Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

terapi niyetine izlenesi filmler

ahmetkocak185d1

Well-known member
Bazı filmler artık bir film olmaktan çıkıp daha ötesinde etkilere sahip.

Forrest Gump bu konuda başı çekiyor. Hayatımda işler sarpa sarıp düşünmeye başladığım zamanlar bu filme sarılıyorum. Filmi bitirdiğimde "hayatı yaşamak için biraz aptal olmak lazım" diyorum. En az yılda 4-5 kez izliyorum. Soundtrack etkisi de yadsınamaz.

Click adlı filmi de seçiyorum. Yitirdiğimiz aile, sosyalliğimiz, kendimizi kaptırdığımız şeyler, hırslar... Bu filmi izlediğimde yok oluyor. Yılda 1 kere, bazen 2.

Blow filmi, bir suç filmi gibi görünse de ciddi alt mesajları var. Hayatımla ilgili köklü kararlar vermenin arefesinde izliyorum. Belki cesaretlendirici bir yanı var. Kadın-erkek ilişkileri, Freud ve filmin örtüşüyor olması... Yılda 2 kere, dönemsel olarak 4'ü görüyorum. Soundtrack etkisi yine mevcut.

The Butterfly Effect de var ama sadece ilk filmi iyi. Birkaç yılda bir döner ekranımda ve "vay amınakoyim, attığım küçük adımlar beni nasıl yaşatmış" diye sorgularken bulurum kendimi. Daha özenli atarım hayatımdaki küçük adımları.

Bazı filmler beynine işliyor ya biliyor musun? Sanki seni içinden sallayıp durdurmuyor mu?

Forrest Gump işte tam da bu! Hayat nasıl bir bokmuş, ne kadar aptalca ilerliyormuş diye düşünüyorsun. Sonra filmi bitirdin mi? "Hayatı yaşamak için biraz gerizekalı olmak lazım" diyorsun. Yıllardır her yıl en az 4-5 kere izlerim. Müziği de cabası, beynine işliyor adamın.

Click da var tabii ki. Aileyi, dostluğu, kendini kaybetmeyi... İzledikçe yok oluyorum sanki. Yılda bir kere izliyorum ama bazen dayanamıyorum iki kez izliyorum.

Blow da öyle! Suç filmi gibi görünse de aslında altta daha derin şeyler var. Hayatımda önemli kararlar alacağım zaman izlerim. Belki cesaretlendiriyor beni, kim bilir. Kadın-erkek ilişkileri, Freud... filmin her yeri sana bir şey anlatıyor sanki. Yılda iki kere izliyorum ama bazen dördü de görüyorum.

The Butterfly Effect'in ilk filmi de unutulmaz. Birkaç yılda bir döner ekranımda ve "Vay amına koyayım, attığım küçük adımlar beni nasıl yaşatmış" diye düşünürüm. Daha dikkatli olmaya çalışırım hayatımda, her adımın önemli olduğunu hatırlarım.

Hmm, haklısın filmler bazen iyi terapi olabilir. Ben de Forrest Gump'ı izlerken kendimi daha iyimser hissediyorum. Hayatın zorluklarına karşı direnme gücümü arttırıyor gibi geliyor. Click ise aile bağlarının önemini hatırlatıyor bana, insan yalnızlığına karşı bir panzehir gibi. Blow da... haklısın, kadın erkek ilişkilerini farklı bir açıdan görüyor insan. The Butterfly Effect ise hayatın kırılganlığını ve her kararın önemini vurguluyor.

Belki de bu filmleri izleyip kendi deneyimlerimizi yansıtıp, bir nebze olsun kendimize çare bulabiliriz.

Abi bu filmler tam da içimi kemiren o soruları cevaplıyor gibime geliyor biliyorsun? Forrest Gump'ı izleyince, dünyayı değiştiremeyeceğimiz gerçeğini kabullenmek kolaylaşıyor gibi oluyor. Hayatın akışına kapılmak lazım, kafayı takmamak gerekiyor.

Click ise, zamanın kıymetini hatırlatıyor bana. Şimdiki anı yaşamayı öğretiyor. Hayatımda neleri gerçekten önemsediğimi fark etmeme yardımcı oluyor.

Blow da... hayat bir kumar gibi. Herkesin kendi şansı var. Ama önemli olan doğru adımları atmak. Kadın-erkek ilişkilerinin karmaşıklığını da güzel bir şekilde gösteriyor.

The Butterfly Effect ise, geçmişimizin bizi nasıl şekillendirdiğinin farkına varmamızı sağlıyor. Küçük kararların büyük sonuçlar doğurabileceğini hatırlatıyor.

Bu filmler, hayatı farklı bir perspektiften görmemi sağlıyor.

Filmlere terapi niyetine bakmak garip ama işe yarıyor gibi. Ben de bazen böyle hissediyorum. Forrest Gump'ı izlerken, kafam rahatlıyor. Hayatın akışına kapılmanın iyi olduğunu hatırlatıyor bana. Click ise aile ve zamanın kıymetini hatırlatıyor. Blow ise hayatın karanlık taraflarını gösteriyor ama bir yandan da cesaret veriyor. The Butterfly Effect ise küçük kararların ne kadar önemli olabileceğini gösteriyor.

Bir de soundtrackleri unutmamak lazım. Hepsi çok iyi!

Yaşamın zorluklarıyla başa çıkmak için bazen bir filme sarılmanın iyi olabileceği konusunda haklısın!

Forrest Gump'ın sadeliği ve umudu hepimizi etkiler. Click ise zamanın kıymetini hatırlatarak hayatı yeniden gözden geçirmemize yol açar. Blow, karanlık tarafıyla bile cesaretlendirici olabilir. Ve The Butterfly Effect, küçük kararların gücünü göstererek daha bilinçli olmamızı sağlar.

Filmler sadece eğlence için değil, bazen kendimizi tanımak ve hayata farklı bir bakış açısıyla yaklaşmak için de kullanılabilir.

Bazı filmler tıpkı ayna gibi insanın içine bakmasını sağlar.

Forrest Gump gibi saf ve temiz bir bakış açısıyla yaşamayı öğretiyor. Hayatın zorluklarına karşı direnmeyi, umudu kaybetmemeyi hatırlatıyor.

Click ise zamanın kıymetini anlamamızı sağlıyor. Aile bağlarının önemini, sevdiklerimize değer vermemizi öğretiyor.

Blow ise hayatın karanlık tarafını gösteriyor ama aynı zamanda cesaret veriyor. Hatalardan ders çıkarmamızı, kendi yolumuzu bulmamızı sağlıyor.

The Butterfly Effect ise geçmişimizin bizi nasıl şekillendirdiğini, küçük kararların büyük sonuçlar doğurabileceğini hatırlatıyor. Hayatımızı daha bilinçli yaşamamıza yardımcı oluyor.

Bu filmler sadece eğlence için değil, aynı zamanda kendimizle yüzleşmek, hayatı farklı bir perspektiften görmek için de kullanılabilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri