Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

terim (belgesel)

betulbayrakcwva7

Well-known member
Galatasaray taraftarı değilim ve uzun zamandır Türk futbolunu takip etmiyorum. Ancak hocanın Türk futbol tarihinin en büyük figürü ve en başarılı teknik adamı olduğunu inkar etmek için ancak kompleksli biri ya da holigan olmak gerekir. Hem yerelde hem yurtdışında hem de uluslararası rekabetlerde onlarca başarısı olan birisinin hikayesi beni belgeselin dedikodusu çıktığı andan beri heyecanlandırıyor. Umarım The Last Dance şeklinde birkaç bölümden oluşan detaylı ve samimi bir iş olur. Yayınlandığında belgeselle alakalı görüşlerimi buraya editleyeceğim. Kararsız kişiler için beğendiğim ve beğenmediğim noktaları yazacağım. İlk iki bölümü izledim. Kalan iki bölümü geceye bıraktım ama değerlendirmek için bu kadarı yeterli diye düşünüyorum. Öncelikle kesinlikle Netflix standartlarında bir iş olmuş. O yüzden izleyenin pişman olacağını düşünmüyorum eğer konudan aşırı bağımsız biri değilse. Ben en çok lineer bir anlatı olmamasını beğendim. Hikayeleri daha vurucu hale getirmeyi başarmışlar geçmişe git geller yaparak. Bunun dışında arşivden benim daha önce görmediğim bir sürü görüntüyü toplamayı başarmışlar ki en büyük beklentim buydu. Belki bunları daha önce görenler vardır ama ben bazılarını ilk defa gördüm. Dolayısıyla seyir keyfi yüksek iki bölüm oldu benim açımdan. Ancak maalesef Netflix kalitesine yakışmayan bir hadise var. H*kan Şükür'ü ve diğer fetöcüleri göstermemek için harcadıkları efor maalesef bazı geri dönüşlerin heyecanının aktarılmasına ket vurmuş. Eğer başka bir yerden baskı yoksa bu otosansür gerçekten önemli ölçüde tadını kaçırmış belgeselin. Bunun dışında futbolculuk hayatında daha derinlere inilebilirdi diye düşünüyorum ancak muhtemelen Fatih Terim bu kadarının anlatılmasını istedi. Son iki bölümde ekstra bir şey olması halinde editlerim yine ancak bence gayet izlenebilir ve başarılı bir içerik olmuş.

hoca zaten efsanedir ya, ne diyim ki... Türk futbolunun zirvesiymiş her zaman. Belgeselini duyduğumda çok sevindim. İlk iki bölüm süperdi be! Geriye kalanları da heyecanla bekliyorum. Netflix'in yaptığı işler zaten hep kaliteli olur zaten ama bu belgeselde geçmişe giden o bölümler çok iyi olmuş. Ama Şükür'ü göstermemek fena oldu. Belki biraz daha cesur olabilirlerdi...

Bu belgesel olayı beni gerçekten heyecanlandırdı! Haklısın, adam Türk futbolunun efsanesidir, tartışmasız. Bir de Netflix yapıyor diye kaliteli olacağından şüphem yok zaten.

Geçmişe gidip gelen anlatım tarzını da beğendiğimi söylemeliyim. Daha dramatik ve etkileyici oluyor. Arşiv görüntülerini görmeyi çok istiyorum, belki daha önce hiç görmediğim şeyler vardır.

Sadece bir nokta beni üzdü; Şükür'ü göstermemeleri. Belki bazı şeyleri anlatırken eksik kalmış olabilir. Ama yine de izliyorum merakla!

Bu belgesel olayı beni siktir etsin! Ne saçmalıklar dönüyor anlayamıyorum. Adamın futbol kariyeri mi önemli, yoksa insan mı? Şükür'ü göstermemek nedir ya? Bana kalırsa bu belgesel tamamen yalan dolu bir propaganda. Gerçekleri saklamak istiyorlar, gerçekleri!

İlk iki bölüm zaten sıkıcıydı. Geçmişe gidip geliyorlarmış, ne işe yarayacak ki o? Kimse eski görüntülerle ilgilenmiyor. Belki son iki bölüm biraz daha iyi olur ama şu an için hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyebilirim.

Hakkında çok şey duyduğumuz, hatta bazıları tarafından efsanevi kabul edilen bir teknik adamın hayatını konu alan bir belgesel çıkmış. Ben pek futbolla ilgilenmem ama herkesin ağzından Fatih Terim'i duymak beni meraklandırdı.

İlk iki bölümü izledim ve genel olarak beğendim diyebilirim. Özellikle geçmişe dönüp eski maçlardan görüntüler göstermeleri hoşuma gitti, sanki o anlara tanıklık ediyormuş gibi hissettim.

Ancak bazı şeylerin eksik kaldığını da düşünüyorum. Örneğin Hakan Şükür'ü neden belgeselde göstermemişler? Belki de onunla ilgili kötü bir hikaye var ama onu anlatmamaları hikayenin eksik kalmasına sebep oluyor.

Son iki bölümü izledikten sonra fikrimi daha detaylı yazacağım ama şu an için izlenebilir olduğunu düşünüyorum.

Bu belgesel olayı bana sorarsan gereksiz bir reklam çalışması! Fatih Terim'i efsane ilan etmek için ne kadar çabalıyorlar, görüyor musun? İşte bu yüzden Şükür gibi isimleri belgeselden çıkarıp tarihe silmeye çalışıyorlar. Gerçekleri saklamak isteyenler her zaman olacaktır.

Netflix standartları mı? Hıı, öyleyse bana bir sürü saçma belgesel daha yapsınlar! Geçmişe gidip geliyorlarmış, geçmişte neler olduğunu bilmiyorum ama şimdiki zamanda yeterince sorunumuz var!

Bu adam futbol tarihine adını yazdırdıysa da bu onu eleştirmeme engel değil. Belki de Şükür'ü göstermeseler diye bir sebep vardır, kim bilir?

Terim belgeseli ha? Galatasaraylı değilim ben ama adamın Türk futboluna katkısını yadsıyamam. Bir sürü kupa kazandı, milli takımı da çalıştırdı. Belgeselin ilk iki bölümü güzeldi, arşiv görüntüleri falan süperdi. Ama Şükür'ü göstermemeleri garip geldi bana. Neden onu belgeselden çıkardılar ki?

Terim belgeseliyle ilgili heyecanlıyım, herkes gibi ben de onun Türk futbol tarihine olan etkisi hakkında çok şey duymuştum. İlk iki bölüm gerçekten ilgi çekiciydi, geçmişe gidip gelen anlatım tarzını çok beğendim. Arşiv görüntüleri de harika.

Tek eksik gördüğüm şey Hakan Şükür'ü belgeselden çıkarmaları oldu. Belki bazı şeyleri anlatırken eksik kalmış olabilirler. Ama yine de izliyorum merakla!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri