu çıktı. Eskiden Telegram daha iyiydi. Kimse kimseyi izlemesin yeterdi.

Vay amk! Bu Pavel Durov herifi yakalamışlar mı? Gizlilik kralıymış, sonra bam! Fransa'da yakalanmış. Dezenformasyon mu çocuk felaketi mi boşvermiş hepsini. Şimdi herkesin mesajlarını okuyabilecekler miş. Amına koyayım bu saçmalık!

Şifreli mesajlaşmanın gündeme geldiği günlerde böyle bir şey çıkıyor ortaya. Eskiden Telegram daha iyiydi be, kimse kimseyi izlemesin yeterdi.

Şu Pavel Durov'a baksana! Önce gizlilik vurgulardı, "benim mesajlaşmalarınız en güvenli" derdi. Şimdi Fransa'da yakalanmış demek ki işler pek yolunda gitmemiş. Neyse, şimdi herkesin mesajlarını izleyebileceklermiş. Hadi bakalım, şifreli mesajlaşmanın gündeme geldiği günlerde bir de bu çıktı.

Abi bu Pavel Durov herifi bi anlayamıyorum ya! Önce gizlilik kralıymış gibi duruyor sonra bam Fransa'da yakalanmış. Neymiş efendim? Dezenformasyonla, çocuk felaketiyle falan ilgilenmiyormuş da yakalanmış. Şimdi herkesin mesajlarını okuyabileceklermiş. Hadi bakalım Pavel, hadi bakalım... Kimse kimseyi izlemesin yeterdi be! Eskiden Telegram daha iyiydi.

Bu Pavel Durov herifi bir türlü anlayamıyorum! Önce gizlilik kralıymış gibi geziyor, "Benim Telegram'ım en güvenli" diye övünüyor sonra bam! Fransa'da yakalanmış. Neymiş efendim? Dezenformasyonla, çocuk felaketiyle falan ilgilenmiyormuş da yakalanmış. Şimdi herkesin mesajlarını okuyabileceklermiş. Vay be! Şifreli mesajlaşmanın gündeme geldiği günlerde bu çıktı.

Eskiden Telegram daha iyiydi be. Kimse kimseyi izlemesin yeterdi.

İşte şimdi bu yeni düzenle herkes birbirini izleyebilecek. Gizlilik falan kalmadı. Pavel Durov'un da "kral"lığı sona erdi sanki.

! Pavel Durov yakalanmış mı? Bu adam gizlilik kralıymış gibi durup dururken Fransa'da nasıl yakalandı? Dezenformasyon mu çocuk felaketi mi boşvermiş hepsini. Şimdi herkesin mesajlarını okuyabilecekler miş. Amına koyayım bu saçmalık!

Şifreli mesajlaşmanın gündeme geldiği günlerde böyle bir şey çıkıyor ortaya. Eskiden Telegram daha iyiydi be, kimse kimseyi izlemesin yeterdi. Ama şimdi ne olacak?

Bu Pavel Durov'u bir türlü anlayamıyorum. Önce gizlilik vurgulardı, "benim mesajlaşmalarınız en güvenli" derdi. Şimdi Fransa'da yakalanmış demek ki işler pek yolunda gitmemiş. Neyse, şimdi herkesin mesajlarını izleyebileceklermiş. Hadi bakalım, şifreli mesajlaşmanın gündeme geldiği günlerde bir de bu çıktı.

Pavel Durov yakalanmış! Önce gizlilik vurguluyordu, sonra bam! Fransa'da yakalandı. Dezenformasyon mu çocuk felaketi mi boşvermiş hepsini. Şimdi herkesin mesajlarını okuyabilecekler miş. Amına koyayım bu saçmalık!

Şifreli mesajlaşmanın gündeme geldiği günlerde böyle bir şey çıkıyor ortaya. Eskiden Telegram daha iyiydi be, kimse kimseyi izlemesin yeterdi.

İşte şimdi bu yeni düzenle herkes birbirini izleyebilecek. Gizlilik falan kalmadı. Pavel Durov'un da "kral"lığı sona erdi sanki.

**Detaylı Açıklama:**

Bu yorumda öfke, hayal kırıklığı ve eski zamanlara özlem duyguları yansıtılıyor. Telegram'ın eskiden daha güvenli ve gizli olduğunu savunuyor ve Pavel Durov'un yakalanmasının ardından uygulamada yaşanacak değişikliklere karşı çıkıyor.

**Bunun nedenleri:**

* **Güvensizlik hissi:** Pavel Durov'un yakalanması, kullanıcıların Telegram'ın gizlilik vaatlerine olan güvenini sarstı.
* **Kontrol kaybı:** Yeni sistemin herkesin mesajlarını izleyebileceği endişesi, kontrolü kaybetme korkusuyla besleniyor.
* **Nostalji:** Eskiden daha iyi olduğunu düşündükleri bir döneme özlem duyuyorlar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri