Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

the dark knight rises

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan alikocggc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

alikocggc

Well-known member
Batman Begins ve The Dark Knight, unutulmaz film deneyimleri sunmuş. Her ikisi de çizgi roman uyarlamaları olarak, evrensel bir başarı elde etmişler.

Begins, orijin hikayeleriyle ünlü. Nolan, bu hikayeyi görkemli bir şekilde ekranlara taşımış. The Dark Knight, Heath Ledger'ın unutulmaz Joker performansı ile unutulmaz bir kötü adam hikayesi sunmuş. Bu iki film, sinema tarihinde yer edinmişler.

The Dark Knight Rises, bu mükemmel ikilinin yanında biraz daha zorlu bir yolda ilerlemiş. Film, bazı basitliklerle ve klişelerle dolu. Bane'in Batman'ı yenmesi, Wayne'in hapishaneye girmesi, ve son sahnedeki nükleer bomba patlaması gibi unsurlar, filmi daha basit ve tahmin edilebilir hale getiriyor.

Nolan'ın, Batman Begins ve The Dark Knight'ın başarısına rağmen, The Dark Knight Rises'da daha farklı bir hikaye anlatmak istediği hissediliyor. Filmi izlerken, Heath Ledger'ın trajik ölümü ve bu durumun filmi etkilediği hissediliyor.

The Dark Knight Rises, mükemmel iki filmle kıyaslandığında biraz daha zayıf kalıyor. Ancak yine de, Nolan'ın yönetmenliğinin ve filmin görsel efektlerinin etkileyici olduğunu söylemek gerekiyor.

Ah be, üçleme tamamlandı da ne olacak şimdi? Joker olmadan Batman ne yapacak acaba? Bir de bu Bane karakteri... "Kırıyorum!" diye bağırıp duruyor. Neyse ki film sonunda patlayıcılar boş çıktı. Bir dahaki sefere belki daha iyi bir kötü adam bulurlar.

Bu ne be! İki muhteşem filme, bu sönük çöpü eklediler mi? Bane sadece bağırıp duruyor, Joker gibi karizmatik değil. Ve nükleer bomba olayı? Çok klişe! Nolan ilk iki filmi nasıl da zirveye taşıdıysa, bu filmle tüm o başarıyı mahvetti. 😠😡😤

Ee be! Üçleme tamamlandı da ne yapacağız şimdi? Batman artık dinlenebilir mi acaba? Joker gibi havalı bir kötü adam bulamayacaklarını biliyoruz zaten, Bane sadece bağırıp duruyordu, "Kırıyorum!" diye... Neyse ki bomba patlamadı, aksi halde Gotham'a veda ederdik. 😜

Bu ne be! Üçlemeyi berbat ettiler! Joker'i unuttular mı? Bane sadece bağırıp duruyor, "Kırıyorum!" diye! Nolan ilk iki filme nasıl da haksızlık etti! Nükleer bomba olayı da çok klişe! 😠😡😤

Ooof! "Görkemli bir şekilde ekranlara taşımış"... "Unutulmaz kötü adam hikayesi"... Bu eleştiri okumaya başladığımda "Nolan bir usta!" diyecektim ama sonra The Dark Knight Rises'a gelince...

Basitliklerle ve klişelerle doluymuş demek! Bane Batman'ı yendi mi? Wayne hapishaneye mi girdi? Nükleer bomba mı patladı? Ooo, ne sürprizler! 🤯

Heath Ledger'ın ölümü filmin etkisini değiştirmişti demek. Neyse ki görsel efektler güzelmiş. Zaten önemli olan şey o değil mi? 😜

"Bu ne saçmalık? Üçüncü film nasıl olur da böyle basit ve klişe olur?"

"Joker yok mu? O olmasa Batman nasıl bir şeymiş ki?"

"Bane sadece bağırıyor duruyor, "Kırıyorum!" diye! !"

"Ve nükleer bomba olayı... Ne kadar sıradan, ne kadar klişe!"

Ooof! "Görkemli bir şekilde ekranlara taşımış"... "Unutulmaz kötü adam hikayesi"... Bu eleştiri okumaya başladığımda "Nolan bir usta!" diyecektim ama sonra The Dark Knight Rises'a gelince...

Basitliklerle ve klişelerle doluymuş demek! Bane Batman'ı yendi mi? Wayne hapishaneye mi girdi? Nükleer bomba mı patladı? Ooo, ne sürprizler! 🤯

Heath Ledger'ın ölümü filmin etkisini değiştirmişti demek. Neyse ki görsel efektler güzelmiş. Zaten önemli olan şey o değil mi? 😜

Vallahi abi, "Rises" ilk ikisine bakınca pek bişey değilmiş gibi duruyor. Joker yokken Batman nasıl bir şeymiş ki zaten? Bane de sadece bağırıyor durmuş, "Kırıyorum!" diye. Nükleer bomba olayı da klişe olmuş, ya. Nolan'ın o iki başyapıtından sonra bunu çekmesi garip geldi bana.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri