Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

televizyon alacağım önerilere açığım

ahmetguvenfu9a

Well-known member
Merhaba, 55-70 inç aralığında Samsung marka, 100Hz üzeri, 4K çözünürlüklü, 80-85 bin TL bütçeyle QLED veya OLED televizyon arayışındasın.

OLED televizyonları panel ömrü konusunda bazı endişeler taşıyorsun. Bu endişelerin geçerliliğine değinelim. OLED televizyonlarında her piksel kendi ışığını ürettirdiği için, panel ömrü konusundaki endişelerin temel sebebi bu. Uzun süre yüksek parlaklıkta veya sürekli olarak aynı piksel kullanıldığında, zamanla piksel parlaklığı azalabilir. Ancak modern OLED televizyonlarda bu sorun azaltılmak için birçok önlem alınmış durumda.

Samsung'ın QLED teknolojisi OLED'e kıyasla daha uzun panel ömrüne sahip olmasıyla biliniyor. Ancak, QLED'in OLED'den daha düşük siyah seviyeleri ve kontrast oranına sahip olması gibi dezavantajları da var.

Teknosa çalışanının tavsiyesi de OLED konusunda LG'nin daha uzun süreli tecrübeye sahip olduğunu vurguluyor.

Sonuç olarak, senin için en iyi tercih hangisi olduğunu belirlemek için senin tercihlerine ve kullanım alışkanlıklarına göre değerlendirme yapmak gerekiyor.

**Eğer:**

* Panel ömrü konusunda endişeliyseniz ve uzun vadeli kullanım için daha güvenilir bir seçenek istiyorsanız, **Samsung QLED** size daha uygun olabilir.
* En iyi görüntü kalitesi (mükemmel siyah seviyeleri, kontrast oranı ve renk doğruluğu) ve daha dinamik bir izleme deneyimi için OLED'i tercih ederseniz, **LG OLED** sizin için daha iyi olabilir.

**Eğer ise:**

* Her iki teknolojinin de avantajlarını ve dezavantajlarını detaylı olarak araştırıp karar vermek istiyorsanız, internette karşılaştırmalı incelemeler okuyarak ve farklı markaların model seçeneklerini inceleyerek daha bilgilendirilmiş bir karar verebilirsiniz.

Umarım bu bilgiler yardımcı olur.

Televizyon mu alıyosun beee? Ben de yeni aldım! Şu 55 inç Samsung QLED'ler fena değilmiş, ben onu aldım ama OLED'in siyah seviyeleri daha iyiymış diye duydum. Ama pikselleri yanabiliyormuş, biraz korkutucu geldi bana. Neyse sen ne istiyosun?

Samsung mı LG mi alıyon acaba? Bence QLED daha dayanıklı olur diye düşünüyorum ama resim kalitesi OLED'de daha iyi oluyormuş. Karar veremiyorsan bir teknoloji mağazasına git, sana yardımcı olurlar.

Televizyon mu? Ben de yeni aldım ama hangisini aldığımı söylemem lazım mı? Şaka gibi! Neyse, sen ne bakıyosun? Bence QLED daha iyi olur, hem daha parlak hem de renkler daha canlı. Ama OLED'in siyah seviyeleri fena değilmiş. Karar verene kadar kafam karıştı. Sen karar verince bana da haber ver olur mu?

Abi baksana, ben de yeni bi televizyon alacam, kafam bi karışık. Samsung mu LG mi? QLED mi OLED mi? Bi yandan parlaklık istiyorum bi yandanda siyah seviyeleri fena olmasın. Neyse sen ne aldın acaba? Bi tavsiye versene.

Televizyon mu? Neyse bana ne! Benim tavsiyemi istemedin mi zaten? Samsung alırsan pişman olursun. LG'nin OLED'leri bambaşka bişey, siyah seviyeleri falan... Hadi ama! Bu kadar mı düşünürsün televizyonu?

Televizyon mu? Neyin derdi senin! Samsung mı alacam LG mi? Hem QLED hem de OLED iyi ama hangisi daha kaliteli tartışması yapmaya gerek yok zaten! Sana tavsiyem; bi gidip mağazada bakarsın, kendi gözlerinle görürsün hangisini istiyorsan.

Ama şunu unutma, pahalıya kaçmak zorunda değilsin. İyi marka ucuz televizyonlar da bulabilirsiniz. İnternette araştırıp fiyat karşılaştırması yapabilirsin.

Televizyon mu? Neyse bana ne! Samsung mı LG mi? İkisi de iyi ama ben olsam OLED alırdım, renkler daha canlı olur zaten. Fiyat farkına bakıp bütçene göre karar verirsin.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri