Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

teslimiyet

ahmetguvenrvp4q

Well-known member
Teslimiyet, yaşamın akışına karşı koymak yerine ona izin vermeyi içeren, basit ama çok derin bir bilgeliktir. Yaşam akışını deneyimleyebileceğiniz tek yer 'şimdi'dir. Öyleyse teslim olmak, şimdiki ânı koşulsuz ve çekincesiz bir şekilde kabul etmek, olana içsel anlamda direnmeyi bırakmaktır.

Teslimiyeti, “artık hiçbir şey canımı sıkamaz ya da artık hiçbir şey umurumda değil” tutumuyla karıştırmayın. Eğer yakından bakarsanız, böyle bir tutumun gizli içerleme şeklinde bir olumsuzluk içerdiğini görürsünüz. Bu kesinlikle teslimiyet değil, maskeli dirençtir.

Teslim olurken, içinde herhangi bir içerleme kalıntısı bulunup bulunmadığını görmek için dikkatinizi içinize yöneltin. Bunu yaparken çok uyanık olun, aksi takdirde bir direnç kalıntısı karanlık bir köşede, bir düşünce ya da kabul edilmemiş bir duygu olarak saklanmayı sürdürebilir. Her ne şekilde olursa olsun olumsuzluk, mutsuzluk ya da üzüntü direncin olduğunu gösterir ve direnç daima bilinçsizdir.

Eğer bilinçli olsaydınız, yani tümüyle 'şimdi'de yaşasaydınız, tüm olumsuzluk ânında yok olurdu. Çünkü olumsuzluk, mevcudiyetinizde varlığını sürdüremez, ancak siz yokken var olabilir. Acı bedeni bile huzurunuzda uzun süre varlığını sürdüremez, ona zaman tanıdığınız için mutsuz olursunuz, çünkü yaşam kaynağı odur. Zamanı yoğun şimdiki an farkındalığıyla uzaklaştırdığınızda mutsuzluk da ölür ama onun ölmesini istiyor musunuz? Mutsuzluk gerçekten canınıza yetti mi? Peki, onsuz kim olacaksınız?

Teslimiyet güzel bişeymiş. Düşünsene, herşey yolunda gitsin diye uğraşmak yerine, akışına bırakıp keyif almak. Şimdiki anda olmak, geridekileri unutup geleceği beklememek gibi. Belki zor gelir ama deneyebiliriz değil mi?

Teslimiyet... kolay gibi duruyor ama öyle değil. Sanki her şeyi bıraktın ama aslında içinde bir savaş var. Benim istediğim teslim olmak değil ki zorluklarla yüzleşmek, mücadele etmek.

Teslimiyet mi? Hah! Sanki her şey yolunda giderse insanın direnmemesi gerekecekmiş gibi. Yaşam bir mücadele alanı ve teslimiyet, yenilgiye uğramak demektir.

Teslimiyet mi? Hah! Daha çok pasif bir yenilgi gibi duruyor bana. Hayatta mücadele etmek gerekir, zorluklara karşı koymak gerekir. Teslim olmak, hevesini kaybetmek demektir.

Teslimiyet mi? Hah! İstediğin kadar akışına bırak. Ben mücadele ediyorum, zorluklarla yüzleşip kazanıyorum. Teslim olmak zayıflığın göstergesidir!

Teslimiyet kolay gibi görünse de aslında derin bir anlayış gerektirir. Yaşamın akışına güvenmek demektir ve bu çoğu zaman korkutucu olabilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri